• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
٢۵ سپتامبر ٢٠١٧ میلادی - ٠٣ مهر ١٣٩۶ خورشیدی  

نماینده حزب دمکرات سفیر رژیم در اتحادیه اروپا را به چالش کشید

میلادی: ٠٩-٠۶-٢٠١٧ - خورشیدی: ١٣٩۶/٠٣/١٩ - ١٣:٠٠ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
نماینده حزب دمکرات سفیر رژیم در اتحادیه اروپا را به چالش کشید
کوردستان میدیا: کنفرانسی با عنوان روابط ایران و اتحادیه اروپا، از پیمان منع گسترش تسلیحات هسته‌ای تا همکاری‌های اجتماعی اقتصادی در شهر بروکسل برگزار شد.

براساس گزارش رسیده به وب‌سایت کوردستان میدیا، روز سه‌شنبه شانزدهم خردادماه، کنفرانسی با عنوان روابط ایران و اتحادیه اروپا، از پیمان منع گسترش تسلیحات هسته‌ای تا همکاری‌های اجتماعی اقتصادی در مرکز CEPS یکی از مراکز تحقیقاتی معتبر همسو با اتحادیه اروپا در شهر بروکسل برگزار گردید.

مدیریت این پنل به عهده "استیون بلوکزمن" مسئول بخس سیاست‌های خارجی اتحادیه اروپا در مرکز CEPS بود و سخنرانان این نشست عبارت بودند از خانم "تاریا کرونبرگن" از اعضای برجسته SIPRI و نویسنده کتاب مذاکرات هسته‌ای چند جانبه با ایران که به روند این گفتگوها میان ایران و اروپا می‌پردازد. آقای "پییر ویمونت" از اعضای ارشد دفتر اروپایی بنیاد کارنیگی و مسئولین اسبق روابط خارجه اتحادیه اروپا و سفیر جمهوری اسلامی نزد اتحادیه اروپا بلژیک و لوکزامبورگ پیمان سعادت.

این نشست که قرار بود به نوعی به سود رژیم به لابی‌گری مثبت سیاسی و اقتصادی بیانجامد با خطاب قرار دادن مستقیم سفیر رژیم و طرح سوالات چالشی از سوی آقای کاوه آهنگری نماینده حزب دمکرات کردستان ایران در بلژیک به مناظره کشیده شد.

آقای آهنگری در میانه سوالات خود به شرایط خفقان‌آور سیاسی حاکم در ایران، نقض دائمی حقوق بشر و به ویژه اقوام و ملیت‌های ایرانی اشاره کرد و از خانم کرونبرگن درخواست کرد تا با افزایش فشارهای سیاسی رژیم ایران را لااقل به کاهش سرکوب اقوام و ملیت‌ها وا دارد وی همچنین با اشاره به توییت همان روز جواد ظریف مبنی بر حق در دست گرفتن سلاح به عنوان حق دفاع از خود سفیر رژیم را به چالش کشید و مستقیما آنچه را که رژیم با عنوان عناد با رژیم از آن یاد می‌کند حق مسلم مردم تحت ستم کُرد دانست.

در پاسخ به آقای آهنگری خانم کرونبرگ اشاره کرد که در طول مذاکرات هسته‌ای صرفا برای به نتیجه رسیدن و پرهیز از دست یابی ایران به تسلیحات هسته‌ای مسائل حقوق بشری کمرنگ‌تر بودند اما اینکه امروز نیاز به ادامه همان نوع گفتگوها برای مسائل حقوق بشری مورد استفاده قرار گیرد را امری مثبت دانست.

اما در جواب کاوه آهنگری سفیر رژیم با انحراف از موضوع هرگونه حق‌طلبی و مبارزه مسلحانه حتی در قالب امری صرفا دفاعی را اقدامی تروریستی خواند که گفت در اروپا نیز با چنین اقدامات و گروه‌هایی با عنوان تروریست برخورد می‌شود. این در حالی است که مبارزات مردم باسک، جدایی‌طلبان کاتالونیا و ایرلند شمالی امروز به عنوان نقطه عطفی در کارنامه دمکراسی‌خواهان اروپا است و اگر سال‌ها مبارزه سیاسی و نظامی انجام نپذیرفته بود امروزه این مردمان به حقوق مدنی و سیاسی خود دست نیافته بودند.
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧٠٩ در این شمارە می‌خوانید:

ــ جنوب زاگرس و محوریت مبارزاتی ملت کورد
ــ دولت کوردستان، جغرافیایی برای زندگی آزاد
ــ آسمیلاسیون فرهنگی ملیت‌های ایران از سوی نهادهای علمی رژیم هدایت می‌شود
ــ برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی
 • جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
  از سویی دیگر نباید نیروی عظیم انسانی و ژئوپلوتیک حساس جنوب زاگرس را فراموش کنیم و این فاکت نقش و جایگاه بسزایی در جنبش کوردستان دارد. رژیم بر واقعیت‌های ذکر شده واقف و آگاه است و آنچنان او را به هراس انداخته که تحلیلی‌ است بر شدت عمل رژیم تروریستی ایران در نابود کردن بنیادهای انسانی در این بخش از کوردستان.
 • برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی
  در کرماشان، قلب کوردستان، مردان و زنانی گام در خیابان‌ها نهادند و فریاد کشیدند که پرنده نیز از پر کشیدن هراس داشت. اما آنان با خود اندیشیدند تا به کی حقارت؟؟ تا به کی جان دادن و دم برنیاوردن؟؟ و بر آن شدند که سکوت سهمگین و رخوت حاکم بر شهر را بشکنند و فریاد برکشند که: "شهر زنده است ، شهر در خروش است".
 • مصطفی هجری در ٢٥مین سالیاد ترور دکتر صادق شرفکندی: با تمام توطئه‌هایی که رژیم جمهوری اسلامی و سایر رژیم‌های مستبد علیه ملت کورد اجرائی کردند، نه تنها نتوانستند کورد را به زانو درآورند بلکه امروزه کورد در شرایط مناسب سیاسی قرار دارد مصطفی هجری در ٢٥مین سالیاد ترور دکتر صادق شرفکندی: با تمام توطئه‌هایی که رژیم جمهوری اسلامی و سایر رژیم‌های مستبد علیه ملت کورد اجرائی کردند، نه تنها نتوانستند کورد را به زانو درآورند بلکه امروزه کورد در شرایط مناسب سیاسی قرار دارد
  در این تیم ترور افرادی از حزب‌الله لبنان، یکی از اعضای شیعه لبنان و خود ایرانی‌ها که همگی در ایران و تحت نظارت سپاه پاسداران و و سازمان اطلاعات آموزش دیده بودند، به صورت مشترک و طی برنامه‌ای از پیش تعین شده، ترور مذکور را انجام می‌دهند.
 • دولت کوردستان، جغرافیایی برای زندگی آزاد دولت کوردستان، جغرافیایی برای زندگی آزاد
  دولت مستقل کوردستان در جنوب هم بنیاد نهادن اراده ملی است و هم گامی تاریخی مهمی است که شاید امروز نتوان به روشنی و وضوح لذت‌ها و رنگ‌های آن را مشاهده کرد اما همانقدر که دشمنان کورد و به ویژه جمهوری اسلامی از این امر خشمگین و با تمام توان آنرا مورد تهدید قرار می‌دهند و تعدای به اصطلاح روشنفکر فارس، اما در واقع متحجر و فاشیست که ادامه جمهوری اسلامی‌اند از استقلال کوردستان به هراس افتاده‌اند که این خود اشاره‌ای‌ست به حقیقت دولت مستقل کوردستان.
 • کودکان، قربانیان اصلی رژیم فاشیستی ایران کودکان، قربانیان اصلی رژیم فاشیستی ایران
  در حال حاضر در زندان‌های رژیم فاشیستی جمهوری اسلامی ایران زندانیان زیادی وجود دارند که تنها جرم آن‌ها حمایت و دفاع از حقوق این کودکان است اما متاسفانه حاکمیت این افراد را که چیزی جز قائل شدن حق زندگی برای کودکان این سرزمین و آب و خاک خواستار نیستند را مجرم دانسته و آن‌ها را دشمن نظام و اسلام قلمداد می‌کند.
 • زن و رویاهایی که در دنیای مردسالارانه فنا می‌شوند زن و رویاهایی که در دنیای مردسالارانه فنا می‌شوند
  وقتی به دوستانم مراجعه می‌کنم و چهره‌های افسرده‌شان را می‌بینم که وا اسفااا، ما چه کردیم!! مگر درس نخواندیم! مگر زحمت بسیارنکشیدیم!
