• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
٢٧ آگوست ٢٠١۶ میلادی - ٠۶ شهریور ١٣٩۵ خورشیدی  
 • سمینار \

  سمینار "وضعیت خاورمیانه، اکنون و آینده ایران" در آلمان آغاز به کار کرد

  کوردستان میدیا: سمینار کنگره ملیت‌های ایران فدرال تحت عنوان "وضعیت خاورمیانه، اکنون و آینده ایران" در شهر فرانکفورت آلمان آغاز به کار کرد.
 • کردستان و \

  کردستان و "اپوزیسیون سراسری"

  در اینجا حق شناسی ایجاب می‌کند که‌ حساب شماری از شخصیت‌های فارس زبان را که‌ در موارد حساس با مردم کردستان و حزب دمکرات کردستان ایران ابراز همدردی و همبستگی می‌کنند،‌ از بقیه‌ جدا کرد و از آنها تقدیر بعمل آورد.
 • استمرار عملیات‌های عقاب‌های زاگرس در کردستان

  استمرار عملیات‌های عقاب‌های زاگرس در کردستان

  کوردستان میدیا: عقاب‌های زاگرس طی عملیاتی در شهر بانه ٤ مزدور رژیم را مورد هدف قرار دادند.
 • حشد شعبی به تلاش برای ترور سفیر عربستان در بغداد افتخار می‌کند

  حشد شعبی به تلاش برای ترور سفیر عربستان در بغداد افتخار می‌کند

  کوردستان میدیا: اوس الخزرجی رهبر گروه شبه‌نظامی "ابوالفضل العباس" اعلام کرد که "حشد شعبی" (بسیج مردمی) فرقه‌ای، حق دارد از ثامر السبهان سفیر عربستان سعودی در بغداد انتقام بگیرد.
 • پایگاه‌های نظامی ایران همچنان جولانگاه روس‌هاست

  پایگاه‌های نظامی ایران همچنان جولانگاه روس‌هاست

  کوردستان میدیا: رژیم ایران، علاوه بر نوژه، سایر پایگاه‌های نظامی خود را نیز را در اختیار روسیه می‌گذارد.
 • دیدار هیأتی از حزب دمکرات با PYD

  دیدار هیأتی از حزب دمکرات با PYD

  کوردستان میدیا: هیأتی از حزب دمکرات کردستان ایران با دفتر نمایندگی حزب اتحاد دمکراتیک سوریه در شهر سلیمانیه دیدار کرد.
 • مرکز تحقیقاتی MERI سمیناری برای دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران برگزار کرد

  مرکز تحقیقاتی MERI سمیناری برای دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران برگزار کرد

  کوردستان میدیا: مرکز تحقیقات MERI کە نهادی تحقیقاتی در حوزە مطالعات خاورمیانە است، سمیناری برای مصطفی هجری دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران در شهر اربیل برگزار نمود.
 • مصطفی هجری، دبیرکل حزب در گفتگو با اورشلیم آنلاین: ما پتانسیل بهار کردی را در ایران مشاهده می‌کنیم

  مصطفی هجری، دبیرکل حزب در گفتگو با اورشلیم آنلاین: ما پتانسیل بهار کردی را در ایران مشاهده می‌کنیم

  کوردستان میدیا: مصطفی هجری، دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران در گفتگوی ویژه‌ای با اورشلیم آنلاین، از ظلم و ستمی که کردهای ایران متحمل می‌شوند، صحبت می‌کند و از آن همه ستم انباشته‌شده سخن می‌گوید که کردهای ایران را وادار نموده است تا مبارزه‌ی آزادیخواهانه‌ای را علیه جمهوری اسلامی ایران آغاز نمایند. مبارزه‌ای برای سرنگونی رژیم و تأسیس یک نظام دمکراتیک فدرال که به حقوق تمامی ملیت‌ها و حقوق بشر احترام بگذارد.
 • بعد از وزیر ارشاد، حسن روحانی هم در قضیه‌ی کنسرت‌ها از خود سلب مسئولیت نمود

  بعد از وزیر ارشاد، حسن روحانی هم در قضیه‌ی کنسرت‌ها از خود سلب مسئولیت نمود

  کوردستان میدیا: حسن روحانی، رئیس‌جمهور رژیم ایران در رابطه با تسلیم وزارت ارشاد در برابر تصمیم لغو کنسرت در مشهد اظهار داشت: «از نظر من هیچ وزیری نباید در برابر هیچ فشاری کوتاه بیاید و عقب‌نشینی کند».
 • انتقاد یا تهمت؟

  انتقاد یا تهمت؟

  این بحث زمانی که در جامعه و در سطح گسترده‌تری مطرح می‌شود، اقدامات، سیاست‌ها و اظهارات گروه‌ها و احزاب نقش بیشتری در زندگی افراد ایفا می‌نماید و بر همین اساس، افراد، گروه‌ها و احزاب حق دارند که اینگونه سیاست‌ها و اعمال سایر احزاب را مورد نقد قرار دهند.

