• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
٢٣ آوریل ٢٠١٨ میلادی - ٠٣ اردیبهشت ١٣٩٧ خورشیدی  

در مقر دفتر سیاسی حدکا، مراسم سالروز ترور د.قاسملو و همراهانش برگزار شد

میلادی: ١۴-٠٧-٢٠١۵ - خورشیدی: ١٣٩۴/٠۴/٢٣ - ١١:۴۶ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
در مقر دفتر سیاسی حدکا، مراسم سالروز ترور د.قاسملو و همراهانش برگزار شد
کوردستان میدیا: به مناسبت ٢٢ تیرماه، بیست وششمین سالگرد شهادت دکتر قاسملو و همراهانش، ویژه مراسمی با حضور مصطفی هجری دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران، اعضای رهبری، کادر و پیشمرگه و خانواده‎ و مهمانان، در مقر دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران برگزار گردید.

به گزارش وب‎سایت کوردستان میدیا، بعدازظهر روز دوشنبه مورخه ٢٢ تیرماه ٩٤، ویژه مراسمی جهت بزرگداشت یاد دکتر قاسملو و همراهانش برگزار و این مراسم با سرود ملی "ای رقیب" و یک دقیقه سکوت به نشانه‌ی ادای احترام شهیدان راه رستگاری و آزادی کُردستان آغاز شد.

سپس حسن شرفی معاون دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران به سخنرانی در رابطه با واقعه وین و شهادت دکتر قاسملو و همراهانش پرداخت.

شرفی در سخنان خود به شخصیت و تلاش‌های دکتر قاسملو در سطح جامعه جهانی اشاره و بر این باور بود که توانایی و کاریزما بودن دکتر قاسملو باعث شده بود که کشورهای استعمارگر از وی ترس و واهمه داشته باشند.

حسن شرفی افزود: دکتر قاسملو هنگامی که در چک بوده، دولت وقت این کشور به دلیل اندیشه آزادیخواهی و تلاش‌های وی برعلیه استعمارگران، قاسملو را تحت فشار گذاشته و وی را از چک اخراج کردند.

معاون دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران در ادامه سخنان خود به حرکت اخیر پیشمرگه‎های حزب دمکرات کردستان ایران به مناطق مرزی اشاره و این حرکت را پر اهمیت توصیف کرد.

سپس، گروه موزیک حزب دمکرات کردستان ایران سرودی را به شرکت‌کنندگان در این مراسم تقدیم کرد.

در بخش دیگری از این مراسم، لوح تقدیر کمیسیون آموزش حزب دمکرات کردستان ایران از سوی دکتر میرو علیار عضو دفتر سیاسی حزب به هنرمند شورش آهی در رابطه با اثر هنری وی و ساخت مجسمه شهید دکتر قاسملو تقدیم شد.

همچنین در بخش دیگری از این مراسم، پیکر شهید دکتر قاسملو توسط دو فرزند شهید به نام‎های " شلیر رضایی" فرزند شهید هژار رضایی و "امین کریمی" فرزند شهید قادر کریمی رونمایی شد.

در ادامه این ویژه مراسم، پیام حزب سوسیالیست کردستان ترکیه به مناسبت بیست و دوم تیرماه به دست برگزارکنندگان مراسم رسیده بود.

در این ویژه مراسم، پیام مشترک اتحادیه‌های جوانان، زنان و دانشجویان دمکرات کردستان ایران توسط فواد خاکی‌بیگی قرائت شد.

سپس چند قطعه شعر و سروده از سوی مراد اکینجی اهل کردستان ترکیه و جمال فتحی تقدیم شرکت‌کنندگان گردید.

این مراسم با اجرای سرودی از سوی گروه موزیک حزب دمکرات پایان یافت.

آلبوم عکس:ویدئو

بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧٢٣ در این شمارە می‌خوانید:

ــ نان، آزادی، کرامت انسانی
ــ قدرت در سایه و دولت
ــ حمله به سوریه، واکنشی با ابعادی مختلف
ــ عرفان رهنمون در مصاحبه با "کوردستان": مبارزه برای دکتر شرفکندی، شیوه‌ای از زندگی بود که به آن معنا و مفهومی فلسفی و اخلاقی می‌بخشید
 • عرفان رهنمون در مصاحبه با \ عرفان رهنمون در مصاحبه با "کوردستان": مبارزه برای دکتر شرفکندی، شیوه‌ای از زندگی بود که به آن معنا و مفهومی فلسفی و اخلاقی می‌بخشید
  ما مردم کورد باید بدانیم که تحت اشغال قرار داریم و تاریخ استعمار نشان داده است که استعمارگر به سهولت از منافع سرزمین تحت اشغالش چشم پوشی نخواهد کرد و برای پایان دادن به این ستمگری باید خیزشی نوین در کوردستان صورت گیرد .
 • چرا هدف قرار دادن سلاح‌های شیمیایی در سوریه کافی نیستند چرا هدف قرار دادن سلاح‌های شیمیایی در سوریه کافی نیستند
  همین یک ‌هفته پیش بود که ترامپ در نظر داشت دو هزار سرباز آمریکایی را که در سوریه حضور دارند به کشور بازگرداند و به طور کلی از سوریه خارج شود.
 • حمله‌ به سوریه، واکنشی با ابعادی مختلف حمله‌ به سوریه، واکنشی با ابعادی مختلف
  آنچنان که پیش‌بینی می‌شد، واکنش نظامی به استفاده از سلاح شیمیایی از سوی رژیم اسد یک واکنش کاملا محدود بود. چند هدف محدود نظامی که بنا به گفته کشورهای غربی مراکز تولید سلاح‌های شیمیایی بودند مورد هدف قرار گرفتند. ترزا می، هدف از این حمله‌ را صرفا بازداشتن رژیم اسد از به کارگیری مجدد سلاح‌های شیمیای عنوان کرد.
 • قدرت در سایه و دولت قدرت در سایه و دولت
  در مورد چالش دوم نیز اسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی، در صدا و سیما جمهوری اسلامی به حضور عوامل داخلی در چالش ارز، اشاره کرد و مصطفی تاجزاده در تویتی از چالش ارز به عنوان نقطه عطف در تقابل دولت در سایه با دولت حسن روحانی نام برد.
 • نشست اعضای اتحادیه کشورهای عرب با هدف اتحاد در برابر ایران و اورشلیم نشست اعضای اتحادیه کشورهای عرب با هدف اتحاد در برابر ایران و اورشلیم
  این نشست در شهر ظهران در منطقه نفت‌خیز شرق عربستان برگذار شد. انتخاب این مکان احتمالا بر این مبنا بوده که از تیر رس موشک‌های حوثی‌ها که عموما ریاض پایتخت و شهرهای جنوبی را هدف قرار می‌دهند، در امان باشد.
 • نان، آزادی، کرامت انسانی نان، آزادی، کرامت انسانی
  "انسانی که در فقر نگه داشته شده و انسانی كه هویت قومی، دینی و یا ملی‌اش انکار می‌گردد و مورد هجوم سیاست آسمیلاسیون فرهنگی و تحقیر قرار گرفته و یا تحت ستم جنسی زندگی می‌کند، انسانی‌ست که کرامت‌اش از او سلب گردیده".
 • چارچوبی برای فهم تنش در روابط روسیه با غرب چارچوبی برای فهم تنش در روابط روسیه با غرب
  وی همچنین در مصاحبه با تلویزیون سی.اس.پن مدعی شد که این اقدام نمونه‌ای از اقدامات متعددی است که روسیه بدون توجه به قواعد و عرف بین‌الملل انجام آن‌ها را انجام داده است و به همین دلیل است که کشورهای غربی با شدت عمل بیشتری با این مساله رو به رو شدند.
 • نگاهی به سخنان خامنه‌ای، در اول فروردین ٩٧ نگاهی به سخنان خامنه‌ای، در اول فروردین ٩٧
  فاکتور زمان، در حل چالش‌های داخلی و فاکتور تداوام ناامنی موجود در کشورهای که انقلاب اسلامی_ایرانی به آن‌ها صادر شده است، در مسائل خارجی از عواملی هستند که بر ابعاد چالش‌های پیش روی جمهوری اسلامی در داخل و خارج می‌افزاید و می‌تواند چالش‌ها را به ابرچالش و غیره‌قابل حل تبدیل نماید.
 • تحقیر راهکاری برای آسمیله کردن تحقیر راهکاری برای آسمیله کردن
  در جامعه چند فرهنگی، چندآئینی و چند ملیتی ایران، هر کدام از بخش‌های اصلی جامعه، خود را صاحب هویتی مستقل و مختص به خود می‌دانند و هیچکدام خود را بخشی یا جزئی از دیگری محسوب نمی‌کند.
 • کنگره راسان، کنگره تغییر و نوآوری کنگره راسان، کنگره تغییر و نوآوری
  نکته قابل توجه اینکه برای دمکراتیک‌تر شدن موسسات حزبی، مدیر کل از سوی کنگره انتخاب و در مقابل مرکز سیاسی و کنگره پاسخگو می‌باشد.
 • ترویستم دولتی و حکومت ترور علیه کوردستان ترویستم دولتی و حکومت ترور علیه کوردستان
  در واقع مقاومت مردمی کوردستان، قبل از فتوای جهاد خمینی با خشونت و تعصبات ناسیونالیسم ایرانی روبررو بود اما بعد از اعلام جهاد از طرف خمینی، کوردستان هدف ارعاب و خشونت گروه‌های متعصب مذهبی و قومی قرار گرفت.
 • بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟ بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟
  درست است که تلاش‌های ملت کورد برای احقاق حقوق اولیه‌شان به جایی نرسیده و خسارات سنگین جانی و مالی را هم متحمل شده‌اند اما سرکوب ملت کورد برای کشورهای ایران، ترکیه، عراق و سوریه هم بدون هزینه نبوده است. کشور ترکیه برای سرکوب کوردها هر سال بطور مستقیم میلیاردها دلار هزینه می‌کند و بطور غیرمستقیم هم در اثر جنگ و ناامنی لطمات اقتصادی زیادی را متحمل می‌شود و حتی مجبور است برای ساکت نگاه داشتن کشورهای قدرتمند و موثر جهان امتیازات سیاسی زیادی بدهد.
 • پروفایل گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران در سوریه و عراق پروفایل گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران در سوریه و عراق
  این گروه و ابومهدی مهندس برای فعالیت‌های‌شان تا قبل از ٢٠١١ از سوی ایالات متحده به عنوان تروریست شناخته شده‌اند.
 • کرکوک، کرماشان، عفرین، نوروز کرکوک، کرماشان، عفرین، نوروز
  کوردستان در سالی که گذشت, شاهد وقایع متعدد تاریخی بود. وقایع تاریخی می‌توانند هم تلخ باشد و هم شیرین و نسبت به اهمیت آن، می‌تواند مقطعی از تاریخ را خلق کند و به نمادی از یک دوران تاریخی بدل شود.