• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
٢٢ آوریل ٢٠١٨ میلادی - ٠٢ اردیبهشت ١٣٩٧ خورشیدی  

پیام تلویزیونی مصطفی هجری، دبیرکل حزب دمکرات خطاب به مردم کردستان

میلادی: ٢۶-٠۵-٢٠١۵ - خورشیدی: ١٣٩۴/٠۴/١۴ - ١١:١۵ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
پیام تلویزیونی مصطفی هجری، دبیرکل حزب دمکرات خطاب به مردم کردستان
از کانال تلویزیونی "روژهه‌لات "، درودهای خود را تقدیم تمامی پیشمرگ‌های حزب دمکرات کردستان ایران می‌کنم.

قصد دارم در رابطه با مسأله‌‌ای که در کردستان پیش آمده و موجب جنگ و درگیری میان پیشمرگ‌های حزب دمکرات کردستان ایران و گریلاهای پ.ک.ک شده، چند نکته‌ای را مطرح کنم.
همگان مطلع هستند که حزب دمکرات کردستان ایران، نه در گذشته و نه در حال حاضر حزبی جنگ‌طلب نبوده و نیست. حزب دمکرات بجز رژیم جمهوری اسلامی ایران، هیچ حزبی را دشمن خود قلمداد نکرده و تمام سعی و تلاشش بر این بوده که در راستای دفاع از حقوق پایمال شده ملت کرد در کردستان ایران در برابر رژیم ایران مبارزه نماید و ضرباتی بر آن وارد نماید.

در رابطه با رویداد اخیر و طبق خبرهای رسیده، پیشمرگ‌های ما در منطقه در تلاش بوده‌اند تا با مردم کردستان ایران ارتباط برقرار کنند، اما متأسفانه نیروهای پ.ک.ک از پیشروی و فعالیت آنها جلوگیری کرده و در واقع مانع رفت و آمد پیشمرگه‌های حزب دمکرات در منطقه شده‌اند.
ما امیدواریم که این برخورد، جزو سیاست و برنامه رهبران پ.ک.ک نبوده و خطای صورت گرفته از سوی مسئولان آن منطقه روی داده باشد، زیرا اگر غیر از این باشد، این اقدام و برنامه‌ی پ.ک.ک در راستای همکاری با دشمنان قرار گرفته که در حال حاضر قدر‌تمندترین و ظالم‌ترین دشمن کرد در منطقه، رژیم جمهوری اسلامی ایران است.

از دیدگاه و نظر ما، کردها باید از گذشته خود درس عبرت بگیرند و اگر مشکلی سد راهشان قرار گرفت، از طریق پیدا کردن راه‌حلی مسالمت‌آمیز و دوستانه مشکلاتشان را حل نمایند، زیرا منافع ما در باهم بودنمان است، احتمال دارد که رژیم ایران یا دیگر دشمنان ملت کرد، برای مدتی از حزبی علیه حزب دیگر سوء استفاده کنند، اما در واقع دوست و پشتیبان ملت کرد فقط خود ملت کرد است، به خصوص در این وضعیت سخت و حساس سیاسی که در منطقه پیش آمده است.

درخواست من از همه اقشار و طبقات کردستان به ویژه کردستان ایران این است که در مقابل سیاستی که پ.ک.ک در پیش گرفته است، سکوت نکرده و از هر راهی که ممکن است، توان خود را علیه شیوه و نوع سیاست و رفتار پ.ک.ک که با احزاب‌ سیاسی کرد در بخش‌های دیگر کردستان در پیش گرفته به کار گیرند، تا از این سیاست دوری جسته و بجای دشمنی و تلاش برای تضعیف جریان‌های سیاسی کردی، در تلاش باشد تا از نیرو و توان خود به نفع ملت کرد و احزاب سیاسی که در خدمت رسیدن به اهداف مردم است گام بردارند.

امیدواریم که این مشکل پیچیده‌تر نشود. حزب ما نه از این رویداد خرسند است و نه قصد دامن زدن به این مسأله‌ را دارد. امیدواریم که پ.ک.ک و دوستداران پ.ک.ک نیز به همین گونه به مسأله‌ کرد بنگرند و روابط و موقعیت کنونی که میان حزب دمکرات کردستان ایران و پ.ک.ک از سال‌های گذشته وجود داشته به قوت خود باقی مانده و این رویداد سبب خدشه‌دار شدن آن نگردد.

