• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
٢٧ می ٢٠١٧ میلادی - ٠۶ خرداد ١٣٩۶ خورشیدی  

حزب دمکرات: آزادی زندانیان سیاسی خواست جمعی ماست

میلادی: ٣١-١٢-٢٠١۶ - خورشیدی: ١٣٩۵/١٠/١١ - ١٨:١٩ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
حزب دمکرات: آزادی زندانیان سیاسی خواست جمعی ماست
کوردستان میدیا: دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران در رابطه با اعتصاب تعدادی از زندانیان سیاسی در زندان‌های رژیم اسلامی ایران و در راستای حمایت از آنان بیانیەای منتشر کرد.

متن کامل بیانیه:

آزادی زندانیان سیاسی خواست جمعی ماست

هم میهنان عزیز،

ملیت‌های آزادیخواه ایران،

سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی،


همان گونه که در رسانه‌ها منشر شده است، تعدادی از زندانیان سیاسی در زندان‌های رژیم جمهوری اسلامی ایران دست به اعتصاب غذا زده‌اند و این حرکت اعتراضی مدت مدیدیست که ادامه دارد.

در این میان نام کسانی چون آرش صادقی، سعید شیرزاد، علی شریعتی، نزار زکا و محمد علی طاهری به علت وخامت اوضاع جسمانیشان که ناشی از طولانی‌تر بودن روزهای اعتصاب است‌، بیشتر ذکر می‌شود و به گوش می‌رسد.

در میان این زندانیان، "سعید شیرزاد" اصالتا کرد بوده و آرش صادقی نیز به بهانه‌ی فکر و اندیشه متفاوت به ١٥ سال حبس محکوم گردیده که به نشانه‌ی اعتراض به بازداشت همسرش دست به اعتصاب غذا زده است.

آزادیخواهان!

زندانیان مذکور، تنها شامل آن تعدادی هستند که دست به اعتصاب غذا زده‌اند وگرنه در زندان‌های ایران صدها و هزاران زندانی دیگر وجود دارند که به دلیل مبارزه برای آزادی ملتشان و برگزیدن اندیشه‌ یا آئینی متفاوت و خط مشی سیاسی دیگری، در سیاهچال‌های رژیم مورد شکنجه و آزار قرار می‌گیرند.

آمار بالای زندانیان سیاسی ایران در حالیست که دولت آقای روحانی، مکرراً وعده‌های دروغین به مردم می‌دهد، به گونه‌ای که طی همین چند روز اخیر نیز پرده از طرح دروغین دیگری به نام "منشور شهروندی" برداشت.

حمایت از آزادیخواهان ایران به ویژه حمایت از خواست‌های زندانیان سیاسی، وظیفه‌ای جمعی و جهانیست، در همین راستا از همه‌ی آزادیخواهان، سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی می‌خواهیم که با وارد کردن فشار بر رژیم مستبد جمهوری اسلامی، آنان را مجبور سازد که بدون هیچ گونه تبعیضی تمامی زندانیان سیاسی –به ویژه آرش صادقی که به علت طولانی‌تر بودن مدت اعتصاب غذایش، خطر بیشتری جان او را تهدید می‌کند - را آزاد کنند.

حزب دمکرات کردستان ایران
دفتر سیاسی

١١ دی‌ماه ١٣٩٥ خورشیدی
٣١ دسامبر ٢٠١٦ میلادی
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧٠١ در این شمارە می‌خوانید:

