• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
١٨ اکتبر ٢٠١٧ میلادی - ٢۶ مهر ١٣٩۶ خورشیدی  

کریم پرویزی، عضو دفتر سیاسی حزب: تا یک کرد زنده باشد، مبارزه‌ی ملت کرد زنده است

میلادی: ٠۶-٠٢-٢٠١٧ - خورشیدی: ١٣٩۵/١١/١٨ - ١٠:٢٧ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
کریم پرویزی، عضو دفتر سیاسی حزب: تا یک کرد زنده باشد، مبارزه‌ی ملت کرد زنده است
کریم پرویزی، عضو دفتر سیاسی دمکرات کردستان ایران طی مراسمی که به مناسبت دوم بهمن‌ماه، هفتاد و یکمین سالروز تأسیس جمهوری کردستان، در مقرهای کوهستانی نیروی ویژه‌ی حزب دمکرات واقع در مرزهای کردستان ایران و اقلیم کردستان عراق برگزار شده بود، سخنانی بدین مناسبت ایراد نمود.

متن کامل برگردان فارسی این سخنرانی در زیر می‌آید:

دوستان گرامی! درود بر شما


درودی ویژه بر پیشمرگه‌های نیروی ویژه‌ی حزب دمکرات کردستان ایران که در این منطقه‌ی کوهستانی از خاک کردستان، از موجودیت کردستان دفاع می‌کنند. درودی ویژه بر شما حضار گرامی! شما که از هر نقطه‌ی خاک کردستان و از نقاط مختلف جهان خود را به اینجا رسانده‌اید تا با پیام‌های جمهوری کردستان تجدید پیمان کنید. در اینجا گرد آمده‌ایم تا سالروز یک رویداد مهم تاریخی را جشن بگیریم. حضورتان در اینجا نشانه‌ی قدرشناسیتان است. نشانه‌ی اوج حرمت نهادن به تمامی کسانی است که روزگاری حامل پیامی شدند که پیشوای زنده‌یاد ٧١ سال پیش در جمهوری کردستان ابلاغ نمود و روزگاری حتی برای یک لحظه هم که شده، در راه این پیام مبارزه و فداکاری کردند و جان خود را بر سر آن از دست دادند.

ما اینجا هستیم. در چنین روزی به مناسبت دوم بهمن‌ماه، به مناسبت روزی که طی آن در شهر زیبا و انقلابی مهاباد، به دست پیشوای فرهیخته‌ی ملت کرد و بر اساس فکر و عمل پیشوای فرزانه‌ی ملتمان و از زبان وی، تأسیس جمهوری کردستان اعلام شد. در اینجا گرد هم آمده‌ایم تا یاد این جمهوری کبیر را گرامی بداریم. جمهوری‌ای که گرچه عمر آن کوتاه بود، لیکن کوتاه یا طولانی بودن عمر یک رویداد به اندازه‌ی خود آن رویداد مهم نیست. محتوای رویداد جمهوری کردستان بسی مهمتر از حکومت‌های ٥٠٠ ساله و ٦٠٠ ساله‌ایست که در پیرامون ما حکومت کرده‌اند و اهمیت آن به مراتب نیز بیشتر است، زیرا حکومت‌های بسیاری در اطراف ما بوده‌اند که صدها سال به درازا کشیده‌اند، لیکن نسبت به ملت خویش و ملت‌های پیرامون آن ستمکار بوده‌اند. لیکن ما به عنوان ملت کرد در تاریخ خویش جمهوری کردستان ایران را داریم که گرچه تنها ٣٣٠ روز به درازا کشید، لیکن یک به یک این ٣٣٠ روز سرشار است از محتوایی مهم، محتوایی انسانی، محتوایی سرشار از یک زندگی آزادانه و سعادتمندانه، یک زندگی برابر. جمهوری کردستان برای این تأسیس نشد که حقی از کسی سلب نماید یا حقی از کسی پایمال کند. جمهوری کردستان برای این تأسیس نشد که به کسی ظلم کند. جمهوری کردستان در برابر ستم ایستاد. در برابر ستم به پا خاست و در مقابله با ظلم و ستم پیرامون، ملتی را به گونه‌ای امروزی وارد عرصه‌ی تاریخ نمود.