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٦٨٣ در این شمارە می‌خوانید:

ــ اهداف مشترک ایران و ترکیه در سوریه و سرنوشت کردها
ــ آسمیلاسیون هم کم خواهد آورد!
ــ مصطفی هجری، دبیرکل حزب در گفتگو با اورشلیم آنلاین: ما پتانسیل بهار کردی را در ایران مشاهده می‌کنیم
ــ ایران از اقلیم کردستان چه می‌خواهد؟
 • اهداف مشترک ایران، ترکیه‌ در سوریه‌ و سرنوشت کردها اهداف مشترک ایران، ترکیه‌ در سوریه‌ و سرنوشت کردها
  این سیاست در واقع برای تقویت هویت شیعی در داخل است، چرا که‌ افزایش گرایشات سکولاریستی در میان توده‌های عظیم مردم از جمله‌ خطرات پیش روی حکومت مذهبی ایران است و بارها سران جمهوری اسلامی هراس خود را از رشد تفکرات سکولاریستی نشان داده‌اند.
 • ایران از اقلیم کردستان چه می‌خواهد؟ ایران از اقلیم کردستان چه می‌خواهد؟
  نکته‌ی قابل توجه آن است که این خواست رژیم ایران در حالیست که خود رژیم ایران در داخل ایران و در خارج از مرزهایش، به دلیل سیاست‌های ضد مردمی‌اش، نه تنها هیچ امنیتی برای مردم ایران و مردم منطقه باقی نگذاشته، بلکه به یکی از بزرگترین خطرها برای ایجاد ناامنی و نابودی زندگی و حیات انسانی در کل منطقه تبدیل شده است.
 • آسمیلاسیون هم کم خواهد آورد! آسمیلاسیون هم کم خواهد آورد!
  کرماشان، شهری که به عنوان بزرگترین شهر کردستان شناخته شده‌، بیش از ٩٧% از شهروندان آن کرد هستند.
 • انتقاد یا تهمت؟ انتقاد یا تهمت؟
  این بحث زمانی که در جامعه و در سطح گسترده‌تری مطرح می‌شود، اقدامات، سیاست‌ها و اظهارات گروه‌ها و احزاب نقش بیشتری در زندگی افراد ایفا می‌نماید و بر همین اساس، افراد، گروه‌ها و احزاب حق دارند که اینگونه سیاست‌ها و اعمال سایر احزاب را مورد نقد قرار دهند.
 • وقتی لک‌ها \ وقتی لک‌ها "خار چشم" می‌شوند
  اگر جامعه کردستان به بیراهه برود، اگر زاگرس دچار تفرقه و نفاق شود، اگر سیاست‌های فاشیستی و ضد بشری جمهوری اسلامی در این سرزمین به موفقیت‌هایی دست یابد، انگشت اتهام را باید به سمت قشر خاصی از این جامعه کشید و عدم توانایی این قشر در شناخت صحیح زمان و مکان خویش و ناتوانی در انتخاب کنش مناسب را عامل اصلی این شکست دانست.
 • جنگ روانی از نوع روسی و تلاش برای بدنام کردن جنبش \ جنگ روانی از نوع روسی و تلاش برای بدنام کردن جنبش "راسان"
  بر اساس این سناریوی وهم‌آلود، گویا آمریکا و عربستان در تلاشند تا از سه طریق با اعمال فشار بر تهران، این رژیم را وادار نمایند که نیروهای نظامی خود را از سوریه خارج کند و بدین گونه جبهه‌ی غرب و کشورهای حاشیه‌ی جنوبی خلیج در جنگ سوریه بر جبهه‌ی ایران و روسیه فائق آیند. این سه طریق عبارتند از: ١ـ گسترش جنگ در کردستان، بلوچستان و اهواز، ٢ـ انجام اقدامات تروریستی و انفجاری توسط داعش و ٣ـ انقلاب رنگی در مرکز.
 • اهمیت جنبش آزادیبخش کردستان برای جنوب زاگرس اهمیت جنبش آزادیبخش کردستان برای جنوب زاگرس
