• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
٢۴ مارس ٢٠١٨ میلادی - ٠۴ فروردین ١٣٩٧ خورشیدی  

دیدار دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران با پیشمرگه‌های "نیروی ویژە"

میلادی: ١٨-٠٩-٢٠١٧ - خورشیدی: ١٣٩۶/٠۶/٢٧ - ١٠:۵٧ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
دیدار دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران با پیشمرگه‌های
کوردستان میدیا: مصطفی هجری دبیرکل حزب دمکرات کوردستان ایران در دیداری سه روزه از نیروی ویژه، در میان فرماندهان و پیشمرگه‌های این نیرو حضور یافت.

گزارشگر وب‌سایت کوردستان میدیا حاضر در مقر نیروهای ویژه حزب دمکرات کوردستان ایران گزارش داد که در روزهای بیست و یکم تا بیست و سوم شهریور ١٣٩٦، دبیرکل حزب دمکرات طی دیداری در میان پیشمرگه‌های این نیرو حضور یافت.

گزارشگر وب‌سایت کوردستان میدیا در این رابطه گزارش داد: مصطفی هجری دبیرکل حزب طی این سه روز، دیدارهای متعددی با پیشمرگه‌ها حاضر در بخش‌های مختلف نیروی ویژه داشته و پیشمرگه‌ها نیز طی این نشست به بیان انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند.

در این دیدار مصطفی هجری به نقش اشغالگران در طول تاریخ و به ویژه بعد از جنگ جهانی اول در تقسیم کوردستان اشاره کرد و گفت که این رژیم‌ها به طور مداوم در صدد آسمیلاسیون و از بین بردن هویت ملی ملت کورد بوده‌اند و در این رابطه از هیچ تلاش و دسیسه‌ای دریغ نکرده‌اند از تبعید فعالان سیاسی گرفته تا تبعیض و فرمان جهاد و ژینوساید و اعدام و زندانی کردن و ملیتاریزه نمودن کوردستان و تحریم اقتصادی کوردستان و سرکوب فریاد آزادیخواهی و تحمیل فقر و آوارگی بر مردم.

هجری متذکر شد که: تمام اقدامات و تلاش رژیم‌های اشغالگر در راستای به زانو درآوردن ملت کورد در برابر خواست‌های آن‌ها بوده اما آنچکه تاریخ صد سال اخیر مبارزات ملت کورد نشان می‌دهد خلاف تصور و خواست حکومت‌های حاکم بر ایران بوده است.

دبیرکل حزب دمکرات در این دیدار گفت که ملت کورد روز به روز بر دامنه‌ی مبارزه خود برای رسیدن به آزادی و صلح می‌افزاید. این مقاومت و ماندگاری، این واقعیت را اثبات می‌کند که ملت کورد ملتی آگاه است و دارای پیشمرگه است، پیشمرگه‌‌ای آزادیخواه، آگاه و دانا که درد و رنج‌های ملت خود را درک کرده و به همین خاطر همیشه در خط مقدم جنبش آزادیخواهی ملت خود حضور داشته و در این راه حاضر به فدا کردن بزرگترین سرمایه خود یعنی جانش در راه آزادی کوردستان بوده است.

گزارشگر وب‌سایت کوردستان میدیا در ادامه گزارش خود به بخش دیگری از سخنان دبیرکل حزب اشاره کرد که: وجود پیشمرگه و ایمان و اعتقاد راسخ به مکتب و آزادی ملتمان اثبات کننده این امر است که اشغالگر نتوانسته و نمی‌تواند اراده یک ملت را نابود کند و آن‌ها را وادار به پذیرش خواست‌ و اراده اشغالگر کند.

هجری در ادامه سخنان خود گفت: پیشمرگه فرزند قدردان ملت کورد است که سلاح شرف بدست گرفته و از همه لذت‌های زندگی دست کشیده و از خانواده و خویشاوندانش دور افتاده و در جبهه مبارزه علیه دشمنی که هیچ محدودیتی برای نابودی بشریت نمی‌شناسد حضور یافته و با تمام وجود خود در این مبارزه ایستاده و بنیاد و توطئه‌های دشمن را نابود می‌کند.

دبیرکل حزب دمکرات گفت: حضور شما در اینجا مایه افتخار تمام ملت کورد است، شماها پسندیده‌ترین فرزندان این خاک و بوم هستید، شما از خواست ملت خود برای تحقق یک زندگی آزاد و مترقی دفاع می‌کنید و حضور شما در اینجا ضمانتی‌ست بر ادامه حیات ملتمان و ایمان داشته باشید که پیروزی با ماست چرا که مبارزه ما مبارزه‌ای برحق و مشروع است.

مصطفی هجری در بخش دیگری از سخنانش خطاب به فرماندهان نیروی ویژه گفت: شما باید آگاه باشید که مبارزه برای آزادی ملت و علیه رژیم‌های دیکتاتور نیازمند صبر و تحمل است و مطمئن باشید که آینده از آن ماست و همه یار و یاور همدیگر هستیم و همه ما پیشمرگه هستیم و بی‌شک آینده از آن ماست و به همین خاطر از شما می‌خواهم که با جدیت تمام خود را آماده کنید.

