• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
١٩ ژانویە ٢٠١٧ میلادی - ٣٠ دی ١٣٩۵ خورشیدی  
 • باراک اوباما تحریم‌های اقتصادی علیە رژیم ایران را تمدید کرد

  باراک اوباما تحریم‌های اقتصادی علیە رژیم ایران را تمدید کرد

  کوردستان میدیا: رئیس جمهور آمریکا باراک اوباما در آخرین لحظات پایانی ریاست جمهوری خود از برجام سخن بە میان آورد و بر اعمال تحریم‌‌ها علیە رژیم ایران تاکید کرد.
 • هیأتی از حزب دمکرات در سمینار استقلال کردستان شرکت کرد

  هیأتی از حزب دمکرات در سمینار استقلال کردستان شرکت کرد

  کوردستان میدیا: هیأتی از حزب دمکرات کردستان ایران در سمینار "احتمال اعلام دولت مستقل کردی" که در دانشکده‌ی فنی "هیبت سلطان" شهر کویه برگزار شد، شرکت کرد.
 • هیأتی از اتحادیه‌ی میهنی از دفتر سیاسی حزب دمکرات دیدار کرد

  هیأتی از اتحادیه‌ی میهنی از دفتر سیاسی حزب دمکرات دیدار کرد

  کوردستان میدیا: هیأت‌های دفتر سیاسی حزب دمکرات و اتحادیه‌ی میهنی در مقر دفتر سیاسی حزب دمکرات با یکدیگر دیدار کردند.
 • حسن شرفی: راسان به معنای حضور مداوم و گسترده‌ی پیشمرگه در داخل کردستان ایران است

  حسن شرفی: راسان به معنای حضور مداوم و گسترده‌ی پیشمرگه در داخل کردستان ایران است

  کوردستان میدیا: سمیناری تحت عنوان راسان "روژهلات" برای حسن شرفی، جانشین دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران، در کشور سوییس برگزار شد.
 • ترامپ، روسیه و برجام را زیر سؤال برد

  ترامپ، روسیه و برجام را زیر سؤال برد

  کوردستان میدیا: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا می‌گوید از توافق با رژیم ایران راضی نیستم و فکر می‌کند یکی از بدترین توافق‌هایی است که تاکنون حاصل شده است.
 • تلاش برای گماشتن نزدیک‌ترین گزینه به خامنه‌ای، به ریاست‌جمهوری آغاز شد

  تلاش برای گماشتن نزدیک‌ترین گزینه به خامنه‌ای، به ریاست‌جمهوری آغاز شد

  کوردستان میدیا: موحدی کرمانی، دبیرکل تشکل ضد مردمی "جامعه روحانیت مبارز"، به باند موسوم به اصولگرایان توصیه کرد که "نزدیک‌ترین" گزینه به خامنه‌ای را برای انتخابات آینده ریاست جمهوری رژیم پیدا کنند.
 • مصطفی هجری: مردم کرد، رفسنجانی را به عنوان یکی از مجریان طرح ترور دکتر قاسملو و دکتر صادق شرفکندی می‌دانند

  مصطفی هجری: مردم کرد، رفسنجانی را به عنوان یکی از مجریان طرح ترور دکتر قاسملو و دکتر صادق شرفکندی می‌دانند

  کوردستان میدیا: دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران طی مصاحبه‌ای با رادیو دویچه‌وله فارسی از اختلافات و شکاف‌های عمیق میان جناح‌های رژیم پس از مرگ رفسنجانی خبر داد.
 • حزب دمکرات: تاریخ بشریت، زندگی رفسنجانی را با لکەی سیاهی ثبت خواهد کرد

  حزب دمکرات: تاریخ بشریت، زندگی رفسنجانی را با لکەی سیاهی ثبت خواهد کرد

  کوردستان میدیا: دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران در رابطه با مرگ رفسنجانی، یکی از ستون‌های رژیم و از طراحان و آمران جنایات رژیم ایران بیانیه‌ای صادر نمود.
 • آمریکا وضعیت \

  آمریکا وضعیت "اضطراری" علیه رژیم ایران را تمدید کرد

  کوردستان میدیا: باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، فرمان اجرایی مربوط به "وضعیت اضطراری ملی" علیه ایران و پنج کشور دیگر را تمدید کرده است.
 • گزارش تصویری/ پرندگان مهاجر، بعد از سفری طولانی به شهر بازگشتند