  پرسشی که‌ در این حالت می‌توان مطرح کرد این است که‌ جنبش رهایی‌بخش کردستان چه‌ جذابیتی برای ساکنان جنوب زاگرس دارد تا در راستای آن گام بردارند؟
 • فاشیسم مُشرف به موت فاشیسم مُشرف به موت
  بعدها نیز در شاهنامه‌ی فردوسی این شوینیسم، عظمت‌طلبی، خودبرتربینی و متفاوت انگاشتن خود از دیگران به نقطه‌ی اوج رسیده و سرتاسر شاهنامه و اندیشه‌ی نگارش آن نزد فردوسی بر مبنای تحقیر ملل و خلق‌های دیگر و غیرفارس‌ها شکل گرفته است.
 • در حاشیه‌ بیانیه‌ سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) در حاشیه‌ بیانیه‌ سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
  اخیرا سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) در رابطه‌ با درگیری‌های مسلحانه‌ میان نیروهای پیشمرگه‌ی‌ حزب دمکرات کردستان ایران و مزدوران سپاه‌ پاسداران انقلاب اسلامی بیانیه‌ای صادر کرده‌ است. این سازمان در بیانیه‌ی خود‌ حضور مسلحانه‌ی‌ حزب دمکرات را در خاک کردستان زیر سؤال برده‌ و با طرح چندین پرسش هدف خود را از صدور بیانیه‌ روشن کرده‌ است!
 • کودتاهای ترکیه‌ و مسأله‌ی‌‌ کرد کودتاهای ترکیه‌ و مسأله‌ی‌‌ کرد
  کودتا همیشه‌ تغییراتی را با خود به‌ همراه‌ می‌آورد. در ترکیه‌ که‌ مسأله‌‌ای به‌ اسم مسأله‌ی‌‌ کرد موجود است، همیشه‌ کودتا تغییر سیاست دولت را در قبال جنبش کرد به‌ همراه‌ داشته‌ است. در این مطلب چگونگی برخورد با مسأله‌‌ کرد در پیش و پس از کودتاهای ترکیه‌ مورد بحث قرار می‌گیرد.
 • ایران، دیکتاتوری داخلی و بی‌ثباتی خارجی ایران، دیکتاتوری داخلی و بی‌ثباتی خارجی
  حزب دمکرات کردستان ایران (حدکا) که بیش از ٧٠ سال مبارزه و تجربه‌ی سیاسی را در کارنامه‌ی خویش دارد، اخیراً برای تحقق استراتژی دمکراسی و حق تعیین سرنوشت برای ملت کرد در ایران دست به مبارزه‌ی نوینی زده است.
 • ٢٢ تیر، روز پیروزی بزرگ در پیوند زدن مبارزات شهر و کوهستان ٢٢ تیر، روز پیروزی بزرگ در پیوند زدن مبارزات شهر و کوهستان
  لیکن اعتصاب امسال غیر از این پیام‌های ارزشمند و تأثیرگذار که‌ قبلاً به‌ آن اشاره‌ شد، پیام دیگری را هم به‌ همراه داشت و آن پاسخ شهر به‌ مبارزان کوهستان به همان گونه‌ای بود همان گونه‌ که‌ در فراخوان کمیسیون تشکیلات حزب دمکرات آمده‌ بود.
 • کرماشان، دمکرات، آینده‌ کرماشان، دمکرات، آینده‌
  رژیم تلاش زیادی برای آسیمیله‌ کردن کرماشان داشته‌، اما بی‌نتیجه‌ بوده‌ است. زنده‌ نگه‌ داشتن فرهنگ و ادب کرماشان توانست از اجرایی شدن توطئه‌های شوم رژیم و شوینیست‌های مرکزگرا جلوگیری کند.
 • رژیم لرزید رژیم لرزید
  رژیم در این رابطه دست به تبلیغات گسترده‌ای زده و همچون همیشه دروغ‌ها و اتهامات فراوانی مطرح نمود، لیکن از دو جنبه، خود جمهوری اعدام اسلامی بهتر از هر کسی می‌داند که شکست بزرگی را متحمل شده است