• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
٢۴ اکتبر ٢٠١۶ میلادی - ٠٣ آبان ١٣٩۵ خورشیدی  
 • سرزمین سوخته

  سرزمین سوخته

  جمهوری اسلامی ایران با اندیشه‌ی ولایت فقیه و به طمع صدور ایدئولوژی‌اش و با تعریف تهدیدات علیه حاکمیت خویش، می‌خواهد سیمای دیگری به منطقه بدهد.
 • به تقلید از رژیم ایران، داعش به اعدام‌های دسته‌جمعی ادامه می‌دهد

  به تقلید از رژیم ایران، داعش به اعدام‌های دسته‌جمعی ادامه می‌دهد

  کوردستان میدیا: یک منبع اطلاعاتی عراقی می‌گوید که گروه داعش در دو روز اخیر، دست‌کم ۲۸۴ مرد و پسر را در شهر موصل اعدام کرده است.
 • حزب دمکرات کردستان ایران، نامه‌ای برای احمد شهید ارسال نمود

  حزب دمکرات کردستان ایران، نامه‌ای برای احمد شهید ارسال نمود

  کوردستان میدیا: حزب دمکرات کردستان ایران با ارسال نامه‌ای به احمد شهید، نماینده‌ی ویژه‌ی کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران، توضیحاتی پیرامون گزارش اخیر نامبرده در رابطه با وضعیت حقوق بشر در کردستان ایران ارائه نمود.
 • مصطفی هجری با یک پارلمانتر و کمیسیون روابط خارجی اتحادیه‌ی اروپا دیدار نمود

  مصطفی هجری با یک پارلمانتر و کمیسیون روابط خارجی اتحادیه‌ی اروپا دیدار نمود

  کوردستان میدیا: در ادامە‌ی دیدارهای دبیرکل حزب دمکرات با اعضای پارلمان اروپا و سازمان‌های وابستە بە اتحادیە‌ی اروپا، هیأتی از حزب دمکرات بە سرپرستی مصطفی هجری، نشستی را با یکی از اعضای پارلمان اروپا و کمیسیون روابط خارجی این اتحادیە برگزار نمود.
 • فرمانده سپاه تروریستی پاسداران، مزدوران تلف شده در جنگ سوریه را اولیای الهی خواند

  فرمانده سپاه تروریستی پاسداران، مزدوران تلف شده در جنگ سوریه را اولیای الهی خواند

  کوردستان میدیا: محمدعلی جعفری، فرماندە سپاه تروریستی پاسداران رژیم ایران، مزدورانی را که در جنگ سوریه به هلاکت می‌رسند، اولیای الهی خواند.
 • سازمان ملل: رژیم اسد ٣ بار سلاح شیمیایی علیه مخالفان به کار برده است

  سازمان ملل: رژیم اسد ٣ بار سلاح شیمیایی علیه مخالفان به کار برده است

  کوردستان میدیا: تحقیقات شورای امنیت سازمان ملل متحد نشان می‌دهد که رژیم اسد ٣ بار مناطق مسکونی مخالفان را با گاز سمی مورد حمله قرار داده است.
 • دبیر کل حزب دمکرات با دبیرکل UNPO دیدار نمود

  دبیر کل حزب دمکرات با دبیرکل UNPO دیدار نمود

  کوردستان میدیا: در ادامه‌ی دیدارهای دیپلماتیک دبیرکل حزب دمکرات در کشور بلژیک، آقای مصطفی هجری در رأس هیأتی با دبیرکل UNPO دیدار و گفتگو نمود.
 • دبیرکل حزب دمکرات با سه عضو پارلمان اروپا دیدار نمود

  دبیرکل حزب دمکرات با سه عضو پارلمان اروپا دیدار نمود

  کوردستان میدیا: مصطفی هجری، دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران در ادامه‌ی دیدارهای دیپلماتیک خود در بلژیک، با سه عضو پارلمان اروپا دیدار نمود و در رابطه با راسان کردستان ایران و همچنین نقش منفی و مداخلات رژیم ایران در امور کشورهای منطقه و همچنین افزایش فشار و خشونت در داخل ایران پس از توافق کشورهای عضو گروه ١+٥ با ایران در رابطه با برنامه‌ی اتمی رژیم ایران، مواضع و سیاست‌های حزب دمکرات را برای آنان تشریح نمود.
 • دومین روز کاری پروگرسیو آلیانس در پارلمان اروپا با حضور مصطفی هجری برگزار شد