ملت‌های بسیاری را دیده‌ایم که رویدادی را رقم زده، توأم با آن فاجعه آفریده‌اند. زمانی که وارد عرصه‌ی تاریخ شده‌اند، از آنان به عنوان خونریز و سفاک یاد شده است. زمانی که از حکومت‌های استبدادی، عشیره‌ای و قبیله‌ای سخن می‌گوییم که صدها هزار تن را کشتار نموده‌ و شهرها و روستاها را ویران کرده‌اند، درمی‌یابیم که تاریخ آنان مایه‌ی افتخار نیست.

ما با حکومتی مدرن و دمکراتیک پا به عرصه‌ی تاریخ نهادیم. چنین امری نیز به رهبری حزب دمکرات کردستان ایران صورت گرفت، حزبی امروزی که در راه آزادی و دمکراسی مبارزه کرده و اکنون نیز در راه همان پیام‌های مهم جمهوری کردستان مبارزه می‌کند.

حزب دمکرات کردستان ایران به درازای تاریخ خویش نشان داده است که در صف مقدم مبارزه و فداکاری ایستاده است. اعدام پیشوا قاضی محمد، رهبر جمهوری کردستان این حقیقت را اثبات می‌کند و این پیام را به ما می‌دهد که ما برای این نیامده‌ایم که مردم را استثمار کنیم. برای این نیامده‌ایم که دیگران را به کشتن دهیم و خود به هزینه‌ی خون و رنج و کشتار آنان زمامداری کنیم و ستمگری دیگری را بنیان نهیم. زمانی که پیشوای زنده‌یاد در کنار ملت خویش می‌ماند، می‌داند که نتیجه‌ی ماندن وی در شهر، اعدام خواهد بود، لیکن اعدام خویش را برمی‌گزیند تا برای همیشه در تاریخ ماندگار و جاودانه شود. زیرا همان گونه که خود ایشان فرموده است، آنان یک پیشوا را به دار آویختند، لیکن هزاران پیشوای دیگر از پی ایشان آمدند. حزب دمکرات کردستان ایران چنین حزبی است که رهبران آن در صف مقدم مبارزه و ازخودگذشتگی قرار دارند. ما به رهبران فرزانه‌ی خویش مباهات می‌کنیم، به پیشوای زنده‌یاد، به دکتر دکتر قاسملوی جاویدنام، به زنده‌یاد دکتر سعید، به چندین تن از اعضای کمیته‌ی مرکزی حزب دمکرات که در جبهه‌های فداکاری و مبارزه جان خویش را فدا نمودند، در زندان‌ها شکنجه شدند، در زندان‌ها و تحت شکنجه به شهادت رسیدند، در سنگر خیزش و مقاومت ایستادند و به شهادت رسیدند، می‌بالیم.

