• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
١٩ نوامبر ٢٠١٧ میلادی - ٢٨ آبان ١٣٩۶ خورشیدی  

رنجنامه دختری سنندجی خطاب به‌ آنان که دل به نمایش انتخابات رژیم خوش کرده‌اند

میلادی: ١٣-٠۵-٢٠١٧ - خورشیدی: ١٣٩۶/٠٢/٢٣ - ١٩:٠٢ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
رنجنامه دختری سنندجی خطاب به‌ آنان که دل به نمایش انتخابات رژیم خوش کرده‌اند
برادر کوردم

قطعا به وعده‌های ستادی دل خوش كرده‌ایی و شاید در صف كلمه ‌اعتدال و حقانیت نصب شده بر روی بنر، ‌انتظار می‌كشی. آری اینجا كوردستان است مهد بیكاری و بی توجهی، مهد این روزهای ادعاهای خدمت واهی، مهد كسانی كه كه مخالفان را قلع و قمع می‌كنند. جای بسی تعجب و درد است که باز دلخوش این وعده‌های تو خالی باشی، بیدار شو برادر.

ما را از مرگ میترسانند، انگار ما زندگی می‌كنیم. نخواب برادر، اینجا دلسوزان خود را روی مبل‌های سلطنتی و بخاری‌های شومینه‌دار و ال‌سی‌دی‌های اند اینچ از سیاست‌های روز می‌گویند. سرقت علمی می‌كنند تا فردا در جلسات‌شان خوب حرف بزنند، بیدار شو برادر کوردم که خواب تو، روباهان را شیرمی‌کیند و جولان خواهند داد. برادر کوردم، فریاد برآر که ریتم تکرار مکررات در گوش ما خیلی وقت است ناشنوایمان کرده.

مردم کورد علاقه‌ایی به حکومت شما ندارند ما مردم باشرف کردستانی کرامت پایمال شده‌مان را در دوران حکومت شماها فراموش نکرده است.

کاش وقتی از تو پرسیدم چرا باز هم...، اینقدر تلخ جواب نمی‌گرفتم که: اگر رای ندهم و شناسنامه‌ام مهر نخورده باشد، یارانه‌ام قطع میشود... .

براستی ما کجای کاریم کە ٤۵ هزار تومان شدە امید و گذران زندگی‌مان؟؟!!

ظالمان حکومتی با در پیش گرفتن شعار "بزک نمیر بهار میاد" به مردم وعدەی سر خرمن می‌دهند. سعی نکنید بار دیگر کوردستان را جولانگاه شعارهای عوام فریبانه خود قرار دهید. عده‌ایی از خدا بی خبر سوارن و مردمان نیز پیاده.

واما تو خواهر کوردم

بیشتر از هر کسی به تو و حرمت تو بی احترامی شده است، روحانی در برنامەهای تبلیغاتی ‌امسال در جواب یکی دیگر از کاندیداهای انتخاب شده رهبر و عواملش، به این نکته که جایگاه زن در دوران ریاست جمهوری او زیر سوال رفته خیلی راحت گفت: من اگر بخواهم یک زن کرد یا اهل سنتی را فرماندار شهری کنم اجازه نمی‌دهند و از سه طرف مورد هجوم قرار می‌گیرم. ‌اول اینکه چرا زن دوم چرا کورد و سوم چرا اهل تسنن.

خواهرم از خودت سوال کن به چه کسی رای میدهی؟

رئیس‌جمهوری که نمی‌تواند واز خودش اختیار شکستن هیچکدام از این قوانین ظالمانه حکومت را ندارد، در آینده چکار می‌تواند برایت بکند؟؟

در شان زن کورد و تو خواهر کوردم نیست که با صورت آرایش کرده درصف رای باشی و شناسنامه‌ات که باید معرف تو بعنوان دشمن و نابودگر داعیان حمایت از خدا و پیامبر –داعش که خود قاتلان وبی دینان و نابودگران نسل بشریت‌اند - باشد، نه اینکه مصور به مهر جمهوری اعدام شود. نام زن کورد در تمام جهان زبانزد خاص و عام است.

خواهرم تو هستی که می‌توانی برادرت، مردت و پسرت را برای مبارزه با ظلم و ستمی که زندگی همه ما و مخصوصا نسل آینده‌مان و فرزندان کورد را تهدید می‌کند، آماده کنی.

تو از نسل مادرانی هستی که بر روی کول و در حال کار سخت مردانه، رهبرانی همچون دکتر قاسملو و دکتر شرفکندی ومصطفی بارزانی و... را پرورانده‌اند.

به خودت ایمان داشته باش که تو هستی که در جسم و لباس زنانه‌ات، مردان با شرف و دلیر را روانه میدان مردانه زیستن می‌کنی و می‌توانی با عزت و سر بلندی تمام، برای کوردستانی آزاد و آگاه دوشادوش مردانت، بجنگی.

در آخر باید متذکر شوم آنهایی که بر ما ٣٨سال حکومت کردند و رئیس‌جمهور بودند -رفسنجانی ،خاتمی و احمدی نژاد- که‌ ادعا داشتن با رای مردم رئیس‌جمهور شدند همگی در دورەهای مختلفی رد صلاحیت شده‌اند و حتی بچه‌های آنها در زندان‌ها بسر می‌برند.