  دومین روز کاری پروگرسیو آلیانس در پارلمان اروپا با حضور مصطفی هجری برگزار شد

  کوردستان میدیا: دومین روز کاری "پروگرسیو آلیانس" در پارلمان اروپا، با حضور مصطفی هجری، دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران، رئیس پارلمان اروپا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه‌ی اروپا و چندین تن از رهبران و مقامات بلندپایه‌ی این سازمان برگزار شد.
 • متن سخنرانی مصطفی هجری، دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران در پارلمان اروپا

  متن سخنرانی مصطفی هجری، دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران در پارلمان اروپا

  کوردستان میدیا: مصطفی هجری، دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران در پارلمان اروپا به ایراد سخنانی به زبان انگلیسی، پیرامون اوضاع کردستان ایران ایراد نمود.

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٦٨٧ در این شمارە می‌خوانید:

ــ در جواب چریک‌های فدایی خلق ایران
ــ راسان و صف‌بندیها!
ــ کاوه آهنگری در گفتگو با کوردستان
ــ متن سخنرانی مصطفی هجری، دبیرکل حزب در پارلمان اروپا
 • سرزمین سوخته سرزمین سوخته
  جمهوری اسلامی ایران با اندیشه‌ی ولایت فقیه و به طمع صدور ایدئولوژی‌اش و با تعریف تهدیدات علیه حاکمیت خویش، می‌خواهد سیمای دیگری به منطقه بدهد.
 • لرها کیستند و لرستان کجاست؟ لرها کیستند و لرستان کجاست؟
  لباس و پوشش زنان لر، طبق جایگاه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و از طرف دیگر بر اساس سن، متفاوت بوده‌ و به‌ علت سیستم عشیره‌ای و طایفه‌ای، برخی از طوائف و خانواده‌های به‌نام آنها، لباس‌های مخصوص به‌ خود را دارند و این تفاوت در میان زنان چشمگیرتر است.
 • زاگرس، بلوط، پیشمرگه زاگرس، بلوط، پیشمرگه
  وقتی از امپراطور شعر جهان پرسیدند کردستان کجاست، خیلی ساده جواب داد: "از جایی که بلوط آغاز می‌شود تا آنجا که بلوط به پایان می‌رسد". نگاهی به جغرافیای کردستان از شمالی‌ترین نقطه‌ی زاگرس تا جنوبی‌ترین نقطه‌ی آن مسلم بودن این گزاره را به ما نشان می‌دهد.
 • بررسی راسان از دریچه‌ی یک خبر بررسی راسان از دریچه‌ی یک خبر
  کمتر از یک ساعت پس از آن، رهبری حزب دمکرات کردستان ایران این خبر را قویاً تکذیب نمود، لیکن این خبر علیرغم ساختگی بودن آن، انعکاس وسیعی در رسانه‌های داخلی ایران و کردستان به دنبال داشت.
 • مبارزه غیرخشونت‌آمیز و وضعیت ایران مبارزه غیرخشونت‌آمیز و وضعیت ایران
  در آفریقای جنوبی، ماندلا خود را وقف رهایی ملتش کرد و تا رسیدن به آرمان خویش، دست از تلاش بر نداشت و نام خود را در زمره‌ی جاویدنامان تاریخ مبارزات خشونت‌پرهیز ثبت نمود. در این کشور دست کم این فرصت فراهم بود که بتوانند با تحمل زجر فراوان و تلاش و کوشش، فعاليت سياسي را ادامه داده و از آینده‌ای روشن برخوردار شوند و خواست‌هایشان برآورده گردد.
 • جمهوری اسلامی خواهان چگونه اقلیم کردستانی است؟ جمهوری اسلامی خواهان چگونه اقلیم کردستانی است؟
  با پاسخگویی به این سؤال می‌توان اقدامات مربوطه و پیامدهای چنین سیاستی را توضیح داد. آنگاه، مردم و گروه‌های سیاسی کردستان بهتر می‌توانند تأمل مجددی بر چگونگی برقراری رابطه و دریافت همکاری‌های گوناگون از رژیم ایران، داشته باشند.
 • جنگ روانی جنگ روانی
  جنگی که از لحاظ سیاسی و تبلیغی، به ویژه توسط جمهوری اعدام اسلامی انجام می‌گیرد، هدف از آن همانا درهم شکستن اراده‌ی ملت کرد است و آحاد مبارز جامعه‌ی کردستان، بایستی مراقب این جنگ ضد بشری باشند.