حزب دمکرات کردستان ایران از چنین فرهنگی برخوردار است و این فرهنگ نیز از دل ملتی به نام ملت کرد برخاسته است. ملتی که بر آن ستم روا داشته شده است، ملتی که زیر بار ظلم و ستم نمی‌رود و هرگز به زانو در نمی‌آید. سرود ملی ما کردها می‌گوید: ملت کرد زنده است و اینک نیز دوباره نشان می‌د‌هیم که ملت کرد زنده است. علیرغم تمامی این شعارها کلیه‌ی توطئه‌هایی که دشمنانمان علیه ما چیده‌اند و می‌خواهند به ما بگویند که ملت کرد نابود شده است، ملت کرد به زانو در آمده و تسلیم شده است، ما کردها در هر فرصتی که فراهم شده، به میدان آمده و به آنان می‌گوییم: "ای رقیب! ملت کرد همچنان زنده است". ملت کرد نمرده و نخواهد مرد و مبارزه‌ی ملت کرد همچنان زنده است. تا یک کرد زنده باشد، مبارزه‌ی ملت کرد زنده است. در راه دستیابی به حقوق ملت کرد، ما به عنوان حزب دمکرات کردستان ایران با برخورداری از فرهنگ جمهوری کردستان، با فرهنگی امروزی، با تعریفی امروزی، با دیدگاه‌ها و باورهایی امروزی پا به عرصه‌ی تاریخ نهاده‌ایم و بر آنیم که یک بار دیگر تاریخساز شویم. با نگاهی به پیرامون خویش درمی‌یابیم که ارمغان حکومت‌های سرکش استبدادی، افراط‌گرایان، تروریست‌ها و رژیم‌های واپسگرای منطقه تاکنون چه بوده است. کشتار، خونریزی، تاراج و چپاول، کشتار زنان و کودکان، خفه کردن اندیشه‌های آزادیخواهانه، هدایایی هستند که رژیم‌های استبدادی منطقه می‌خواهند برای مردم به ارمغان بیاورند.

به درازای بیش از ٣٧ سال استبداد، عناد و خیره‌سری جمهوری اسلامی علیه مردم در داخل ایران و علیه مردم کشورهای پیرامون، می‌بینیم که دستاورد آن تنها گسترش تروریسم و جنگ‌افروزی بوده و همواره خواستار تنش در منطقه بوده است، همواره خواستار آن بوده است که منطقه دستخوش جنگ و کشمکش باشد، زیرا همان گونه که خمینی می‌گفت، جنگ را موهبتی الهی می‌دانند. چرا جنگ را موهبتی الهی می‌دانند؟ زیرا افکار و عقایدشان امروزی نیست، زیرا نمی‌توانند در عصر حاضر زندگی کنند، زیرا برای مردم عصر کنونی چیزی در چنته ندارند. آنان صرفاً می‌خواهند در میان مردم و ملت‌ها جنگ و درگیری باشد، کشتار باشد تا آنان به بهانه‌ی جنگ و درگیری در منطقه، حکومت ظلمت‌پرستانه‌ی خویش را ادامه دهند. همان گونه که این روزها از زبان سران جمهوری اسلامی می‌شنویم، آنان در سوریه، لبنان و یمن برای بقای حکومت جمهوری اسلامی می‌جنگند. این به چه معناست؟ یعنی خاورمیانه‌ای که در آن صلح، عدالت و برابری برقرار باشد، خاورمیانه‌ای که در آن آزادی، تعالی انسان‌ها و همزیستی انسانی برقرار باشد، برای حکومت جمهوری اسلامی از هر سمی مهلک‌تر و کُشنده‌تر است، لذا آنان می‌خواهند عقاید و افکار واپسگرایانه‌ی خویش را در سرتاسر منطقه منتشر نمایند. ما کردها، ما به عنوان حزب دمکرات، ما رهروان جمهوری کردستان که ٧١ سال پیش از این با اندیشه‌ای دمکراتیک پا به عرصه‌ی تاریخ منطقه نهاد، مخالف چنین رژیمی هستیم، مخالف چنین طرز فکری هستیم. مخالفت ما صرفاً مخالفت با چهره‌ها و اشخاص به صورت فردی نیست، بلکه مخالف طرز فکری هستیم که جمهوری اسلامی به آن دامن می‌زند. مخالف دیدگاه‌هایی هستیم که از تهران و قم سرچشمه می‌گیرد و می‌خواهند آن را در سرتاسر جهان منتشر کنند. مخالفت ما با چنین رویکردهایی است و از همین روست که در مقابله با این ستمگری‌ها، از پای نمی‌نشینیم. ما به عنوان حزب دمکرات، به عنوان یک کرد آزادیخواه، همان گونه که همگان در تمامی بخش‌های کردستان به ویژه کردستان ایران استحضار دارند، فصل نوینی از مبارزه را آغاز نموده‌ایم، این مبارزه، امری منفک و مجزا از کل تاریخ ما نیست. مسأله‌ای نیست که قبلاً تجربه نشده باشد، بلکه جوانه زدنی دوباره و آموختن از تمامی تجاربی است که پیشتر اندوخته‌ایم و مبارزات خویش را ادامه می‌دهیم.