 • توتالیتاریسم و جامعه توتالیتاریسم و جامعه
  همچنین در عصر حاضر در سیستم عراق پیشین و سوریه امروزی می‌بایست و باید عضو حزب بعث صدام و حزب بعث خانواده اسد باشد.
 • اصلاح‌طلبی ایرانی و عشق یک طرفه اصلاح‌طلبی ایرانی و عشق یک طرفه
  البته چون اصلاح‌طلبان کورد تنها در سطح دیپلماسی عمومی آنهم در فصل انتخاباتی بدان‌ها اجازه عرض اندام داده می‌شود، پس باید اظهار کرد کابینه دوم روحانی خطی پایان پدیده اصلاح‌طلبی در کوردستان است.
 • شهر شوری در سر دارد شهر شوری در سر دارد
  مردم دیگر تحمل آنرا ندارند که هرگونه تجمع، حرکت و یا کوچکترین خواست‌شان، با گلوله‌های نیروهای رژیم روبرو شود و روزی شهر تصمیم خواهد گرفت که تفنگ به دست بگیرد و در دل شهر به روی کاخ لرزان جمارانی‌ها آتش بگشاید.
 • دیدگاه امنیتی جمهوری اسلامی و جنگ نرم علیه کوردستان دیدگاه امنیتی جمهوری اسلامی و جنگ نرم علیه کوردستان
  بنابراین در استراتژی امنیت رژیم، کوردستان مساله‌ای است که شیوه حکمرانی جمهوری اسلامی، پروژه ملت-دولت فارس، عمیق شدن بحران آب و استراتژی کمربند شیعه در منطقه -که رویای مشترک ناسیونالیسم فارس و شیعه‌گرایی ایرانیست- را با تهدید جدی روبرو می‌سازد، به همین خاطر نیز تحلیل‌گر سپاه و بیت خامنه‌ای آشکارا معترف است که چهل سال آینده، ٤٠ سال رویارویی کوردستان با دستگاه‌های امنیتی و سرکوبگر رژیم جمهوری اسلامی است.
 • متن سخنان کریم پرویزی، عضو دفتر سیاسی به مناسبت ٧٢مین سالروز تاسیس حزب متن سخنان کریم پرویزی، عضو دفتر سیاسی به مناسبت ٧٢مین سالروز تاسیس حزب
  فاشیسم قصد سلطه بر تمام جهان را داشت، فاشیسم می‌خواست که رهبری تمام ملت‌های جهان را در دست بگیرد و فقط نژادی که او آنرا برتر می‌دانست سرور و حاکم جهان باشد.
 • راسان و دولت کوردستان باشور راسان و دولت کوردستان باشور
  در کوردستان عراق عزم راسخی در سطوح عالی ساختار سیاسی مبنی بر برگزاری رفراندوم در ٣ مهر ١٣٩٦ وجود دارد که هدف خود را از این امر پرسش از افکار عمومی در باب استقلال کوردستان اعلام کرده‌اند.
 • یک فعال سیاسی-اجتماعی کرماشانی در گفتگوی اختصاصی با کوردستان: رژیم با سیاست حذف فیزیکی از بالاو هضم گفتمانی از پایین سعی در نابودی جنبش کوردستان را دارد یک فعال سیاسی-اجتماعی کرماشانی در گفتگوی اختصاصی با کوردستان: رژیم با سیاست حذف فیزیکی از بالاو هضم گفتمانی از پایین سعی در نابودی جنبش کوردستان را دارد
  مقطع کنونی بهترین زمان برای همگرایی احزاب کورد است که می­تواند مسیر رسیدن به آزادی و حقوق ملت کورد را کوتاه تر و هموار تر کند. راسان باید بتواند با پتانسیل فکری-عملی که دارد، به محوریت اجتماع دیگر احزاب و جریانات کوردی گرد هم بدل شود، در این صورت مردم هوشمندانه‌تر و مؤثرتر در کنار راسان قرار خواهند گرفت.
 • کورد نماینده، نماینده‌ی کورد کورد نماینده، نماینده‌ی کورد
  با این حال باید به این موضوع توجه وافر داشت که علی‌رغم به کارگیری انتخابات به مانند وسیله‌ای تبلیغاتی علیه کورد از این به بعد جمهوری اسلامی، کورد نماینده را نیز به عاملی تبلیغاتی علیه جنبش آزادیخواهی کوردستان بدل می کند و به همین جهت باید به افشا کردن سیاست مذکور پرداخت.