 • محمد نظیف قادری، عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات در گفتگو با کوردستان: حزب ما بر احترام متقابل، منافع مشترک و ملی و اصل استقلال در تصمیم‌گیری سیاسی تأکید می‌نماید محمد نظیف قادری، عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات در گفتگو با کوردستان: حزب ما بر احترام متقابل، منافع مشترک و ملی و اصل استقلال در تصمیم‌گیری سیاسی تأکید می‌نماید
  مهمتر از همه، آن پایگاه مردمی است که حزب دمکرات در جامعه‌ی کردستان و در میان آزادیخواهان ایران از آن برخوردار است، می‌توانم بگویم که اینها مجموعه نکات مثبتی است که در این حرکت ما دیده شده و می‌شود.
 • جنگ برای جنگ جنگ برای جنگ
  جامعه‌شناسان اگر در علل و عواقب جنگ با یکدیگر اختلاف‌نظر داشته باشند ولی در این اصل که "جنگ پدیده‌ای طبیعی است" باهم اتفاق‌نظر دارند. نتایج جنگ نیز آنان(جامعه‌شناسان) را در دو جبهه قرار داده؛ نظریات خوشبیانه که جنگ را زاده‌ی ساختار اجتماعی می‌دانند و بایستی دگرگون شود و نیز نظریات بدبینانه که جنگ را ابدی و مفیدی می‌دانند.
 • جاودانگی دکتر صادق شرفکندی و رسوایی ادامه‌دار رژیم خمینی جاودانگی دکتر صادق شرفکندی و رسوایی ادامه‌دار رژیم خمینی
  سال ١٩٩٢ ماشین قاره‌پیمای ترور حکومت جمهوری اسلامی جنایت‌پیشه که تجارب زیادی را از کشتار دگراندیشان و فعالان سیاسی کسب کرده بود، بی محابا ردپای دکتر شرفکندی را دنبال می‌کرد. تروریست‌ها چنان پیش‌بینی می‌کردند که به سهولت خواهند توانست آثار این جنایت را پشت سر گذاشته و در میان لایه‌های سودای بازرگانی بین‌المللی حل و فصلش کنند. اما همان گونه که دیده شد، تمام پیشگویی‌ها به گونه‌ای دیگر رقم خوردند.
 • از جنگ نیابتی تا احتمال جنگ مستقیم ایران و عربستان از جنگ نیابتی تا احتمال جنگ مستقیم ایران و عربستان
  افزایش این تنش‌ها بود كه‌ در هفته‌های اخیر سبب قطع کامل مناسبات سیاسی بین دو كشور شد. با توجه‌ به‌ بحرانیتر شدن اوضاع منطقه‌ و استیلاخواهی و هژمونی‌طلبی مذهبی، چه‌ بسا كه‌ در آینده‌ای نه‌ چندان دور دو کشور منافع سیاسی و اقتصادی همدیگر را نیز هدف قرار دهند و در نهایت به‌ جنگی بزرگ در خاورمیانه‌ دامن بزنند.
 • اهمیت دانشگاه در \ اهمیت دانشگاه در "راسان" و نقش دانشگاه‌های کرماشان در این چارچوب
  مردم که تحت فشارهای کمرشکن اقتصادی و سیاسی (امنیتی) قرار دارند، اعتماد به نفس خود و امیدشان برای تغییر را از دست داده بودند.
 • ایلام، در باتلاق فاشیسم و دروغگویی ایلام، در باتلاق فاشیسم و دروغگویی
  دروغگویی و ترویج ریا و تزویر از اصول لایتغیر رژیم اسلامی ایران بوده و هست، امری که نمایندگان مجالس مختلف جمهوری اسلامی به خوبی در حوزه‌های انتخابیه‌ی خود آن را رعایت کرده و با دروغگویی و ریا درصدد تثبیت مقام و پست خود هستند. نمایندگانی که نه نماینده‌ی مردم، بلکه دست نشاندگان حکومتی جنایتکار در مناطق مختلف زاگروس و کوردستان هستند.
 • تلاش برای تیمار اسبی مرده‌ تلاش برای تیمار اسبی مرده‌
  برخورد دوگانه‌ با کلیت بحران اقتصادی جامعه‌‌ی ایران و فساد اقتصادی موجود در ایران که‌ ساختار رژیم جمهوری اسلامی مسبب آن شده‌ است، در یک نگاه‌ ساده‌ می‌تواند نشاندهنده‌ی‌ عمق اختلافات جناح‌های درونی رژیم و حاکی از تلاش جداگانه‌ی‌ هر جناح برای کسب پایگاه‌ جداگانه‌ی‌ اجتماعی مستقل باشد.