• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
٢۴ آوریل ٢٠١٨ میلادی - ٠۴ اردیبهشت ١٣٩٧ خورشیدی  

برگزاری سمیناری به مناسبت ٢٢ تیرماه در فنلاند

میلادی: ١۶-٠٧-٢٠١۵ - خورشیدی: ١٣٩۴/٠۴/٢۵ - ١١:٠۶ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
برگزاری سمیناری به مناسبت ٢٢ تیرماه در فنلاند
کوردستان میدیا: سمیناری به مناسبت ٢٢ تیرماه برای رستم جهانگیری عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران برگزار شد.


به گزارش وب‎سایت کوردستان میدیا، روز شنبه مورخه بیستم تیرماه ٩٤، کمیته حزب دمکرات کردستان ایران در کشور فنلاند، به مناسبت بیست و ششمین سالگرد شهادت دکتر قاسملو و همراهانش، سمیناری در شهر "تورکو" با حضور رستم جهانگیری، نمایندگان احزاب و سازمان‎های سیاسی و مدنی برگزار گردید.

این مراسم با سرود ملی "ای رقیب" و چند دقیقه سکوت برای ادای احترام به شهیدان راه آزادی کُردستان آغاز گردید.

در این سمینار پیام کمیته حزب دمکرات در فنلاند، از سوی حیدر کاکازاده قرائت شد. در ادامه سمینار مجید حقی، نویسنده کتاب "قاسملو، مانیفیستی سیمای انسانی رهبری" به معرفی کتاب خود پرداخته و سخنانی را در این رابطه ایراد نمود.

بخش دیگری از این سمینار به سخنان رستم جهانگیری اختصاص یافته بود، این عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران ضمن اشاره به شخصیت شهید دکتر قاسملو، به بخشی از دیدگاه و نظرات وی پرداخت.

جهانگیری در ادامه سخنان خود افزود: برای دکتر قاسملو آشکارا بود که (حکومت انقلابی) در ایران نمی‎تواند انقلابی باشد، نمی‎تواند دمکرات و دمکراتیک باشد، نمی‎تواند حق ملیت‎های دیگر در ایران را محقق سازد.

این عضو دفتر سیاسی ضمن اشاره به مبارزه و تلاش‎های دکتر قاسملو، به تاثیرات روابط این رهبر فرهیخته در سطح جهان پرداخته و عنوان کرد: ایشان تمام تلاش خود را برای اینکه توجه دنیا را به سوی مبارزه حق‌طلبانه ملت کُرد جلب کند، انجام داد و در این کار نیز موفق بوده است.
پیام‎های که به دست مجریان این سمینار رسیده بودند، عبارتند از:
پارت دمکرات کردستان
فدراسیون جمعیت کُردها
اتحادیه زنان دمکرات کردستان ایران
کمیته حزب کومله کردستان ایران در فنلاند
حزب کومله زحمتکشان کردستان در فنلاند

رستم جهانگیری در ادامه سفر خود به فنلاند با اعضا و هواداران حزب در این کشور دیدار کرد.

این عضو دفتر سیاسی جهت بحث و بررسی مسائل تشکیلاتی و داخلی و همچنین اهمیت دادن به سخنان و نظرات اعضای حزب، از نزدیک با اعضا و هواداران حزب دمکرات در فنلاند دیدار بعمل آورد.

جهانگیری در این دیدار سخنانی در رابطه با آخرین تحولات کردستان و به ویژه حزب دمکرات به شرکت‎کنندگان ارائه و سپس هر یک از شرکت‎کنندگان نظرات خود را در این رابطه بیان کردند.

بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧٢٣ در این شمارە می‌خوانید:

ــ نان، آزادی، کرامت انسانی
ــ قدرت در سایه و دولت
ــ حمله به سوریه، واکنشی با ابعادی مختلف
ــ عرفان رهنمون در مصاحبه با "کوردستان": مبارزه برای دکتر شرفکندی، شیوه‌ای از زندگی بود که به آن معنا و مفهومی فلسفی و اخلاقی می‌بخشید
 • عرفان رهنمون در مصاحبه با \ عرفان رهنمون در مصاحبه با "کوردستان": مبارزه برای دکتر شرفکندی، شیوه‌ای از زندگی بود که به آن معنا و مفهومی فلسفی و اخلاقی می‌بخشید
  ما مردم کورد باید بدانیم که تحت اشغال قرار داریم و تاریخ استعمار نشان داده است که استعمارگر به سهولت از منافع سرزمین تحت اشغالش چشم پوشی نخواهد کرد و برای پایان دادن به این ستمگری باید خیزشی نوین در کوردستان صورت گیرد .
 • چرا هدف قرار دادن سلاح‌های شیمیایی در سوریه کافی نیستند چرا هدف قرار دادن سلاح‌های شیمیایی در سوریه کافی نیستند
  همین یک ‌هفته پیش بود که ترامپ در نظر داشت دو هزار سرباز آمریکایی را که در سوریه حضور دارند به کشور بازگرداند و به طور کلی از سوریه خارج شود.
 • حمله‌ به سوریه، واکنشی با ابعادی مختلف حمله‌ به سوریه، واکنشی با ابعادی مختلف
  آنچنان که پیش‌بینی می‌شد، واکنش نظامی به استفاده از سلاح شیمیایی از سوی رژیم اسد یک واکنش کاملا محدود بود. چند هدف محدود نظامی که بنا به گفته کشورهای غربی مراکز تولید سلاح‌های شیمیایی بودند مورد هدف قرار گرفتند. ترزا می، هدف از این حمله‌ را صرفا بازداشتن رژیم اسد از به کارگیری مجدد سلاح‌های شیمیای عنوان کرد.
 • قدرت در سایه و دولت قدرت در سایه و دولت
  در مورد چالش دوم نیز اسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی، در صدا و سیما جمهوری اسلامی به حضور عوامل داخلی در چالش ارز، اشاره کرد و مصطفی تاجزاده در تویتی از چالش ارز به عنوان نقطه عطف در تقابل دولت در سایه با دولت حسن روحانی نام برد.
 • نشست اعضای اتحادیه کشورهای عرب با هدف اتحاد در برابر ایران و اورشلیم نشست اعضای اتحادیه کشورهای عرب با هدف اتحاد در برابر ایران و اورشلیم
  این نشست در شهر ظهران در منطقه نفت‌خیز شرق عربستان برگذار شد. انتخاب این مکان احتمالا بر این مبنا بوده که از تیر رس موشک‌های حوثی‌ها که عموما ریاض پایتخت و شهرهای جنوبی را هدف قرار می‌دهند، در امان باشد.
 • نان، آزادی، کرامت انسانی نان، آزادی، کرامت انسانی
  "انسانی که در فقر نگه داشته شده و انسانی كه هویت قومی، دینی و یا ملی‌اش انکار می‌گردد و مورد هجوم سیاست آسمیلاسیون فرهنگی و تحقیر قرار گرفته و یا تحت ستم جنسی زندگی می‌کند، انسانی‌ست که کرامت‌اش از او سلب گردیده".
 • چارچوبی برای فهم تنش در روابط روسیه با غرب چارچوبی برای فهم تنش در روابط روسیه با غرب
  وی همچنین در مصاحبه با تلویزیون سی.اس.پن مدعی شد که این اقدام نمونه‌ای از اقدامات متعددی است که روسیه بدون توجه به قواعد و عرف بین‌الملل انجام آن‌ها را انجام داده است و به همین دلیل است که کشورهای غربی با شدت عمل بیشتری با این مساله رو به رو شدند.
 • نگاهی به سخنان خامنه‌ای، در اول فروردین ٩٧ نگاهی به سخنان خامنه‌ای، در اول فروردین ٩٧
  فاکتور زمان، در حل چالش‌های داخلی و فاکتور تداوام ناامنی موجود در کشورهای که انقلاب اسلامی_ایرانی به آن‌ها صادر شده است، در مسائل خارجی از عواملی هستند که بر ابعاد چالش‌های پیش روی جمهوری اسلامی در داخل و خارج می‌افزاید و می‌تواند چالش‌ها را به ابرچالش و غیره‌قابل حل تبدیل نماید.
 • تحقیر راهکاری برای آسمیله کردن تحقیر راهکاری برای آسمیله کردن
  در جامعه چند فرهنگی، چندآئینی و چند ملیتی ایران، هر کدام از بخش‌های اصلی جامعه، خود را صاحب هویتی مستقل و مختص به خود می‌دانند و هیچکدام خود را بخشی یا جزئی از دیگری محسوب نمی‌کند.
 • کنگره راسان، کنگره تغییر و نوآوری کنگره راسان، کنگره تغییر و نوآوری
  نکته قابل توجه اینکه برای دمکراتیک‌تر شدن موسسات حزبی، مدیر کل از سوی کنگره انتخاب و در مقابل مرکز سیاسی و کنگره پاسخگو می‌باشد.
 • ترویستم دولتی و حکومت ترور علیه کوردستان ترویستم دولتی و حکومت ترور علیه کوردستان
  در واقع مقاومت مردمی کوردستان، قبل از فتوای جهاد خمینی با خشونت و تعصبات ناسیونالیسم ایرانی روبررو بود اما بعد از اعلام جهاد از طرف خمینی، کوردستان هدف ارعاب و خشونت گروه‌های متعصب مذهبی و قومی قرار گرفت.
 • بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟ بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟
  درست است که تلاش‌های ملت کورد برای احقاق حقوق اولیه‌شان به جایی نرسیده و خسارات سنگین جانی و مالی را هم متحمل شده‌اند اما سرکوب ملت کورد برای کشورهای ایران، ترکیه، عراق و سوریه هم بدون هزینه نبوده است. کشور ترکیه برای سرکوب کوردها هر سال بطور مستقیم میلیاردها دلار هزینه می‌کند و بطور غیرمستقیم هم در اثر جنگ و ناامنی لطمات اقتصادی زیادی را متحمل می‌شود و حتی مجبور است برای ساکت نگاه داشتن کشورهای قدرتمند و موثر جهان امتیازات سیاسی زیادی بدهد.
 • پروفایل گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران در سوریه و عراق پروفایل گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران در سوریه و عراق
  این گروه و ابومهدی مهندس برای فعالیت‌های‌شان تا قبل از ٢٠١١ از سوی ایالات متحده به عنوان تروریست شناخته شده‌اند.
 • کرکوک، کرماشان، عفرین، نوروز کرکوک، کرماشان، عفرین، نوروز
  کوردستان در سالی که گذشت, شاهد وقایع متعدد تاریخی بود. وقایع تاریخی می‌توانند هم تلخ باشد و هم شیرین و نسبت به اهمیت آن، می‌تواند مقطعی از تاریخ را خلق کند و به نمادی از یک دوران تاریخی بدل شود.