  گزارش تصویری/ پرندگان مهاجر، بعد از سفری طولانی به شهر بازگشتند

  گزارش تصویری/ پرندگان مهاجر، بعد از سفری طولانی به شهر بازگشتند

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٦٩٢ در این شمارە می‌خوانید:

ــ پژواك منشور روحانی در كویه
ــ معلمان مدارس تحت ستم ولایت فقیه
ــ راسانیان
ــ بازی با کارت اشغالگران نتیجه‌ای جز شکست ندارد
 • راسانیان راسانیان
  راسان روژهلات، مرحله‌ای نوین و فصلی جدید از کتاب قطور و بخشی از مبارزات کردستان ایران می‌باشدکه ده‌ها سال است به پیکار با ظلم برخاسته و در راه اثبات اراده‌ی ملی و انسانی خویش تلاش نموده و قربانی داده و حماسه‌ها و افتخاراتی جاویدان خلق کرده‌اند.
 • معلمان مدارس تحت ستم ولایت فقیه معلمان مدارس تحت ستم ولایت فقیه
  کارشناسان آموزش رژیم ایران بر این باوردند که‌ ٩٠ درصد مشکلات کشور به‌ سیستم پرورده‌ مربوط است. چراکه‌ مدارس و دانشگاه‌ها در این کشور انسان "رباتیک" پرورش می‌دهند این نیز در حالیست که‌ برای حل بحران و مشکلات آینده‌، ضروری است که‌ تعلیم و تربیت توسعه یابد.
 • بازی با کارت اشغالگران نتیجه‌ای جز شکست ندارد بازی با کارت اشغالگران نتیجه‌ای جز شکست ندارد
  به همین خاطر نیز این احزاب تاکنون نتوانسته‌اند در کنار PYD و در یک سیستم فعالیت نمایند. مشخص است که PYD بدون توجه به موضع و رویکرد این احزاب تصمیم‌گیری نموده تا از طریق مجمع مؤسس سیستم فدرالی شمال سوریه، نام روژئاوا را حذف نماید. یا این که این اقدام PYD نه به سبب اقدامات احزاب کردی بلکه به سبب انتخاب دیگر طرف‌های تأثیرگذار در میدان سیاست سوریه و غرب کردستان می‌باشد.
 • پژواك منشور روحانی در كویه پژواك منشور روحانی در كویه
  این اولین ماده‌ از منشور حسن روحانی است كه‌ پیشاپیش انتخابات منتشر و تبلیغ می‌كند. احتمالاً هركدام از بندهای این منشور نیاز به‌ توضیح و مطالعه‌ی زیادی‌ داشته‌ باشد، اما به‌ قول معروف، مشت نمونه‌ی خروار است و اینجا نیز با دیدن این بند آغازین، چنان می‌نماید كه‌ دیگر بندها نیازی به‌ شرح و توضیح نداشته‌ باشد.
 • سلام اسماعیل‌پور در گفتگو با کوردستان: ارتجاع حاکم، جنبش دانشجویی در کرماشان را یک تهدید تلقی می‌کند سلام اسماعیل‌پور در گفتگو با کوردستان: ارتجاع حاکم، جنبش دانشجویی در کرماشان را یک تهدید تلقی می‌کند
  شکل‌گیری جنبش دانشجویی کوردستان نیز کمابیش متأثر از همین فضای میلیتاریستی و خفقان حکومتی علیه نهادهای سیاسی ریشه‌دار کردستان بوده و دانشجویان کرد در چند سال اخیر کوشیده‌اند تا حتی‌الامکان دانشگاه‌ها را به بستری برای بیان برخی مطالبات صنفی، سیاسی و هویت‌خواهانه‌ی خویش تبدیل نمایند.
 • جاشیسم و رهروان مدرنش جاشیسم و رهروان مدرنش
  این خلأ که اصلی‌ترین ضربه را به حرکت ملی-دمکراتیک کوردستان در کرماشان زده است، از سویی مانع از انتقال تجربه‌ی کافی به فعالین آینده می‌شود و از سویی دیگر ما را با فعالینی روبرو می‌سازد که باید همه‌ی کارها را از صفر شروع کنند که این امر خود باعث تکرار اشتباهات و کند شدن روال فراگیر شدن جنبش رهایی‌بخش کوردستان در کرماشان می‌شود.
 • جغرافیای ملی و جغرافیای مبارزاتی جغرافیای ملی و جغرافیای مبارزاتی