راستی تا حالا به ‌این فکر کردەای که اگر روحانی این دوره هم رای بیاورد در دوره‌های آینده نیز رد صلاحیت خواهد شد و این خود توهینی‌ست به من و تو و به همه آنانی که در بازار بی حرمتی‌های این جماعت دخول می‌کنند.

آنها حتا دلسوز خود و اطرافیانشان نیستند، حال چه برسد به ما. مارا بی خیال محبت کفتار گونەی این قماش.

محتویات این مقالە منعکس کننده دیدگاه و نظرات وب‌سایت کوردستان‌میدیا نمی‌باشد.
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧١٢ در این شمارە می‌خوانید:

ــ تروریست به خانه‌ات برگرد
ــ جمهوری اسلامی، منجلابی که جامعه ایران را در خود کشید
ــ مشروعیت سلاح و مشروعیت مردمی
ــ مصطفی هجری، دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران در مصاحبه با تیشک تی‌وی: نباید چشم به راه نیروی خارجی باشیم که جمهوری اسلامی را نابود یا آنرا مجبور به احقاق حقوق ما کند
 • مشروعیت سلاح و مشروعیت مردمی مشروعیت سلاح و مشروعیت مردمی
  شاید سلاح و زرادخانه برای مدتی اشغالگر را حفظ کند اما هیچگاه موجب مشروعیت آن نمی‌شود. حکومتی که نتواند رضایت مردم را جلب کند سرانجامی بجز نابودی نخواهد داشت.
 • مصطفی هجری، دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران در مصاحبه با تیشک تی‌وی: نباید چشم به راه نیروی خارجی باشیم که جمهوری اسلامی را نابود یا آنرا مجبور به احقاق حقوق ما کند مصطفی هجری، دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران در مصاحبه با تیشک تی‌وی: نباید چشم به راه نیروی خارجی باشیم که جمهوری اسلامی را نابود یا آنرا مجبور به احقاق حقوق ما کند
  واضح است که به موضوعات دیگر نیز اشاره کرده است اما اولویت اصلی ترامپ و دولت آمریکا تا بدین لحظه مساله برجام است چرا که توافق مذکور در آینده این امکان را به ایران می‌دهد که غنی‌سازی اورانیوم برای ساخت سلاح اتمی را بار دیگر آغاز کند. آنچه که در این توافق بر آن تاکید شده است مساله سلاح اتمی است.
 • کرکوک و سه حقیقت کرکوک و سه حقیقت
  فجایعی که طی روزهای اخیر ملت کورد در کوردستان عراق با آن روبرو شد، بی‌شک یکی از بزرگترین فجایع تاریخ کورد می‌باشد که تا مرز تحقق برخی از رویاهای خود نزدیک شده بود اما به ناگاه تمام این رویاها را به کابوسی وحشتناک بدل کردند! تراژدی تلخ کرکوک سه حقیقت را برایمان به اثبات رساند:
 • میلیتاریزه کردن کوردستان (با نگاهی به سخنان دکتر قاسملو در این رابطه) میلیتاریزه کردن کوردستان (با نگاهی به سخنان دکتر قاسملو در این رابطه)
  امروزه در این شرایط که خاورمیانه تاریخی دیگر را رقم می‌زند و جولانگاه ابر قدرت‌ها شده است بدون شک بازیگران منطقه هم ساکت ننشسته‌و خود را به عاملی تبدیل می‌کنند تا از کاروان تغییرات جا نمانند.
 • قدرت نظامی ایران قادر به حفظ و پوشش عمق استراتژیک رژیم جمهوری اسلامی نیست قدرت نظامی ایران قادر به حفظ و پوشش عمق استراتژیک رژیم جمهوری اسلامی نیست
  لازم به ذکر است در تحلیل فوق قدرت نظامی آمریکا و انگلیس و فرانسه به عنوان هم‌پیمانان کشورهای منطقه در نظر گرفته نشده است و بدون شک حمله ایران به شهرهای اسرائیل و یا جنگ میان‌مدت و طولانی‌مدت با عربستان که به بسته شدن تنگه هرمز منجر خواهد شد واکنش نظامی آمریکا و احتمالا مصر و اردن و کشورهای عربی دیگر را در پی خواهد داشت و حباب عمق استراتژیک رژیم ایران بسیار سریع‌تر خواهد ترکید.
 • راسان، دلیل اصلی سپاه برای غائله کرکوک راسان، دلیل اصلی سپاه برای غائله کرکوک
  سال گذشته درحالی که یک سال از اعلام رسمی راسان گذشته بود، مردم کوردستان ایران با به راه انداختن و شرکت فعال در کمپین "نورز جامانه" یا "زه‌ماوه‌ندی جامانه‌" یک حماسه تاریخی ثبت کردند. این حماسه تاریخی در روز رفراندوم کوردستان عراق نیز با کمپین "زه‌ماوه‌ندی ئالا" تکرار شد. رژیم که همواره تلاش کرده واقعیت مساله کورد را انکار یا منحرف نماید، این سیاست خود را با این حضور گسترده مردم کوردستان ایران در خیابان‌ها، شکست خورده قلمداد کرده و قصد داشت به هر طریقی در برابر آن بایستد.
