• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
١٨ اکتبر ٢٠١٧ میلادی - ٢۶ مهر ١٣٩۶ خورشیدی  
 • چهارمحال و بختیاری در اقیانوس تشنگی جان می‌دهد

  چهارمحال و بختیاری در اقیانوس تشنگی جان می‌دهد

  کوردستان میدیا: چهارمحال و بختیاری که تنها با مساحتی معادل یک درصد کل ایران بیش از ١٠ درصد آب‌های روان و ١٥ درصد کل منابع آب شیرین ایران را در اختیار دارد، در تب تشنگی جان می‌دهد.
 • لغو برجام در دستور کار ترامپ قرار دارد

  لغو برجام در دستور کار ترامپ قرار دارد

  کوردستان میدیا: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد: من بە کاری کە می‌کنم ایمان دارم و لغو برجام در دستور کار است.
 • رئیس سازمان محیط زیست: هر بلایی که بر سر محیط‌زیست آمده طی چهار دهه گذشته بوده است

  رئیس سازمان محیط زیست: هر بلایی که بر سر محیط‌زیست آمده طی چهار دهه گذشته بوده است

  کوردستان میدیا: گروه تحقیقی "فائو" طی گزارشی در مورد جنگل‌های زاگرس در سال ١٣٩٣ اعلام کرده بود که وضعیت ایجاد شده در جنگل‌های زاگرس طبیعی نیست و عامل انسانی مسبب بیش از ٨٠ درصد از وقایع روی داده در جنگل‌های زاگرس است، نتیجه‌ای که بر ادعای فعالان محیط‌زیستی کورد مبنی بر سیاست‌های هدفمند ایران در به نابودی کشاندن زاگرس صحه می‌گذاشت.
 • حمایت آمریکا از نیروهای دمکراسی‌خواه برای تغییر رژیم ایران

  حمایت آمریکا از نیروهای دمکراسی‌خواه برای تغییر رژیم ایران

  کردستان میدیا: وزیر امور خارجە آمریکا اعلام کرد کە در استراتژی جدید آمریکا کە دونالد ترامپ از ان سخن گفتە است، از نیروهای دمکراسی‌خواه برای تغییر رژیم ایران پشتیبانی خواهند کرد.
 • تظاهرات مالباختگان موسسات مالی علیه سیستم قضائی و دولت ادامه دارد

  تظاهرات مالباختگان موسسات مالی علیه سیستم قضائی و دولت ادامه دارد

  کوردستان میدیا: موسسات مالی در ایران با عدم پرداخت اصل پول سپرده‌گذاران موجب نابودی زندگی افراد زیادی در ایران شده‌اند که اکثرا اشخاصی از اقشار کارمند و یا ضعیف جامعه هستند.
 • حزب دمکرات از اقشار مختلف کورد در کوردستان ایران خواست تا صفوف خود را علیه جمهوری اسلامی ایران محکم و متحد سازند

  حزب دمکرات از اقشار مختلف کورد در کوردستان ایران خواست تا صفوف خود را علیه جمهوری اسلامی ایران محکم و متحد سازند

  کوردستان میدیا: حزب دمکرات کوردستان ایران در ارتباط با استراتژی جدید آمریکا در قبال رژیم تروریستی ایران بیانیه‌ای منتشر کرد.
 • واگذاری‌های میلیاردی املاک در شهرداری تهران وارد فاز جدیدی شد

  واگذاری‌های میلیاردی املاک در شهرداری تهران وارد فاز جدیدی شد

  کوردستان میدیا: فساد اداری و مالی گسترده در رژیم اسلامی ایران چنان گسترده و شایع است که تمام جنبه‌های سیستم اقتصادی-اجتماعی آنرا در خود فر برده است.
 • ٩٠ درصد کودکان کار ایران مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند

  ٩٠ درصد کودکان کار ایران مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند

  کوردستان میدیا: کودکان آسیب‌پذیرترین عضو جامعه هستند که بنابر عرف و قوانین بین‌المللی حائل‌های محافظتی متعددی برای آن در نظر گرفته شده، امری که در ایران اسلامی بسیار غریب و به هیچ عنوان به آن توجهی نمی‌شود.
 • حاشیه‌نشینی در کرماشان در وضع فاجعه‌‌باری است