راسان روژهلات، خیزش ملتی است که ستم بر آن روا داشته شده و دشمنان می‌خواهند در صفوف آن تفرقه و پراکندگی ایجاد کنند. دشمنان می‌خواهند جوانان این ملت همواره گرفتار بلای مواد مخدر باشند، می‌خواهند ملت کرد نوکر و زیردست و مطیع یک حاکمیت بیگانه باشد.

راسان روژهلات خیزش اراده‌ی ملی است. اراده‌ی یک ملت را با احتساب کم یا زیاد بودن هزینه‌هایش برآورد نمی‌کنند. اراده‌ی یک ملت، عبارتست از خواست یک ملت برای آن که موجودیت خویش را اثبات کند، تا به تمامی ملت‌های پیرامون خویش بگوید که نه از شما کمتر و نه از شما برتریم، ما به عنوان ملت کرد، ملتی هستیم که می‌خواهیم همسان و همتراز سایر ملل منطقه‌ی خاورمیانه زندگی کنیم، جویای آزادی هستیم، خواهان عدالتیم، برابری می‌خواهیم، نه تنها برای ملت کرد، بلکه برای سرتاسر منطقه. ما با نزاع دینی و فرقه‌ای مخالفیم، ما با جنگ میان ملت‌ها مخالفیم، ما مخالف جنگی تروریستی و خانمانسوز هستیم که می‌خواهد برای همیشه ما را در ورطه‌ی خونریزی و کشتار یکدیگر غرق کند. ما می‌خواهیم که خاورمیانه در آرامش و امنیت به سر ببرد، در سایه‌ی عدالت و برابری زندگی کند، لیکن تا زمانی که یک ملت دربند و تحت ستم باشد، امنیت، آرامش و عدالت در خاورمیانه تحقق نخواهد یافت. این میسر نیست که در خاورمیانه، حقوق یک ملت پایمال شود، ملیت آن آماج انواع تحقیرها قرار گیرد، کرامت آن به سُخره و اهانت گرفته شود، استثمار شود، کشتار شود، جوانان آن تحت شکنجه قرار گیرند، اعدام شوند و آنان نیز به خاطر امنیت و آرامش خاورمیانه دم فرو بندند و اعتراضی نکنند.