 • ما فاتحان تاریخ بشری هستیم و شما شکست خوردگان تاریخ ما فاتحان تاریخ بشری هستیم و شما شکست خوردگان تاریخ
  اتوریتەی اشغالگری و ذهنیت‌های تمامیت‌خواە، آنگاە کە منافع خود را برای خود و منافع دیگران را نیز برای خودشان فرمولە می‌کنند، آزادی و حقوق افراد را با خیرەسری مشروط می‌کنند و خط قرمز را برای خواستەهای دمکراتیک دیگران تعیین می‌کنند.
 • جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
  یا باید از مشکلات کشاورزها آگاه باشیم که به عنوان مثال دولت طی برنامه‌ای از پیش تعین شده اقدام به خرید ارزان محصولات آن‌ها می‌کند.
 • زندانی سیاسی وجود ندارد زندانی سیاسی وجود ندارد
  در سرزمینی تحت سلطه دیکتاتوری و فاشیست، چیزی به نام زندانی سیاسی نمی‌تواند معنایی داشته باشد و اصلا دال مناسبی برای اشاره به چیزی واقعی نیست. در واقع مفهوم زندانی سیاسی می‌تواند مفهومی گمراه‌کننده و تحریف‌کننده باشد.
 • جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
  از سویی دیگر نباید نیروی عظیم انسانی و ژئوپلوتیک حساس جنوب زاگرس را فراموش کنیم و این فاکت نقش و جایگاه بسزایی در جنبش کوردستان دارد. رژیم بر واقعیت‌های ذکر شده واقف و آگاه است و آنچنان او را به هراس انداخته که تحلیلی‌ است بر شدت عمل رژیم تروریستی ایران در نابود کردن بنیادهای انسانی در این بخش از کوردستان.
 • برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی
  در کرماشان، قلب کوردستان، مردان و زنانی گام در خیابان‌ها نهادند و فریاد کشیدند که پرنده نیز از پر کشیدن هراس داشت. اما آنان با خود اندیشیدند تا به کی حقارت؟؟ تا به کی جان دادن و دم برنیاوردن؟؟ و بر آن شدند که سکوت سهمگین و رخوت حاکم بر شهر را بشکنند و فریاد برکشند که: "شهر زنده است ، شهر در خروش است".
 • مصطفی هجری در ٢٥مین سالیاد ترور دکتر صادق شرفکندی: با تمام توطئه‌هایی که رژیم جمهوری اسلامی و سایر رژیم‌های مستبد علیه ملت کورد اجرائی کردند، نه تنها نتوانستند کورد را به زانو درآورند بلکه امروزه کورد در شرایط مناسب سیاسی قرار دارد مصطفی هجری در ٢٥مین سالیاد ترور دکتر صادق شرفکندی: با تمام توطئه‌هایی که رژیم جمهوری اسلامی و سایر رژیم‌های مستبد علیه ملت کورد اجرائی کردند، نه تنها نتوانستند کورد را به زانو درآورند بلکه امروزه کورد در شرایط مناسب سیاسی قرار دارد
  در این تیم ترور افرادی از حزب‌الله لبنان، یکی از اعضای شیعه لبنان و خود ایرانی‌ها که همگی در ایران و تحت نظارت سپاه پاسداران و و سازمان اطلاعات آموزش دیده بودند، به صورت مشترک و طی برنامه‌ای از پیش تعین شده، ترور مذکور را انجام می‌دهند.
 • دولت کوردستان، جغرافیایی برای زندگی آزاد دولت کوردستان، جغرافیایی برای زندگی آزاد
  دولت مستقل کوردستان در جنوب هم بنیاد نهادن اراده ملی است و هم گامی تاریخی مهمی است که شاید امروز نتوان به روشنی و وضوح لذت‌ها و رنگ‌های آن را مشاهده کرد اما همانقدر که دشمنان کورد و به ویژه جمهوری اسلامی از این امر خشمگین و با تمام توان آنرا مورد تهدید قرار می‌دهند و تعدای به اصطلاح روشنفکر فارس، اما در واقع متحجر و فاشیست که ادامه جمهوری اسلامی‌اند از استقلال کوردستان به هراس افتاده‌اند که این خود اشاره‌ای‌ست به حقیقت دولت مستقل کوردستان.
 • کودکان، قربانیان اصلی رژیم فاشیستی ایران کودکان، قربانیان اصلی رژیم فاشیستی ایران
  در حال حاضر در زندان‌های رژیم فاشیستی جمهوری اسلامی ایران زندانیان زیادی وجود دارند که تنها جرم آن‌ها حمایت و دفاع از حقوق این کودکان است اما متاسفانه حاکمیت این افراد را که چیزی جز قائل شدن حق زندگی برای کودکان این سرزمین و آب و خاک خواستار نیستند را مجرم دانسته و آن‌ها را دشمن نظام و اسلام قلمداد می‌کند.