• لۆگۆی ڕۆژنامەی کوردستان
 • لۆگۆی ئاگری
 • لۆگۆی بیری خوێندکاری
 • لۆگۆی گۆڤاری لاوان
 • لۆگۆی گۆڤاری ژنان
 • لۆگۆی کەناڵی تیشک
 • لۆگۆی نەرگز
١۴ فوریه ٢٠١۶ میلادی - ٢۵ بهمن ١٣٩۴ خورشیدی  
 • ٢٠ هزار کودک بدون شناسنامه در مشهد وجود دارد

  ٢٠ هزار کودک بدون شناسنامه در مشهد وجود دارد

  کوردستان میدیا: محمد عجمی، مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی خراسان رضوی، در گفتگو با خبرگزاری حکومتی "ایرنا" گفته است، که هم اکنون ٢٠ هزار کودک بدون شناسنامه در مشهد وجود دارد که همگی حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی به ویژه افغان و عراقی هستند.
 • رژیم ایران، فعالان تحریم انتخابات در کردستان را به همکاری با داعش متهم می‌کند

  رژیم ایران، فعالان تحریم انتخابات در کردستان را به همکاری با داعش متهم می‌کند

  كوردستان میدیا: عوامل رژیم جمهوری اسلامی از طریق انتشار شایعات و اخبار کذب در دنیای مجازی، فعالان تحریم نمایش انتخابات رژیم در کردستان را به عضویت در داعش متهم می‌کنند.
 • ناتو از روسیه خواست بمباران‌های خود را متوقف کند

  ناتو از روسیه خواست بمباران‌های خود را متوقف کند

  کوردستان میدیا: ناتو، از روسیە خواست کە بمباران‌های خود در سوریه را متوقف کند چرا کە در صورت ادامە بمباران بە صلح در این کشور دست نخواهیم یافت.
 • ايران معالجه مجروحان جنگ سوریه را هم برعهده دارد

  ايران معالجه مجروحان جنگ سوریه را هم برعهده دارد

  کوردستان میدیا: به گفته رئیس بیمارستان بقیة‌الله در تهران، بیش از ١٥٠٤ نفر از مجروحان وابسته به سپاه پاسدارن و "مدافع حرم" در جنگ سوریه، در این بيمارستان مداوا شده‌اند.
 • آمریکا: داعش از سلاح شیمیایی استفادە کردە است

  آمریکا: داعش از سلاح شیمیایی استفادە کردە است

  کوردستان میدیا: آمریکا اعلام کردە کە گروه تروریستی داعش برای تهدید و ترعیب در میدان‌های جنگ از گاز شیمیایی خردل استفادە کردە است.
 • روحانی هم سپاه پاسداران را \

  روحانی هم سپاه پاسداران را "دستگاه فاسد" خواند

  کودستان میدیا: حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری ایران، روز سه‌شنبه طی سخنانی گفت:‌ وقتی می‌خواهید تولید کنید، یک دستگاه فاسدی که نمی‌خواهم نام ببرم که چگونه می‌تواند کالای قاچاق وارد کند، نمی‌گذارد کشور رشد کند، باید جلوی این فسادها را بگیریم.
 • لوران فابیوس: سياست واشنگتن در قبال سوريه گنگ و مبهم است

  لوران فابیوس: سياست واشنگتن در قبال سوريه گنگ و مبهم است

  کوردستان میدیا: لوران فابيوس از وزارت خارجه فرانسه، همزمان با اعلام خبر کنارگیری‌اش، سیاست آمریکا در قبال سوریه را گنگ و مبهم ارزیابی کرد.
 • سردسته باند جعل اسناد در تایلند، ایرانی است

  سردسته باند جعل اسناد در تایلند، ایرانی است

  کوردستان میدیا: بعد از ٥ سال تحقیق و تجسس پلیس تایلند، به اتهام جعل اسناد یک ایرانی را دستگیر کرد.
 • رژیم ایران در صدر کشورهای حامی تروریسم است

  رژیم ایران در صدر کشورهای حامی تروریسم است

  کوردستان میدیا: رئیس ادارە اطلاعات ملی آمریکا اعلام کرد کە رژیم ایران در صدر فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار دارد.
 • دیدبان حقوق بشر نسبت به استفاده از بمب خوشه‌ای در سوریه هشدار داد

  دیدبان حقوق بشر نسبت به استفاده از بمب خوشه‌ای در سوریه هشدار داد

  کوردستان میدیا: سازمان دیدبان حقوق بشر سازمان ملل متحد در مورد استفادە از بمب‌های خوشەای از سوی روسیە و سوریه در جنگ این کشور ‌بە هر دو کشور ‌‌هشدار داد.