درخواست من از مردم کردستان ایران این است که آرامش خود را حفظ کرده و حرکاتی انجام ندهند که در این موقعیت حساس موجب خرسندی دشمنانمان شود. وظیفه ما در این وضعیت پیش آمده، همبستگی و پشتیبانی همدیگر و پشت کردن به دشمن یعنی "جمهوری اسلامی ایران" است که در حال حاضر قدرتمندترین و بزرگترین دشمن ملت کرد در همه بخش‌های کردستان می‌باشد.

برایتان آرزوی سربلندی می‌کنم، من از شما تقاضای همبستگی و پشتیبانی از حزب دمکرات کردستان ایران و دیگر احزاب سیاسی کرد را دارم که در راستای منافع ملت کرد گام برداشته و فداکاری می‌کنند.
با تشکر فراوان

بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧٢٣ در این شمارە می‌خوانید:

ــ نان، آزادی، کرامت انسانی
ــ قدرت در سایه و دولت
ــ حمله به سوریه، واکنشی با ابعادی مختلف
ــ عرفان رهنمون در مصاحبه با "کوردستان": مبارزه برای دکتر شرفکندی، شیوه‌ای از زندگی بود که به آن معنا و مفهومی فلسفی و اخلاقی می‌بخشید
 • عرفان رهنمون در مصاحبه با \ عرفان رهنمون در مصاحبه با "کوردستان": مبارزه برای دکتر شرفکندی، شیوه‌ای از زندگی بود که به آن معنا و مفهومی فلسفی و اخلاقی می‌بخشید
  ما مردم کورد باید بدانیم که تحت اشغال قرار داریم و تاریخ استعمار نشان داده است که استعمارگر به سهولت از منافع سرزمین تحت اشغالش چشم پوشی نخواهد کرد و برای پایان دادن به این ستمگری باید خیزشی نوین در کوردستان صورت گیرد .
 • چرا هدف قرار دادن سلاح‌های شیمیایی در سوریه کافی نیستند چرا هدف قرار دادن سلاح‌های شیمیایی در سوریه کافی نیستند
  همین یک ‌هفته پیش بود که ترامپ در نظر داشت دو هزار سرباز آمریکایی را که در سوریه حضور دارند به کشور بازگرداند و به طور کلی از سوریه خارج شود.
 • حمله‌ به سوریه، واکنشی با ابعادی مختلف حمله‌ به سوریه، واکنشی با ابعادی مختلف
  آنچنان که پیش‌بینی می‌شد، واکنش نظامی به استفاده از سلاح شیمیایی از سوی رژیم اسد یک واکنش کاملا محدود بود. چند هدف محدود نظامی که بنا به گفته کشورهای غربی مراکز تولید سلاح‌های شیمیایی بودند مورد هدف قرار گرفتند. ترزا می، هدف از این حمله‌ را صرفا بازداشتن رژیم اسد از به کارگیری مجدد سلاح‌های شیمیای عنوان کرد.
 • قدرت در سایه و دولت قدرت در سایه و دولت
  در مورد چالش دوم نیز اسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی، در صدا و سیما جمهوری اسلامی به حضور عوامل داخلی در چالش ارز، اشاره کرد و مصطفی تاجزاده در تویتی از چالش ارز به عنوان نقطه عطف در تقابل دولت در سایه با دولت حسن روحانی نام برد.
 • نشست اعضای اتحادیه کشورهای عرب با هدف اتحاد در برابر ایران و اورشلیم نشست اعضای اتحادیه کشورهای عرب با هدف اتحاد در برابر ایران و اورشلیم
  این نشست در شهر ظهران در منطقه نفت‌خیز شرق عربستان برگذار شد. انتخاب این مکان احتمالا بر این مبنا بوده که از تیر رس موشک‌های حوثی‌ها که عموما ریاض پایتخت و شهرهای جنوبی را هدف قرار می‌دهند، در امان باشد.
 • نان، آزادی، کرامت انسانی نان، آزادی، کرامت انسانی