ــ در مصاف با روشنگری سیاسی
ــ کورد می‌تواند به عاملی تعین‌کننده در معادلات خاورومیانه بدل شود
ــ ژست سیاسی و مبارزاتی
ــ قاسملویسم و تحلیلی بر تاریخ معاصر کورد
 • قاسملویسم و تحلیلی بر تاریخ معاصر کورد قاسملویسم و تحلیلی بر تاریخ معاصر کورد
  قاسملو طی مصاحبەای با خبرنگاری فرانسوی یکی از کارهای سخت جهان را سازماندهی انسان کورد ذکر می‌کند، که این سخن از سوی رهبری کورد خود گویای این حقیقت انکارناپذیر است.
 • کورد می‌تواند به عاملی تعین کننده در معادلات خاورومیانه بدل شود کورد می‌تواند به عاملی تعین کننده در معادلات خاورومیانه بدل شود
  ولی اکنون بعد از آن همه سال لازم است باز هم معادلات موجود را شناسایی و ارزیابی نموده و متحد شده و همه‌ی توان خود را در راستای تضمین نمودن صد سال آینده بدون قربانی دادن بکار ببریم، باید رهبری سیاسی کورد این مهم را درک کرده و در راستای آن گام بردارد، در غیر این صورت به سوی آینده‌ای مبهم و احتمالا سیاه گام خواهیم نهاد.
 • جوابی کوتاه برای آکادمیست‌هایی کە بە بیراهە رفتەاند جوابی کوتاه برای آکادمیست‌هایی کە بە بیراهە رفتەاند
  همچنین شرعیتی هرچند ظاهری نیز بە سیستم و اعمال ضد بشری خود خواهد داد و برای ثبات هرچە بیشتر حکومت تحمیلی خویش توان و ارادەی نیروهایش را از راه تبلیغات دروغین افزایش می‌دهد، بە گونەای کە هر فردی کە در سایەی این گفتمان حضور پیدا کند، خود را در هالەای از شرعیتی خیالی خواهد دید.
 • در مصاف با روشنگری سیاسی در مصاف با روشنگری سیاسی
  سیاست‌ورزی را می بایست نقطه‌ای مقابل فلسفیدن نامید، این یعنی که بتوان وضعیتی را چنان توصیف کرد که بتوان در چهار چوب آن، توافق را تسهیل کرد.
 • ژست سیاسی و مبارزاتی ژست سیاسی و مبارزاتی
  این نوع از قدرت و سیستم مستبد، تلاش می‌کند که افراد و گروەهای مبارز را دچار ناامیدی کرده و در اعماق ذهن‌شان آنچنان تسلیم رژیم شوند که باور کنند که جز بازی کردن در چارچوب معیارهای رژیم ولایت فقیه هیچ فرصت دیگری برای فعالیت سیاسی و قیام وجود ندارد.
 • هدف ما هدف ما
  این بنا که حزب دمکرات آنرا پایەریزی کرد، ٧٠ سال است که بر روی پاهای خود ایستاده و نه تنها احتمال فروریختن آن وجود ندارد بلکه با سپری شدن روز، ماه و سال محکم‌تر و مستحکم‌تر از گذشته به قلعه مقاومت و روشنفکری و چشم بیدار و تیزبین جامعه کردستان بدل شده است.
 • رستم جهانگیری: کردستان بدون کرماشان، ایلام و ارومیه به مانند کالبدی ناقص است رستم جهانگیری: کردستان بدون کرماشان، ایلام و ارومیه به مانند کالبدی ناقص است
  برای همین ضروری‌ست تا جوانان ایلام، کرماشان و ارومیە دوشادوش جوانان سنە و موکریان وارد میدان مبارزە شدە و ایفای نقش نمایند و توان خود را نشان دهند. آن زمان می‌توان ادعا کرد کە مبارزە ما سرتاسری بودە و در غیر اینصورت همانطور کە در بالا اشارە نمودم حاکمیت کردی ناقص می‌باشد و نمی‌تواند رو پاهای خود بایستد.
 • بایکوت چه تغیری ایجاد کرده است؟ بایکوت چه تغیری ایجاد کرده است؟
  به طور کلی انتخابات خبرگان بجز دور اول آن در سال ١٣٥٨،اهمیت چندانی برخوردار نبود و در فضای سیاسی ایران به آرامی برگزار شده است و مردم هم آنچنان حساسیتی در قبال آن نداشتەاند و اگر گهگاه نیز رژیم اسلامی ایران کوشیده تا برای آن بازار گرمی کند باشکست روبرو شده و به مانند امری حاشیەای در میان رویدادهای سیاسی سپری شده است.
 • اهمیت هویت در جنوب کردستان و تعریف نوین ملت (بخش دوم) اهمیت هویت در جنوب کردستان و تعریف نوین ملت (بخش دوم)
  در واقع همچنان که‌ اشاره‌ شد، گفتمان کردی دارای پیشنه‌ تاریخی است و پیوند زدن ملی‌گرایی کرد با ارزش‌های دمکراتیک هم به‌ همین روند تاریخی کردها به ویژه‌ در کردستان ایران برمی‌گردد.
 • هجوم موشکی محدود و پیامی نامحدود هجوم موشکی محدود و پیامی نامحدود
  بعد از بمباران هوایی شهر ادلب -تحت کنترل اپوزیسیون سوریه- توسط نیروی هوایی بشار اسد که موجب قربانی شدن بیش از ١٠٠نفر از مردم این شهر و مصدوم شدن صدها نفر دیگر به دلیل استنشاق گاز شیمیایی شد، جهان بار دیگر شاهد بکارگیری سلاح‌های ممنوعه از سوی حکومتی علیه شهروندانش بود.
 • شهر، محور راسان شهر، محور راسان
  کردستان ایران که در مقایسه با بخش‌های دیگر کردستان بنا بر وسعت خاک و جمعیت پله دوم را داراست، طی دو دهه گذشته دچار رخوت شده بود، اما از دو سال گذشته تا به امروز با تغییرات گسترده‌ای روبرو شده است.
 • راسان و ژئوپولیتیک ایران راسان و ژئوپولیتیک ایران
  علاوه بر این، سرنگونی رژیم صدام باعث تسهیل ارتباط و تماس و ارسال کمک‌های ایران به سوریه و لبنان از طریق عراق گردید! از همین رو، سرنگون ساختن این دو رژیم رقیب ایران نمی‌تواند بدون برنامه‌ بوده باشد.
 • جهاد سپید جهاد سپید
  ٣٨ سال پیش در ٢٨ مردادماه، خمینی، رهبر رژیم جدیدی که قدرت را کاملاً قبضه کرده بود، علیه ملت کرد فتوای جهاد صادر نمود و با تمامی نیروهای نظامی متعارف و نامتعارف خود کردستان را مورد تهاجم قرار دادند و از هیچ جنایتی برای به زانو در آوردن ملت کرد فروگذار ننمودند.
 • شهیدان مشعل راسان ملتند شهیدان مشعل راسان ملتند
  ملتی خواهان آزادیست، بایستی بهای آن را نیز بپردازد. این سخن گهربار از بیانات زنده‌یاد دکتر قاسملوست که خود نیز در راه آزادی ملتش سنگین‌ترین بها را پرداخت.