نمی‌شود که حکومتی همچون جمهوری اسلامی در منطقه باشد، در سرتاسر منطقه مداخله کند، نیروهای تروریستی را در سرتاسر منطقه پراکنده کند و در داخل نیز از هیچ ظلم و اجحافی علیه ملیت‌های ایران خودداری نورزد، آزادی‌ را خفه کند، استثمار حکمفرما باشد، فساد در منتها درجه‌ی خویش باشد، لیکن مردم ما به خاطر این که مبادا کاشانه‌ی ویران خاورمیانه، ایران و دیگر ملت‌ها از آنچه که هست ویرانتر شود، سکوت پیشه کنند. ما سکوت نخواهیم کرد. نشان داده‌ایم که زیر بار سکوت نخواهیم رفت، حتی اگر به بهای خون خودمان باشد. حزب دمکرات کردستان ایران، اعضای حزب، کادرها، پیشمرگان و اعضای رهبری حزب، این را بارها نشان داده‌اند و بیش از این ضرورتی به ذکر سند و مدرک نیست که پیشوای زنده‌یادمان در راه صیانت از ملتش در داخل شهر ماند و خود را فدا نمود تا مردمش هدف کشتار و قلع و قمع واقع نشوند. نیازی به سند و مدرکی بیش از این نیست که ما رهبری چون زنده‌یاد دکتر قاسملو را داریم که در راه آزادی ملتش مرفه‌ترین زندگی در خارج از کشور را رها کرد و به سنگرهای پیشمرگه پیوست، همان سنگرهایی که امروز خودتان شاهد هستید که با کمترین امکانات، لیکن با روحیه و عزمی راسخ استوار ایستاده‌اند. ما زنده‌یاد دکتر قاسملو را داریم که به این سنگرها بازگشته و مبارزه می‌کند و در راه آزادی ملتش، در راه یافتن دروازه‌ای برای زندگی آزادانه‌ی مردمش، در راه خاتمه دادن به روند کشتار و خونریزی با حاضر می‌شود که با درنده‌ترین رژیم معاصر بر سر میز گفتگو و دیالوگ بنشیند. می‌داند که این رژیم درنده است، می‌داند که رژیم اهل دیالوگ و گفتگو نیست، لیکن می‌خواهد به تاریخ ثابت کند که این راه را نیز آزمودیم، جمهوری اسلامی ایران هیچ راه دیگری را غیر از توسل به زبان زور و فشار و تهدید برنمی‌تابد. ضرورتی به ذکر نمونه‌ی دیگری نداریم، همانند زنده‌یاد دکتر سعید شرفکندی و سایر اعضای رهبری حزبمان که در سنگر مبارزه به شهادت رسیدند، همان گونه که امسال نیز در جریان راسان روژهلات، کادرها و پیشمرگان ما در عمق خاک کردستان ایران حضور یافتند، در میان مردم خویش کوره‌ی مبارزه را برافروختند و با حماسه‌آفرینی‌هایشان در سرتاسر کردستان، از سلماس و موکریان و اشنویه تا کوسالان و دیگر مناطق، نشان دادند که ما در این راه از پای نخواهیم نشست.

دشمنان ما باید بدانند که ملت کرد از پای نخواهد نشست، این ملت بر هیچ ملتی ستم نخواهد کرد، حقوق هیچ کس را پایمال نخواهد کرد. ما کردها، ما به عنوان حزب دمکرات، ما پیشمرگه‌های دمکرات در مقابل درنده‌ترین دیکتاتورهای زمانه نیز از پای نخواهیم نشست. ما با خون خویش، با اراده‌ی خویش نشان خواهیم داد که با کمترین امکانات پیشمرگه، رویاروی درنده‌ترین رژیم ستمکار منطقه خواهیم ایستاد و آن را به زانو در می‌آوریم و به لرزه می‌اندازیم، همچنان که تاکنون نیز به لرزه انداخته‌ایم.

ما در اینجا گرد آمده‌ایم تا دوباره با این پیام‌ها آشنا شویم، که آشنا نیز هستیم لیکن دوباره آنها را به یاد بیاوریم، دوباره پیمان ببندیم و جشن بگیریم. ما کردها یاد نگرفته‌ایم که ماتم بگیریم و زانوی استیصال و اندوه به بغل بگیریم، اندوهبار باشیم. ما کردها، ما پیشمرگه‌های دمکرات جشن می‌گیریم. جشن می‌گیریم تا به دشمنانمان بگوییم اهل شکست و زانو زدن نیستیم و مبارزاتمان استمرار خواهد یافت. امروز روزی تاریخی است که ما کردها موجودیت خویش را در آن به اثبات رساندیم و باز هم به اثبات خواهیم رساند.