  "انسانی که در فقر نگه داشته شده و انسانی كه هویت قومی، دینی و یا ملی‌اش انکار می‌گردد و مورد هجوم سیاست آسمیلاسیون فرهنگی و تحقیر قرار گرفته و یا تحت ستم جنسی زندگی می‌کند، انسانی‌ست که کرامت‌اش از او سلب گردیده".
 • چارچوبی برای فهم تنش در روابط روسیه با غرب چارچوبی برای فهم تنش در روابط روسیه با غرب
  وی همچنین در مصاحبه با تلویزیون سی.اس.پن مدعی شد که این اقدام نمونه‌ای از اقدامات متعددی است که روسیه بدون توجه به قواعد و عرف بین‌الملل انجام آن‌ها را انجام داده است و به همین دلیل است که کشورهای غربی با شدت عمل بیشتری با این مساله رو به رو شدند.
 • نگاهی به سخنان خامنه‌ای، در اول فروردین ٩٧ نگاهی به سخنان خامنه‌ای، در اول فروردین ٩٧
  فاکتور زمان، در حل چالش‌های داخلی و فاکتور تداوام ناامنی موجود در کشورهای که انقلاب اسلامی_ایرانی به آن‌ها صادر شده است، در مسائل خارجی از عواملی هستند که بر ابعاد چالش‌های پیش روی جمهوری اسلامی در داخل و خارج می‌افزاید و می‌تواند چالش‌ها را به ابرچالش و غیره‌قابل حل تبدیل نماید.
 • تحقیر راهکاری برای آسمیله کردن تحقیر راهکاری برای آسمیله کردن
  در جامعه چند فرهنگی، چندآئینی و چند ملیتی ایران، هر کدام از بخش‌های اصلی جامعه، خود را صاحب هویتی مستقل و مختص به خود می‌دانند و هیچکدام خود را بخشی یا جزئی از دیگری محسوب نمی‌کند.
 • کنگره راسان، کنگره تغییر و نوآوری کنگره راسان، کنگره تغییر و نوآوری
  نکته قابل توجه اینکه برای دمکراتیک‌تر شدن موسسات حزبی، مدیر کل از سوی کنگره انتخاب و در مقابل مرکز سیاسی و کنگره پاسخگو می‌باشد.
 • ترویستم دولتی و حکومت ترور علیه کوردستان ترویستم دولتی و حکومت ترور علیه کوردستان
  در واقع مقاومت مردمی کوردستان، قبل از فتوای جهاد خمینی با خشونت و تعصبات ناسیونالیسم ایرانی روبررو بود اما بعد از اعلام جهاد از طرف خمینی، کوردستان هدف ارعاب و خشونت گروه‌های متعصب مذهبی و قومی قرار گرفت.
 • بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟ بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟
  درست است که تلاش‌های ملت کورد برای احقاق حقوق اولیه‌شان به جایی نرسیده و خسارات سنگین جانی و مالی را هم متحمل شده‌اند اما سرکوب ملت کورد برای کشورهای ایران، ترکیه، عراق و سوریه هم بدون هزینه نبوده است. کشور ترکیه برای سرکوب کوردها هر سال بطور مستقیم میلیاردها دلار هزینه می‌کند و بطور غیرمستقیم هم در اثر جنگ و ناامنی لطمات اقتصادی زیادی را متحمل می‌شود و حتی مجبور است برای ساکت نگاه داشتن کشورهای قدرتمند و موثر جهان امتیازات سیاسی زیادی بدهد.
 • پروفایل گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران در سوریه و عراق پروفایل گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران در سوریه و عراق
  این گروه و ابومهدی مهندس برای فعالیت‌های‌شان تا قبل از ٢٠١١ از سوی ایالات متحده به عنوان تروریست شناخته شده‌اند.
 • کرکوک، کرماشان، عفرین، نوروز کرکوک، کرماشان، عفرین، نوروز
  کوردستان در سالی که گذشت, شاهد وقایع متعدد تاریخی بود. وقایع تاریخی می‌توانند هم تلخ باشد و هم شیرین و نسبت به اهمیت آن، می‌تواند مقطعی از تاریخ را خلق کند و به نمادی از یک دوران تاریخی بدل شود.