  حاشیه‌نشینی در کرماشان در وضع فاجعه‌‌باری است

  کوردستان میدیا: کرماشان کلان شهری است که با حاشیه‌نشینی روز به روز اوضاع وخیم‌تری به خود می‌گیرد و مردم این شهر از لحاظ اقتصادی به حاشیه رانده شده‌اند.
 • تروریست‌های یمن اعلام کردند که به توانایی ساخت موشک‌های بالستیک دست یافته‌اند

  تروریست‌های یمن اعلام کردند که به توانایی ساخت موشک‌های بالستیک دست یافته‌اند

  کوردستان میدیا: دخالت‌های مستمر و گسترده‌ی رژیم ایران در امور داخلی کشورهای منطقه هر روز بر آتش جنگ‌های داخلی خاورمیانه می‌افزاید و مانع از آن می‌شود که ثبات در منطقه شکل گیرد.

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧١٠ در این شمارە می‌خوانید:

ــ زندانی سیاسی وجود ندارد
ــ خاورمیانه در مقابل یک دوراهی، دموکراسی و احترام به حقوق اقلیت ها و
حق تعیین سرنوشت یا ادامه جنگ و کشتار
ــ ایران محــــور شرارت منطقه
ــ جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
 • ما فاتحان تاریخ بشری هستیم و شما شکست خوردگان تاریخ ما فاتحان تاریخ بشری هستیم و شما شکست خوردگان تاریخ
  اتوریتەی اشغالگری و ذهنیت‌های تمامیت‌خواە، آنگاە کە منافع خود را برای خود و منافع دیگران را نیز برای خودشان فرمولە می‌کنند، آزادی و حقوق افراد را با خیرەسری مشروط می‌کنند و خط قرمز را برای خواستەهای دمکراتیک دیگران تعیین می‌کنند.
 • جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
  یا باید از مشکلات کشاورزها آگاه باشیم که به عنوان مثال دولت طی برنامه‌ای از پیش تعین شده اقدام به خرید ارزان محصولات آن‌ها می‌کند.
 • زندانی سیاسی وجود ندارد زندانی سیاسی وجود ندارد
  در سرزمینی تحت سلطه دیکتاتوری و فاشیست، چیزی به نام زندانی سیاسی نمی‌تواند معنایی داشته باشد و اصلا دال مناسبی برای اشاره به چیزی واقعی نیست. در واقع مفهوم زندانی سیاسی می‌تواند مفهومی گمراه‌کننده و تحریف‌کننده باشد.
 • جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
  از سویی دیگر نباید نیروی عظیم انسانی و ژئوپلوتیک حساس جنوب زاگرس را فراموش کنیم و این فاکت نقش و جایگاه بسزایی در جنبش کوردستان دارد. رژیم بر واقعیت‌های ذکر شده واقف و آگاه است و آنچنان او را به هراس انداخته که تحلیلی‌ است بر شدت عمل رژیم تروریستی ایران در نابود کردن بنیادهای انسانی در این بخش از کوردستان.
 • برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی
  در کرماشان، قلب کوردستان، مردان و زنانی گام در خیابان‌ها نهادند و فریاد کشیدند که پرنده نیز از پر کشیدن هراس داشت. اما آنان با خود اندیشیدند تا به کی حقارت؟؟ تا به کی جان دادن و دم برنیاوردن؟؟ و بر آن شدند که سکوت سهمگین و رخوت حاکم بر شهر را بشکنند و فریاد برکشند که: "شهر زنده است ، شهر در خروش است".
 • مصطفی هجری در ٢٥مین سالیاد ترور دکتر صادق شرفکندی: با تمام توطئه‌هایی که رژیم جمهوری اسلامی و سایر رژیم‌های مستبد علیه ملت کورد اجرائی کردند، نه تنها نتوانستند کورد را به زانو درآورند بلکه امروزه کورد در شرایط مناسب سیاسی قرار دارد مصطفی هجری در ٢٥مین سالیاد ترور دکتر صادق شرفکندی: با تمام توطئه‌هایی که رژیم جمهوری اسلامی و سایر رژیم‌های مستبد علیه ملت کورد اجرائی کردند، نه تنها نتوانستند کورد را به زانو درآورند بلکه امروزه کورد در شرایط مناسب سیاسی قرار دارد