اخبار حزب
روزنامە کوردستان
شمارەی روزنامەی کردستان ش.٦٧٠ در این شمارە می‌خوانید:

ــ دیپلماسی "حکومت منطقه‌ای کردستان " با جمهوری اسلامی ایران
ــ اقلیم کردستان و اهمیت اقتصادی آن برای کشورهای غرب
ــ د. محمدعلی توفیقی در گفتگو با کوردستان...
ــ نگاهی اجمالی به وضعیت سیاسی اجتماعی ایالم
 • همراه با بانوان همراه با بانوان
  زنان به درازای تاریخ و در جای جای این کره‌ی خاکی تحت ستم بوده‌اند و در هیچ کجای این تاریخ به اصطلاح انسانی نیز از هیچ حق بشری برخوردار نبوده‌اند و در بهترین حالت همانند کالایی در دست مردان و به مانند ملک و دارای آن‌ها محسوب گردیده‌اند.
 • خداوند ایران را از دروغ محفوظ بدارد! خداوند ایران را از دروغ محفوظ بدارد!
  آنچه در دعای کوروش ذکر شده و به "دشمن" و "خشکسالی" اشاره می‌کند، امری است طبیعی چرا که در طول تاریخ این دو عامل از بلاهای بزرگی بوده‌اند که گریبانگیر همه‌ی ملت‌ها و سرزمین‌هایشان شده است.
 • دیپلماسی \ دیپلماسی "حکومت منطقه‌‏ای کردستان" با جمهوری اسلامی ایران (بخش چهارم)
  اما اهرم‌‏ها و فرصت‌‏های دیپلماسی کردها کدامند؟ کردها بر اساس جغرافیای سیاسی خود چه مزیت‏‌هایی برای دیگران و همسایه‌‏های خود دارند؟ کدام یک از این اهرم‏ها و مزیت‏ها برای کشورهای همسایه فرصت یا تهدید می‏باشند؟ کدام یک از آنها برای قدرت‏های بزرگ موقعیت و فرصت هستند؟ به دلیل گستردگی بحث در اینجا تأکید ما بر دیپلماسی منطقه‌ی حریم با جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. در اینجا به صورت مختصر به منابع دیپلماسی در ارتباط با ایران اشاره می‏‌کنیم.
 • توسعه‌ در ایلام؟ توسعه‌ در ایلام؟
  استان ایلام به دلیل موقعیت ژئوپولیتیک و نیز اهمیت اقتصادی‌اش برای مرکزنشینان و خطری که جریان‌های هویت‌خواه کردی می‌تواند متوجه این منافع کند از اهمیت خاصی در برنامه‌‌ریزی‌های امنیتی دولت مرکزی ایران برخوردار بوده و فضای امنیتی شدیدی را بر این استان حکمفرما کرده است.
 • د. محمدعلی توفیقی در گفتگو با کوردستان:در مدل حکومتی خامنه‌ای، مجلس ابزاری برای نمایش مضحکی از شبه‌دمکراسی است د. محمدعلی توفیقی در گفتگو با کوردستان:در مدل حکومتی خامنه‌ای، مجلس ابزاری برای نمایش مضحکی از شبه‌دمکراسی است
  در هفتم اسفندماه امسال فرآیند به اصطلاح انتخابات دوره دهم و پنجم مجلس شورای اسلامی و خبرگان در ایران به مورد اجرا درخواهد آمد که همچون سال ٩٢، رهبر رژیم ایران از مخالفان نظام و خود وی خواسته که با حضور در پای صندوق‌ها، رأی بدهند.
 • اقلیم کردستان و اهمیت اقتصادی آن برای کشورهای غرب اقلیم کردستان و اهمیت اقتصادی آن برای کشورهای غرب
  اقلیم کردستان به علت منابع انرژی و جایگاه ژئواستراتژیک که دارد باعث شده‌ که کشورهای غربی از لحاظ منابع زیرزمینی ثروتمند نیستند به اقلیم کردستان روی آورده‌ و سرمایه‌گذاری‌های عمیق در اقلیم کردستان انجام دهند و بر حمایت سیاسی و نظامی خود از آن تأکید بورزند.