  ملت کرد در سرزمین خویش آماج حملات بیگانگان و اشغال خاک خویش و ویرانی و آوارگی شده صدها سال است که به مبارزه در راه به دست گرفتن دوباره‌ی سرنوشت خویش ادامه می‌دهد.
 • لکه‌ی ننگی سیاه بر پیشانی شماری روزنامه‌نگارنما لکه‌ی ننگی سیاه بر پیشانی شماری روزنامه‌نگارنما
  چندی پیش شماری روزنامه‌نگارنما از اقلیم کردستان که در استان سلیمانیه مشغول فعالیت می‌باشند، به صورت رسمی از طرف جمهوری اسلامی به ایران دعوت شده و در مدت ۱۰ روز اقامتشان در شهر سنندج کردستان، در خصوص آزادی روزنامه‌نگاری در ایران به اظهار نظر پرداختند.
 • سرکوب رسانه‌ها، لازمه حکومت‌های خودکامه سرکوب رسانه‌ها، لازمه حکومت‌های خودکامه
  رسانه‌های آزاد و مستقل، که یکی از شاخص‌ها و ارکان دمکراسی به شمار می‌روند، به دلیل ارتباط مستمر و مستقیم با مردم و پوشش خبری و روشنگری در مورد عملکرد دولت‌ها و ارگان‌های مربوط به آن، می‌توانند به عنوان ضامن دمکراسی و یکی از موانع خودکامگی و فساد مالی دولتمردان نیز عمل کنند.
 • آسو صالح در گفتگو با کوردستان درباره نشست پارلمان اروپا: حضور در این گونه جلسات، مکمل مبارزات مردم در شهرها و پیشمرگه در کوهستان است آسو صالح در گفتگو با کوردستان درباره نشست پارلمان اروپا: حضور در این گونه جلسات، مکمل مبارزات مردم در شهرها و پیشمرگه در کوهستان است
  روز چهاردهم ماه دسامبر، در مقر پارلمان اروپا در شهر استراسبورگ فرانسه نشستی با حضور پارلمانتاران میز ایران برگزار شد. نماینده‌ی حزب دمکرات کردستان ایران نیز به این نشست دعوت شده بود. آسو صالح به عنوان نماینده‌ی حزب در این نشست حضور یافت و سخنانی ایراد نمود. در این گفتگو تلاش می‌کنیم که در رابطه با این نشست و اهداف آن بیشتر مطلع شویم.
 • ایلام، سرزمین آلامتو و گهواره‌ی مدنیت کورد ایلام، سرزمین آلامتو و گهواره‌ی مدنیت کورد
  مدتی پس از سرنگونی ایلام، این منطقه میان پارس‌ها و مادها تقسیم شد و در زمان هخامنشیان به بخشی از امپراطوری هخامنشی تبدیل شد و پس از حمله‌ی سپاه اسلام و اشغال آن، طبق برخی منابع، ایلام به بخشی از سرزمین کوفه تبدیل شد.
 • کرماشان، ایلام و خیزش هویت ملی کرماشان، ایلام و خیزش هویت ملی
  در نتیجه‌ چنین است که‌ کوردها تفاوت‌ها و تنوعات خود را پذیرفته‌ و آن را جزء غنا و عظمت ملی خود می‌دانند، ناسیونالیسم کرد از ابتدای بلوغ خود ورودی‌های خود را به روی همه‌ی‌ کوردها باز نگه‌ داشته‌ است.
 • فرامرز بختیار در گفتگو با کوردستان: امروزه حقایق برای لُرها آشکار شده است فرامرز بختیار در گفتگو با کوردستان: امروزه حقایق برای لُرها آشکار شده است
  مهمترین منابع ما، نفت و گاز و آب می‌باشد. سرچشمه دو رود بزرگ کارون و زاینده‌رود از دل زردکوه بختیاری در زاگروس مرکزی بیرون می‌آید.
 • توسعه‌طلبی، تمامیت ارضی و مطالبات ملیت‌ها در ایران توسعه‌طلبی، تمامیت ارضی و مطالبات ملیت‌ها در ایران
  از جمله‌ مسائل مهم در عرصه‌ی‌ سیاست داخلی ایران در حال و آینده‌ که‌ اذهان عمومی را به‌ خود مشغول کرده‌، مسأله‌ی حفظ تمامیت ارضی و احقاق حق تعیین سرنوشت ملیت‌های ایران است که‌ هر دو مسأله‌ از مفاد منشور ملل متحد هم هست. بسیاری این دو مسأله‌ را در تضاد با هم می‌بینند. اما آیا این دو در تقابل با همدیگر هستند؟