با آرزوی اثبات مجدد موجودیت ملیمان
پایدار باشید
خجسته باد دوم بهمن‌ماه
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧١٠ در این شمارە می‌خوانید:

ــ زندانی سیاسی وجود ندارد
ــ خاورمیانه در مقابل یک دوراهی، دموکراسی و احترام به حقوق اقلیت ها و
حق تعیین سرنوشت یا ادامه جنگ و کشتار
ــ ایران محــــور شرارت منطقه
ــ جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
 • ما فاتحان تاریخ بشری هستیم و شما شکست خوردگان تاریخ ما فاتحان تاریخ بشری هستیم و شما شکست خوردگان تاریخ
  اتوریتەی اشغالگری و ذهنیت‌های تمامیت‌خواە، آنگاە کە منافع خود را برای خود و منافع دیگران را نیز برای خودشان فرمولە می‌کنند، آزادی و حقوق افراد را با خیرەسری مشروط می‌کنند و خط قرمز را برای خواستەهای دمکراتیک دیگران تعیین می‌کنند.
 • جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
  یا باید از مشکلات کشاورزها آگاه باشیم که به عنوان مثال دولت طی برنامه‌ای از پیش تعین شده اقدام به خرید ارزان محصولات آن‌ها می‌کند.
 • زندانی سیاسی وجود ندارد زندانی سیاسی وجود ندارد
  در سرزمینی تحت سلطه دیکتاتوری و فاشیست، چیزی به نام زندانی سیاسی نمی‌تواند معنایی داشته باشد و اصلا دال مناسبی برای اشاره به چیزی واقعی نیست. در واقع مفهوم زندانی سیاسی می‌تواند مفهومی گمراه‌کننده و تحریف‌کننده باشد.
 • جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
  از سویی دیگر نباید نیروی عظیم انسانی و ژئوپلوتیک حساس جنوب زاگرس را فراموش کنیم و این فاکت نقش و جایگاه بسزایی در جنبش کوردستان دارد. رژیم بر واقعیت‌های ذکر شده واقف و آگاه است و آنچنان او را به هراس انداخته که تحلیلی‌ است بر شدت عمل رژیم تروریستی ایران در نابود کردن بنیادهای انسانی در این بخش از کوردستان.
 • برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی
  در کرماشان، قلب کوردستان، مردان و زنانی گام در خیابان‌ها نهادند و فریاد کشیدند که پرنده نیز از پر کشیدن هراس داشت. اما آنان با خود اندیشیدند تا به کی حقارت؟؟ تا به کی جان دادن و دم برنیاوردن؟؟ و بر آن شدند که سکوت سهمگین و رخوت حاکم بر شهر را بشکنند و فریاد برکشند که: "شهر زنده است ، شهر در خروش است".
 • مصطفی هجری در ٢٥مین سالیاد ترور دکتر صادق شرفکندی: با تمام توطئه‌هایی که رژیم جمهوری اسلامی و سایر رژیم‌های مستبد علیه ملت کورد اجرائی کردند، نه تنها نتوانستند کورد را به زانو درآورند بلکه امروزه کورد در شرایط مناسب سیاسی قرار دارد مصطفی هجری در ٢٥مین سالیاد ترور دکتر صادق شرفکندی: با تمام توطئه‌هایی که رژیم جمهوری اسلامی و سایر رژیم‌های مستبد علیه ملت کورد اجرائی کردند، نه تنها نتوانستند کورد را به زانو درآورند بلکه امروزه کورد در شرایط مناسب سیاسی قرار دارد
  در این تیم ترور افرادی از حزب‌الله لبنان، یکی از اعضای شیعه لبنان و خود ایرانی‌ها که همگی در ایران و تحت نظارت سپاه پاسداران و و سازمان اطلاعات آموزش دیده بودند، به صورت مشترک و طی برنامه‌ای از پیش تعین شده، ترور مذکور را انجام می‌دهند.
