• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
١٧ ژانویە ٢٠١٨ میلادی - ٢٧ دی ١٣٩۶ خورشیدی  

دیدار دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران با پیشمرگه‌های "نیروی ویژە"

میلادی: ١٨-٠٩-٢٠١٧ - خورشیدی: ١٣٩۶/٠۶/٢٧ - ١٠:۵٧ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
دیدار دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران با پیشمرگه‌های
کوردستان میدیا: مصطفی هجری دبیرکل حزب دمکرات کوردستان ایران در دیداری سه روزه از نیروی ویژه، در میان فرماندهان و پیشمرگه‌های این نیرو حضور یافت.

گزارشگر وب‌سایت کوردستان میدیا حاضر در مقر نیروهای ویژه حزب دمکرات کوردستان ایران گزارش داد که در روزهای بیست و یکم تا بیست و سوم شهریور ١٣٩٦، دبیرکل حزب دمکرات طی دیداری در میان پیشمرگه‌های این نیرو حضور یافت.

گزارشگر وب‌سایت کوردستان میدیا در این رابطه گزارش داد: مصطفی هجری دبیرکل حزب طی این سه روز، دیدارهای متعددی با پیشمرگه‌ها حاضر در بخش‌های مختلف نیروی ویژه داشته و پیشمرگه‌ها نیز طی این نشست به بیان انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند.

در این دیدار مصطفی هجری به نقش اشغالگران در طول تاریخ و به ویژه بعد از جنگ جهانی اول در تقسیم کوردستان اشاره کرد و گفت که این رژیم‌ها به طور مداوم در صدد آسمیلاسیون و از بین بردن هویت ملی ملت کورد بوده‌اند و در این رابطه از هیچ تلاش و دسیسه‌ای دریغ نکرده‌اند از تبعید فعالان سیاسی گرفته تا تبعیض و فرمان جهاد و ژینوساید و اعدام و زندانی کردن و ملیتاریزه نمودن کوردستان و تحریم اقتصادی کوردستان و سرکوب فریاد آزادیخواهی و تحمیل فقر و آوارگی بر مردم.

هجری متذکر شد که: تمام اقدامات و تلاش رژیم‌های اشغالگر در راستای به زانو درآوردن ملت کورد در برابر خواست‌های آن‌ها بوده اما آنچکه تاریخ صد سال اخیر مبارزات ملت کورد نشان می‌دهد خلاف تصور و خواست حکومت‌های حاکم بر ایران بوده است.

دبیرکل حزب دمکرات در این دیدار گفت که ملت کورد روز به روز بر دامنه‌ی مبارزه خود برای رسیدن به آزادی و صلح می‌افزاید. این مقاومت و ماندگاری، این واقعیت را اثبات می‌کند که ملت کورد ملتی آگاه است و دارای پیشمرگه است، پیشمرگه‌‌ای آزادیخواه، آگاه و دانا که درد و رنج‌های ملت خود را درک کرده و به همین خاطر همیشه در خط مقدم جنبش آزادیخواهی ملت خود حضور داشته و در این راه حاضر به فدا کردن بزرگترین سرمایه خود یعنی جانش در راه آزادی کوردستان بوده است.

گزارشگر وب‌سایت کوردستان میدیا در ادامه گزارش خود به بخش دیگری از سخنان دبیرکل حزب اشاره کرد که: وجود پیشمرگه و ایمان و اعتقاد راسخ به مکتب و آزادی ملتمان اثبات کننده این امر است که اشغالگر نتوانسته و نمی‌تواند اراده یک ملت را نابود کند و آن‌ها را وادار به پذیرش خواست‌ و اراده اشغالگر کند.

هجری در ادامه سخنان خود گفت: پیشمرگه فرزند قدردان ملت کورد است که سلاح شرف بدست گرفته و از همه لذت‌های زندگی دست کشیده و از خانواده و خویشاوندانش دور افتاده و در جبهه مبارزه علیه دشمنی که هیچ محدودیتی برای نابودی بشریت نمی‌شناسد حضور یافته و با تمام وجود خود در این مبارزه ایستاده و بنیاد و توطئه‌های دشمن را نابود می‌کند.