او در ادامه افزود: ما در حزب دمکرات هرگونه امکاناتی را برای شما مهیا کرده‌ایم و به همین خاطر از شما می‌خواهم که با جدیت تمام برای رسیدن به درجات پیشرفت، تلاش کنید و هرگونه مشکل و درخواستی را با مسئولین خود مطرح کنید و درجات ترقی را طی کرده و سکان رهبری حزب را به دست بگیرید. مبارزه و قیام ما مبارزه‌ای برحق است، مبارزه برای آزادی ملتی‌ست که در طول تاریخ، اشغالگران با استفاده از اسلحه و کشتار و به حاشیه راندن تلاش کرده‌اند که این ملت از میان ببرد اما در این راه موفق نشده است چرا که این ملت دارای پیشمرگه مبارز است.

او همچنین گفت: شماها نماینده اراده یک ملت هستید و حضور شما در این مکان اثبات این واقعیت است که درد و رنج ملت خود را درک کرده‌اید و حال تفنگ پیشمرگه را بدست گرفته‌اید تا از ملت خود دفاع کنید و حقوق حقه او را تحقق بخشید. شما برای آزادی، دمکراسی و دفاع از ملت خود به پا خواسته‌اید. شما به ظلم و ستمی که حکومت اشغالگر به ملت ما روا داشته آگاه شده‌اید و به همین خاطر قیام کرده‌‌اید. همه شما فرزندان این ملت هستید و چشم و چراغ آنان محسوب می‌شوید.
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧٢١ در این شمارە می‌خوانید:

ــ ترویستم دولتی و حکومت ترور علیه کوردستان
ــ کرکوک، کرماشان، عفرین، نوروز
ــ کنگره راسان، کنگره تغییر و نوآوری
ــ بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟
 • کنگره راسان، کنگره تغییر و نوآوری کنگره راسان، کنگره تغییر و نوآوری
  نکته قابل توجه اینکه برای دمکراتیک‌تر شدن موسسات حزبی، مدیر کل از سوی کنگره انتخاب و در مقابل مرکز سیاسی و کنگره پاسخگو می‌باشد.
 • ترویستم دولتی و حکومت ترور علیه کوردستان ترویستم دولتی و حکومت ترور علیه کوردستان
  در واقع مقاومت مردمی کوردستان، قبل از فتوای جهاد خمینی با خشونت و تعصبات ناسیونالیسم ایرانی روبررو بود اما بعد از اعلام جهاد از طرف خمینی، کوردستان هدف ارعاب و خشونت گروه‌های متعصب مذهبی و قومی قرار گرفت.
 • بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟ بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟
  درست است که تلاش‌های ملت کورد برای احقاق حقوق اولیه‌شان به جایی نرسیده و خسارات سنگین جانی و مالی را هم متحمل شده‌اند اما سرکوب ملت کورد برای کشورهای ایران، ترکیه، عراق و سوریه هم بدون هزینه نبوده است. کشور ترکیه برای سرکوب کوردها هر سال بطور مستقیم میلیاردها دلار هزینه می‌کند و بطور غیرمستقیم هم در اثر جنگ و ناامنی لطمات اقتصادی زیادی را متحمل می‌شود و حتی مجبور است برای ساکت نگاه داشتن کشورهای قدرتمند و موثر جهان امتیازات سیاسی زیادی بدهد.
 • پروفایل گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران در سوریه و عراق پروفایل گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران در سوریه و عراق
  این گروه و ابومهدی مهندس برای فعالیت‌های‌شان تا قبل از ٢٠١١ از سوی ایالات متحده به عنوان تروریست شناخته شده‌اند.
 • کرکوک، کرماشان، عفرین، نوروز کرکوک، کرماشان، عفرین، نوروز
  کوردستان در سالی که گذشت, شاهد وقایع متعدد تاریخی بود. وقایع تاریخی می‌توانند هم تلخ باشد و هم شیرین و نسبت به اهمیت آن، می‌تواند مقطعی از تاریخ را خلق کند و به نمادی از یک دوران تاریخی بدل شود.
 • خالد درویژه در مصاحبه با کوردستان: به باور من هدف از تغییر ساختار حزب، فعال‌تر کردن ارگانیزاسیون حزب است خالد درویژه در مصاحبه با کوردستان: به باور من هدف از تغییر ساختار حزب، فعال‌تر کردن ارگانیزاسیون حزب است
  مبانی فکری-عملی حزب دمکرات دستیابی، حفاظت و حراست از معیارها و ارزش‌های والای انسانی‌است.
 • پروفایل گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران در سوریه و عراق پروفایل گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران در سوریه و عراق
  بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها، پروفایل کوتاهی از گروه‌های شیعه‌ی را که در عراق و سوریه، منافع جمهوری اسلامی ایران را دنبال می‌کنند آماده کرده است با اینکه گزارش مذکور مختص به عراق و سوریه می‌باشد اما نشانه‌هایی از تحرکات متشابه ایران در بحرین و یمن نیز وجود دارد.
 • بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟ بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟
  کشورهای نام برده باید این واقعیت را قبول کنند که سرکوب و استعمار ملت کورد به قیمت استعمار و سوءاستفاده قدرت‌های جهانی از آنان است و در واقع نفعی از ظلم بر ملت کورد عاید و نصیب آنان نخواهد شد.
 • متن کامل سخنان مصطفی هجری، مسئول کل حزب دمکرات کوردستان ایران، در جشن اختتامیه کنگره شانزدهم حزب متن کامل سخنان مصطفی هجری، مسئول کل حزب دمکرات کوردستان ایران، در جشن اختتامیه کنگره شانزدهم حزب
  باید این نکته را هم اضافه کنم که با توجه به ضرورت همکاری و کار مشترک با احزاب کوردستان ایران و اپوزیسیون ایرانی، کنگره تمام موانع موجود را رفع کرده و مرکز سیاسی را مختار کرده که هر وقت لازم دانست با این جناح‌ها ارتباط برقرار کند، فعالیت مشرک داشته باشد و در نهایت به ایجاد جبهه برای وسیع‌تر کردن دامنه مبارزه در کوردستان، دست یابد.
 • گذر از جمهوری اسلامی علل و عوامل گذر از جمهوری اسلامی علل و عوامل
  در بخش اول اشاره‌ی گذرا به ریشه خوانش اندیشه‌های سیاسی غرب در جامعه ایران کردم، اهمیت بررسی تاریخی ترمینولوژی در حوزه سیاست در این است که این موضوع می‌تواند درک خواست گروه‌های اجتماعی و سیاسی را به مراتب آسان‌تر نماید.
 • کنگره‌ی راسان روژهلات کنگره‌ی راسان روژهلات
  شرایط زمانی کنگره "راسان روژهلات"، به ویژه بعد از نابودی تهدید داعش و سربرآوردن تهدید جدید تحت لوای حشد شعبی و رویدادهای بعد از سقوط کرکوک و هجوم ترکیه به عفرین و دعوت نیروهای رژیم اسد به عفرین و چندین رویداد مهم دیگر که هر کدام به تنهایی نیازمند تحلیل و تفسیر جداگانه‌ای هستند و بر آن هستیم که در آینده بیشتر به این موضوعات بپردازیم.
 • عملیات ‌هواپیماهای اسرائیلی در سوریه و تفسیرهای پیرامونی عملیات ‌هواپیماهای اسرائیلی در سوریه و تفسیرهای پیرامونی
  در گزارشی از جزئیات این رویارویی که توسط موسسه بروکینگز منتشر شده، "دو درور میچمان" و "یائل میزراهی" دو تحلیل گر این موسسه مدعی شده‌اند که پس از اینکه اسرائیل در نهایت برای اولین بار در تاریخ یک پایگاه ایرانی را در سوریه مورد هدف قرار داده است اکنون مسائل آرامتر شده و به نظر می‌رسد طرفین یعنی ایران و اسرائیل به روشنی پیام‌های همدیگر را دریافت کرده‌اند.
 • گذر از جمهوری اسلامی علل و عوامل بخش اول گذر از جمهوری اسلامی علل و عوامل بخش اول
  عصر روز ٢٨ مرداد، کودتاچیان این روز را رستاخیز مردم می‌نامیدن و در تمامی ٢٥ سال پس از این روز حکومت پهلوی دوم و نیز رسانه‌های مربوط به آن کودتا را به عنوان روز "رستاخیز" تبلیغ کردند. پس از سقوط پهلوی دوم بلافاصله تحلیل‌گران سیاسی و تاریخی در ایران این موضوع را دوباره واکاوی کردند و اعلام نمودند آنچه در ٢٨ مرداد در سال ١٣٣٢رویداده، یک کودتا بوده و بعدها بر اساس اسناد تاریخی ثابت شد که این کودتا هم توسط یک دولت خارجی انجام پذیرفته است (٣). بعداز سقوط پهلوی دوم دیگر مساله رستاخیز بودن کودتا ٢٨ مرداد یک تحریف تاریخی محسوب میشود.
 • مساله‌ی رفراندوم مساله‌ی رفراندوم
  رفراندوم دمکراتیک و واقعی بعد از سقوط جمهوری اسلامی و نوشتن قانونی اساسی بر مبنای پرنسیپ‌های دمکراسی و زندگی آزاد و برابرهمه ملیت‌های ایران انجام می‌شود که در چنین رفراندومی این قانون به رای گذاشته خوهد شد و به معیاری برای با هم زیستن بدل می‌گردد نه وسیله‌ای برای مقدس کردن وهم‌ها و شمشیر کشتار مردم.