 • دولت کوردستان، جغرافیایی برای زندگی آزاد دولت کوردستان، جغرافیایی برای زندگی آزاد
  دولت مستقل کوردستان در جنوب هم بنیاد نهادن اراده ملی است و هم گامی تاریخی مهمی است که شاید امروز نتوان به روشنی و وضوح لذت‌ها و رنگ‌های آن را مشاهده کرد اما همانقدر که دشمنان کورد و به ویژه جمهوری اسلامی از این امر خشمگین و با تمام توان آنرا مورد تهدید قرار می‌دهند و تعدای به اصطلاح روشنفکر فارس، اما در واقع متحجر و فاشیست که ادامه جمهوری اسلامی‌اند از استقلال کوردستان به هراس افتاده‌اند که این خود اشاره‌ای‌ست به حقیقت دولت مستقل کوردستان.
 • کودکان، قربانیان اصلی رژیم فاشیستی ایران کودکان، قربانیان اصلی رژیم فاشیستی ایران
  در حال حاضر در زندان‌های رژیم فاشیستی جمهوری اسلامی ایران زندانیان زیادی وجود دارند که تنها جرم آن‌ها حمایت و دفاع از حقوق این کودکان است اما متاسفانه حاکمیت این افراد را که چیزی جز قائل شدن حق زندگی برای کودکان این سرزمین و آب و خاک خواستار نیستند را مجرم دانسته و آن‌ها را دشمن نظام و اسلام قلمداد می‌کند.
 • زن و رویاهایی که در دنیای مردسالارانه فنا می‌شوند زن و رویاهایی که در دنیای مردسالارانه فنا می‌شوند
  وقتی به دوستانم مراجعه می‌کنم و چهره‌های افسرده‌شان را می‌بینم که وا اسفااا، ما چه کردیم!! مگر درس نخواندیم! مگر زحمت بسیارنکشیدیم!
 • توتالیتاریسم و جامعه توتالیتاریسم و جامعه
  همچنین در عصر حاضر در سیستم عراق پیشین و سوریه امروزی می‌بایست و باید عضو حزب بعث صدام و حزب بعث خانواده اسد باشد.
 • اصلاح‌طلبی ایرانی و عشق یک طرفه اصلاح‌طلبی ایرانی و عشق یک طرفه
  البته چون اصلاح‌طلبان کورد تنها در سطح دیپلماسی عمومی آنهم در فصل انتخاباتی بدان‌ها اجازه عرض اندام داده می‌شود، پس باید اظهار کرد کابینه دوم روحانی خطی پایان پدیده اصلاح‌طلبی در کوردستان است.
 • شهر شوری در سر دارد شهر شوری در سر دارد
  مردم دیگر تحمل آنرا ندارند که هرگونه تجمع، حرکت و یا کوچکترین خواست‌شان، با گلوله‌های نیروهای رژیم روبرو شود و روزی شهر تصمیم خواهد گرفت که تفنگ به دست بگیرد و در دل شهر به روی کاخ لرزان جمارانی‌ها آتش بگشاید.
 • دیدگاه امنیتی جمهوری اسلامی و جنگ نرم علیه کوردستان دیدگاه امنیتی جمهوری اسلامی و جنگ نرم علیه کوردستان
  بنابراین در استراتژی امنیت رژیم، کوردستان مساله‌ای است که شیوه حکمرانی جمهوری اسلامی، پروژه ملت-دولت فارس، عمیق شدن بحران آب و استراتژی کمربند شیعه در منطقه -که رویای مشترک ناسیونالیسم فارس و شیعه‌گرایی ایرانیست- را با تهدید جدی روبرو می‌سازد، به همین خاطر نیز تحلیل‌گر سپاه و بیت خامنه‌ای آشکارا معترف است که چهل سال آینده، ٤٠ سال رویارویی کوردستان با دستگاه‌های امنیتی و سرکوبگر رژیم جمهوری اسلامی است.
 • متن سخنان کریم پرویزی، عضو دفتر سیاسی به مناسبت ٧٢مین سالروز تاسیس حزب متن سخنان کریم پرویزی، عضو دفتر سیاسی به مناسبت ٧٢مین سالروز تاسیس حزب
  فاشیسم قصد سلطه بر تمام جهان را داشت، فاشیسم می‌خواست که رهبری تمام ملت‌های جهان را در دست بگیرد و فقط نژادی که او آنرا برتر می‌دانست سرور و حاکم جهان باشد.