  در این تیم ترور افرادی از حزب‌الله لبنان، یکی از اعضای شیعه لبنان و خود ایرانی‌ها که همگی در ایران و تحت نظارت سپاه پاسداران و و سازمان اطلاعات آموزش دیده بودند، به صورت مشترک و طی برنامه‌ای از پیش تعین شده، ترور مذکور را انجام می‌دهند.
 • دولت کوردستان، جغرافیایی برای زندگی آزاد دولت کوردستان، جغرافیایی برای زندگی آزاد
  دولت مستقل کوردستان در جنوب هم بنیاد نهادن اراده ملی است و هم گامی تاریخی مهمی است که شاید امروز نتوان به روشنی و وضوح لذت‌ها و رنگ‌های آن را مشاهده کرد اما همانقدر که دشمنان کورد و به ویژه جمهوری اسلامی از این امر خشمگین و با تمام توان آنرا مورد تهدید قرار می‌دهند و تعدای به اصطلاح روشنفکر فارس، اما در واقع متحجر و فاشیست که ادامه جمهوری اسلامی‌اند از استقلال کوردستان به هراس افتاده‌اند که این خود اشاره‌ای‌ست به حقیقت دولت مستقل کوردستان.
 • کودکان، قربانیان اصلی رژیم فاشیستی ایران کودکان، قربانیان اصلی رژیم فاشیستی ایران
  در حال حاضر در زندان‌های رژیم فاشیستی جمهوری اسلامی ایران زندانیان زیادی وجود دارند که تنها جرم آن‌ها حمایت و دفاع از حقوق این کودکان است اما متاسفانه حاکمیت این افراد را که چیزی جز قائل شدن حق زندگی برای کودکان این سرزمین و آب و خاک خواستار نیستند را مجرم دانسته و آن‌ها را دشمن نظام و اسلام قلمداد می‌کند.
 • زن و رویاهایی که در دنیای مردسالارانه فنا می‌شوند زن و رویاهایی که در دنیای مردسالارانه فنا می‌شوند
  وقتی به دوستانم مراجعه می‌کنم و چهره‌های افسرده‌شان را می‌بینم که وا اسفااا، ما چه کردیم!! مگر درس نخواندیم! مگر زحمت بسیارنکشیدیم!
 • توتالیتاریسم و جامعه توتالیتاریسم و جامعه
  همچنین در عصر حاضر در سیستم عراق پیشین و سوریه امروزی می‌بایست و باید عضو حزب بعث صدام و حزب بعث خانواده اسد باشد.
 • اصلاح‌طلبی ایرانی و عشق یک طرفه اصلاح‌طلبی ایرانی و عشق یک طرفه
  البته چون اصلاح‌طلبان کورد تنها در سطح دیپلماسی عمومی آنهم در فصل انتخاباتی بدان‌ها اجازه عرض اندام داده می‌شود، پس باید اظهار کرد کابینه دوم روحانی خطی پایان پدیده اصلاح‌طلبی در کوردستان است.
 • شهر شوری در سر دارد شهر شوری در سر دارد
  مردم دیگر تحمل آنرا ندارند که هرگونه تجمع، حرکت و یا کوچکترین خواست‌شان، با گلوله‌های نیروهای رژیم روبرو شود و روزی شهر تصمیم خواهد گرفت که تفنگ به دست بگیرد و در دل شهر به روی کاخ لرزان جمارانی‌ها آتش بگشاید.
 • دیدگاه امنیتی جمهوری اسلامی و جنگ نرم علیه کوردستان دیدگاه امنیتی جمهوری اسلامی و جنگ نرم علیه کوردستان
  بنابراین در استراتژی امنیت رژیم، کوردستان مساله‌ای است که شیوه حکمرانی جمهوری اسلامی، پروژه ملت-دولت فارس، عمیق شدن بحران آب و استراتژی کمربند شیعه در منطقه -که رویای مشترک ناسیونالیسم فارس و شیعه‌گرایی ایرانیست- را با تهدید جدی روبرو می‌سازد، به همین خاطر نیز تحلیل‌گر سپاه و بیت خامنه‌ای آشکارا معترف است که چهل سال آینده، ٤٠ سال رویارویی کوردستان با دستگاه‌های امنیتی و سرکوبگر رژیم جمهوری اسلامی است.
 • متن سخنان کریم پرویزی، عضو دفتر سیاسی به مناسبت ٧٢مین سالروز تاسیس حزب متن سخنان کریم پرویزی، عضو دفتر سیاسی به مناسبت ٧٢مین سالروز تاسیس حزب
  فاشیسم قصد سلطه بر تمام جهان را داشت، فاشیسم می‌خواست که رهبری تمام ملت‌های جهان را در دست بگیرد و فقط نژادی که او آنرا برتر می‌دانست سرور و حاکم جهان باشد.