 • د.هاشم احمدزاده در گفتگو با \ د.هاشم احمدزاده در گفتگو با "کوردستان": منش قاضی محمد نمونه روشنی از دیالکتیک تغییرات اجتماعی است
  جمهوری کُردستان همچون رنسانس سیاسی ـ اجتماعی در ایران و منطقه خاورمیانه، برهه‌ی مهم تاریخی ملت کُرد به شمار می‌رود که پس از ٧٠ سال پتانسیل تبدیل شدن به الگو و حتی "مُثُل" فکری، سیاسی، اداری و اجتماعی را در دورنمای حق تعیین سرنوشت ملی کُردستان را داراست.
 • دیپلماسی \ دیپلماسی "حکومت منطقه‏‌ای کردستان" با جمهوری اسلامی ایران (بخش سوم)
  شناسایی، تقویت و مدیریت این مشخصه‌‏ها، منجر به موفقیت، پیشرفت و یا کسب امتیاز کشور یا ناکامی، شکست و از دست دادن امتیاز در مناسبات و ارتباط با دیگر بازیگران و قدرت‏های سیاسی می‏گردد.
 • از جنگ نیابتی تا احتمال جنگ مستقیم ایران و عربستان از جنگ نیابتی تا احتمال جنگ مستقیم ایران و عربستان
  ایران بیش از سه‌ دهه است كه‌ در راستای برنامه‌‌ی خمینی برای صدور انقلاب، با صرف ثروت ملی مردم كشور توانسته‌ است متحدانی از نوع مذهبی در منطقه‌ و جهان با خود همگام نماید.
 • حزب دمکرات و حکومت دمکراتیک حزب دمکرات و حکومت دمکراتیک
  در این بین، نقش وجودی حزب دمکرات کردستان به عنوان بنیانگذار این جمهوری، نقشی تعیین‌کننده و شناساننده به شمار می‌رود.
 • ملغمه‌‏ای به نام رابطه‏‌ی ایران و آمریکا ملغمه‌‏ای به نام رابطه‏‌ی ایران و آمریکا
  با تمام این اوصاف غرب باید به خوبی بداند که اگر در مقابل موارد اخیر نقض قطعنامه‏های شورای امنیت از سوی جمهوری اسلامی واکنش مناسب و درخوری از خود نشان ندهد، توجیهی خواهد بود برای کارشکنی‌های آتی این رژیم در اجرای توافق هسته‏‏ای‏، همچنین نباید فراموش کرد که تلاش برای حفظ توافق هسته‏ای بهانه‏‏ایی‏‏ شود در توجیه نقض قطع نامه‏های شورای امنیت و چشم پوشی کردن از تخلفات اعضای جامعه‏ی بین‏المللی.
 • دیپلماسی \ دیپلماسی "حکومت منطقه‌‏ای کردستان" با جمهوری اسلامی ایران (بخش دوم)
  بی‏‌شک موفقیت و شکوفایی دیپلماسی یک کشور رابطه نزدیکی با قدرت، توان، بازیگری و هویت سیاسی یک کشور دارد. می‌‏توان گفت: دیپلماسی و سیاست خارجی یک کشور برآمده از نوع نظام سیاسی یک کشور می‌‏باشد.
 • جعبه‌ی‌ مار‌ یا صندوق انتخاب ملت؟ جعبه‌ی‌ مار‌ یا صندوق انتخاب ملت؟
  گروهی دیگر نیز در کردستان هستند که تجربه‏ی‏ شکست‏خورده‏‏ی تلاش برای یافتن منفذ در میان دستگاه‏های تحت کنترل رژیم را هنوز باور نکرده‏‏اند و اینبار نیز همچنان به‏ دنبال دریچه‏ای می‏گردند که‏ در این رژیم تعبیه‏ نشده‏ است.
 • تحولات سوریه و باخت‌های رژیم اسلامی ایران تحولات سوریه و باخت‌های رژیم اسلامی ایران
  همچنین، رژیم ایران پس از توافق با طرف‌های خارجی و سرکشیدن "جام زهر" هسته‌ای ناچار است برای جلب اعتماد بین‌المللی نقش "دیگرگونه‌"ای در بحران‌های منطقه‌ای که در آنها مداخله دارد، بازی کند.