• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
٢٢ آوریل ٢٠١٨ میلادی - ٠٢ اردیبهشت ١٣٩٧ خورشیدی  

نشست هیاتی از حزب دمکرات کُرد سوریه با کمیته حزب دمکرات کردستان ایران در آلمان

میلادی: ٢٨-٠۶-٢٠١۵ - خورشیدی: ١٣٩۴/٠۴/٠٧ - ١٣:٢۵ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
نشست هیاتی از حزب دمکرات کُرد سوریه با کمیته حزب دمکرات کردستان ایران در آلمان
کوردستان میدیا: هیاتی از حزب دمکرات کُرد سوریه از کمیته حزب دمکرات کردستان ایران در آلمان دیدار کرد.

به گزارش وب‌سایت کوردستان میدیا، روز شنبه مورخه ششم تیرماه ٩٤، هیاتی از حزب دمکرات کُرد در سوریه به سرپرستی "عمر علی کوه" مسئول کمیته آلمان و عضو کمیته خار‌‌جه این حزب از کمیته حزب دمکرات کردستان ایران در آلمان دیدار و از سوی هیاتی از کمیته حزب با سرپرستی "شهریار نقشبندی" مسئول کمیته، مورد استقبال قرار گرفتند.

در آغاز این نشست، هیات حزب دمکرات کُرد در سوریه، برخی موضوعات مرتبط با تغییرات سوریه به طور کلی و کردستان سوریه و وضعیت نیروهای سیاسی کُرد در این بخش از کردستان را مورد بحث قرار دادند.

سپس "شهریار نقشبندی" ضمن ابراز خوشحالی در رابطه با این دیدار و روابط دوستانه حزب دمکرات کردستان ایران با احزاب کردستانی سوریه به ویژه با حزب دمکرات کُرد سوریه، موضوعاتی را در رابطه با وضعیت کنونی سوریه، منطقه و کردستان و دیدگاه و عقایدحزب دمکرات کردستان ایران در این باره به بحث گذاشت.

نقشبندی در ادامه سخنان خود افزود: حزب دمکرات کردستان ایران در طول مبارزات و تلاش‌های خود پشتیبان و همکار بخش‌های دیگر کردستان بوده و همواره بر حفظ اتحاد میان احزاب سیاسی تاکید داشته است.

مسئول کمیته حزب دمکرات کردستان ایران در آلمان همچنین اظهار داشت: حزب دمکرات همانند حزبی مسئول و ملی بر این باور است که لازم است هر کدام از بخش‌های کردستان با توجه به موقعیت سیاسی و جغرافیایی خود و در چهارچوب کشورهای که خاک کردستان را تقسیم کرده‌اند، خواسته‌هایشان را اعلام کرده و با اتحاد و همبستگی میان خود به مبارزات و تلاش‌های خود در هر کدام از بخش‌های کردستان و بدون دخالت در بخشی دیگر ادامه دهند و در صورت توان و فرصت مناسب، پشتیبان و همکار بخش‌های دیگر نیز باشند، در راستای همین سیاست حزب دمکرات کردستان ایران از موفقیت‌های کُرد در آن بخش از کردستان پشتیبانی می‌کند و آرزومند اتحاد و همبستگی نیروهای سیاسی کردستان سوریه می‌باشد.

شهریار قنبری در بخشی دیگر از سخنان خود، سرکوب‌‌های رژیم اسلامی ایران، وضعیت نامناسب ملیت‌های ایران به ویژه ملت کُرد، دخالت‌های این رژیم در مناطق به ویژه در عراق و سوریه، مبارزه و تلاش کُرد برای دستیابی به احقاق حقوق مشروع به ویژه مبارزه چندین ساله حزب دمکرات کردستان ایران را برای هیات حزب دمکرات کُرد سوریه مورد تحلیل و برسی قرار داد.

سپس، هیات حزب دمکرات کُرد سوریه خوشحالی خود را در رابطه با این پشتیبانی ابراز کرده و با گرمی از سیاست‌های حزب دمکرات نسبت به بخش‌های دیگر کردستان استقبال کرده و هر دو طرف بر ادامه روابط دوستانه میان دو حزب تاکید کردند.
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧٢٣ در این شمارە می‌خوانید:

ــ نان، آزادی، کرامت انسانی
ــ قدرت در سایه و دولت
ــ حمله به سوریه، واکنشی با ابعادی مختلف
ــ عرفان رهنمون در مصاحبه با "کوردستان": مبارزه برای دکتر شرفکندی، شیوه‌ای از زندگی بود که به آن معنا و مفهومی فلسفی و اخلاقی می‌بخشید
 • عرفان رهنمون در مصاحبه با \ عرفان رهنمون در مصاحبه با "کوردستان": مبارزه برای دکتر شرفکندی، شیوه‌ای از زندگی بود که به آن معنا و مفهومی فلسفی و اخلاقی می‌بخشید
  ما مردم کورد باید بدانیم که تحت اشغال قرار داریم و تاریخ استعمار نشان داده است که استعمارگر به سهولت از منافع سرزمین تحت اشغالش چشم پوشی نخواهد کرد و برای پایان دادن به این ستمگری باید خیزشی نوین در کوردستان صورت گیرد .
 • چرا هدف قرار دادن سلاح‌های شیمیایی در سوریه کافی نیستند چرا هدف قرار دادن سلاح‌های شیمیایی در سوریه کافی نیستند
  همین یک ‌هفته پیش بود که ترامپ در نظر داشت دو هزار سرباز آمریکایی را که در سوریه حضور دارند به کشور بازگرداند و به طور کلی از سوریه خارج شود.
 • حمله‌ به سوریه، واکنشی با ابعادی مختلف حمله‌ به سوریه، واکنشی با ابعادی مختلف
  آنچنان که پیش‌بینی می‌شد، واکنش نظامی به استفاده از سلاح شیمیایی از سوی رژیم اسد یک واکنش کاملا محدود بود. چند هدف محدود نظامی که بنا به گفته کشورهای غربی مراکز تولید سلاح‌های شیمیایی بودند مورد هدف قرار گرفتند. ترزا می، هدف از این حمله‌ را صرفا بازداشتن رژیم اسد از به کارگیری مجدد سلاح‌های شیمیای عنوان کرد.
 • قدرت در سایه و دولت قدرت در سایه و دولت
  در مورد چالش دوم نیز اسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی، در صدا و سیما جمهوری اسلامی به حضور عوامل داخلی در چالش ارز، اشاره کرد و مصطفی تاجزاده در تویتی از چالش ارز به عنوان نقطه عطف در تقابل دولت در سایه با دولت حسن روحانی نام برد.
 • نشست اعضای اتحادیه کشورهای عرب با هدف اتحاد در برابر ایران و اورشلیم نشست اعضای اتحادیه کشورهای عرب با هدف اتحاد در برابر ایران و اورشلیم
  این نشست در شهر ظهران در منطقه نفت‌خیز شرق عربستان برگذار شد. انتخاب این مکان احتمالا بر این مبنا بوده که از تیر رس موشک‌های حوثی‌ها که عموما ریاض پایتخت و شهرهای جنوبی را هدف قرار می‌دهند، در امان باشد.
 • نان، آزادی، کرامت انسانی نان، آزادی، کرامت انسانی
  "انسانی که در فقر نگه داشته شده و انسانی كه هویت قومی، دینی و یا ملی‌اش انکار می‌گردد و مورد هجوم سیاست آسمیلاسیون فرهنگی و تحقیر قرار گرفته و یا تحت ستم جنسی زندگی می‌کند، انسانی‌ست که کرامت‌اش از او سلب گردیده".
 • چارچوبی برای فهم تنش در روابط روسیه با غرب چارچوبی برای فهم تنش در روابط روسیه با غرب
  وی همچنین در مصاحبه با تلویزیون سی.اس.پن مدعی شد که این اقدام نمونه‌ای از اقدامات متعددی است که روسیه بدون توجه به قواعد و عرف بین‌الملل انجام آن‌ها را انجام داده است و به همین دلیل است که کشورهای غربی با شدت عمل بیشتری با این مساله رو به رو شدند.
 • نگاهی به سخنان خامنه‌ای، در اول فروردین ٩٧ نگاهی به سخنان خامنه‌ای، در اول فروردین ٩٧
  فاکتور زمان، در حل چالش‌های داخلی و فاکتور تداوام ناامنی موجود در کشورهای که انقلاب اسلامی_ایرانی به آن‌ها صادر شده است، در مسائل خارجی از عواملی هستند که بر ابعاد چالش‌های پیش روی جمهوری اسلامی در داخل و خارج می‌افزاید و می‌تواند چالش‌ها را به ابرچالش و غیره‌قابل حل تبدیل نماید.
 • تحقیر راهکاری برای آسمیله کردن تحقیر راهکاری برای آسمیله کردن
  در جامعه چند فرهنگی، چندآئینی و چند ملیتی ایران، هر کدام از بخش‌های اصلی جامعه، خود را صاحب هویتی مستقل و مختص به خود می‌دانند و هیچکدام خود را بخشی یا جزئی از دیگری محسوب نمی‌کند.
 • کنگره راسان، کنگره تغییر و نوآوری کنگره راسان، کنگره تغییر و نوآوری
  نکته قابل توجه اینکه برای دمکراتیک‌تر شدن موسسات حزبی، مدیر کل از سوی کنگره انتخاب و در مقابل مرکز سیاسی و کنگره پاسخگو می‌باشد.
 • ترویستم دولتی و حکومت ترور علیه کوردستان ترویستم دولتی و حکومت ترور علیه کوردستان
  در واقع مقاومت مردمی کوردستان، قبل از فتوای جهاد خمینی با خشونت و تعصبات ناسیونالیسم ایرانی روبررو بود اما بعد از اعلام جهاد از طرف خمینی، کوردستان هدف ارعاب و خشونت گروه‌های متعصب مذهبی و قومی قرار گرفت.
 • بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟ بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟
  درست است که تلاش‌های ملت کورد برای احقاق حقوق اولیه‌شان به جایی نرسیده و خسارات سنگین جانی و مالی را هم متحمل شده‌اند اما سرکوب ملت کورد برای کشورهای ایران، ترکیه، عراق و سوریه هم بدون هزینه نبوده است. کشور ترکیه برای سرکوب کوردها هر سال بطور مستقیم میلیاردها دلار هزینه می‌کند و بطور غیرمستقیم هم در اثر جنگ و ناامنی لطمات اقتصادی زیادی را متحمل می‌شود و حتی مجبور است برای ساکت نگاه داشتن کشورهای قدرتمند و موثر جهان امتیازات سیاسی زیادی بدهد.
 • پروفایل گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران در سوریه و عراق پروفایل گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران در سوریه و عراق
  این گروه و ابومهدی مهندس برای فعالیت‌های‌شان تا قبل از ٢٠١١ از سوی ایالات متحده به عنوان تروریست شناخته شده‌اند.
 • کرکوک، کرماشان، عفرین، نوروز کرکوک، کرماشان، عفرین، نوروز
  کوردستان در سالی که گذشت, شاهد وقایع متعدد تاریخی بود. وقایع تاریخی می‌توانند هم تلخ باشد و هم شیرین و نسبت به اهمیت آن، می‌تواند مقطعی از تاریخ را خلق کند و به نمادی از یک دوران تاریخی بدل شود.