دبیرکل حزب دمکرات گفت: حضور شما در اینجا مایه افتخار تمام ملت کورد است، شماها پسندیده‌ترین فرزندان این خاک و بوم هستید، شما از خواست ملت خود برای تحقق یک زندگی آزاد و مترقی دفاع می‌کنید و حضور شما در اینجا ضمانتی‌ست بر ادامه حیات ملتمان و ایمان داشته باشید که پیروزی با ماست چرا که مبارزه ما مبارزه‌ای برحق و مشروع است.

مصطفی هجری در بخش دیگری از سخنانش خطاب به فرماندهان نیروی ویژه گفت: شما باید آگاه باشید که مبارزه برای آزادی ملت و علیه رژیم‌های دیکتاتور نیازمند صبر و تحمل است و مطمئن باشید که آینده از آن ماست و همه یار و یاور همدیگر هستیم و همه ما پیشمرگه هستیم و بی‌شک آینده از آن ماست و به همین خاطر از شما می‌خواهم که با جدیت تمام خود را آماده کنید.

او در ادامه افزود: ما در حزب دمکرات هرگونه امکاناتی را برای شما مهیا کرده‌ایم و به همین خاطر از شما می‌خواهم که با جدیت تمام برای رسیدن به درجات پیشرفت، تلاش کنید و هرگونه مشکل و درخواستی را با مسئولین خود مطرح کنید و درجات ترقی را طی کرده و سکان رهبری حزب را به دست بگیرید. مبارزه و قیام ما مبارزه‌ای برحق است، مبارزه برای آزادی ملتی‌ست که در طول تاریخ، اشغالگران با استفاده از اسلحه و کشتار و به حاشیه راندن تلاش کرده‌اند که این ملت از میان ببرد اما در این راه موفق نشده است چرا که این ملت دارای پیشمرگه مبارز است.

او همچنین گفت: شماها نماینده اراده یک ملت هستید و حضور شما در این مکان اثبات این واقعیت است که درد و رنج ملت خود را درک کرده‌اید و حال تفنگ پیشمرگه را بدست گرفته‌اید تا از ملت خود دفاع کنید و حقوق حقه او را تحقق بخشید. شما برای آزادی، دمکراسی و دفاع از ملت خود به پا خواسته‌اید. شما به ظلم و ستمی که حکومت اشغالگر به ملت ما روا داشته آگاه شده‌اید و به همین خاطر قیام کرده‌‌اید. همه شما فرزندان این ملت هستید و چشم و چراغ آنان محسوب می‌شوید.
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧١٦ در این شمارە می‌خوانید:

ــ فریاد راسان ملت‌ها را نمی‌شنوند
ــ صدای گام‌های روزگار تسویه‌حساب به گوش می‌آید
ــ زنان کوردستان در پیوند با راسان
ــ کاوه آهنگری در گفتگو با "کوردستان میدیا": اراده عمومی کوردها با وجود یک رهبری شایسته می‌تواند معادلات را به نفع کوردستان عوض کند
 • جمال جوانمیری در مصاحبه با کوردستان میدیا: سرچشمه‌های این حماسه چیزی نیست جز کورد بودن و انسجام ملی کوردها در برابر وقایع سیاسی و حتا طبیعی در منطقه جمال جوانمیری در مصاحبه با کوردستان میدیا: سرچشمه‌های این حماسه چیزی نیست جز کورد بودن و انسجام ملی کوردها در برابر وقایع سیاسی و حتا طبیعی در منطقه
  در همین رابطه مصاحبه‌ای داشتم با جمال جوانمیری فعال سیاسی کورد اهل کرماشان که در این روزها ساکن نروژ می‌باشد. متن کامل این مصاحبه تقدیم خوانندگان روزنامه‌ی کوردستان می‌شود.
 • فریاد راسان ملت‌ها را نمی‌شنوند فریاد راسان ملت‌ها را نمی‌شنوند
  رژیم اسلامی حاکم بر ایران و سران آن، به دلیل تحریفات بی‌حد و مرز و غرق شدن در باتلاق اعمال و تبلیغات ضدبشری و کذب‌شان، فریاد آزادیخواهی ملت‌ها را نمی‌شنوند.
 • کرماشان در پناه بی‌پناهی کرماشان در پناه بی‌پناهی
  این شرایط در حالی وخیم‌تر می‌شود که احسن علوی، دیگر نماینده‌ی رژیم در مجلس در این رابطه اظهار داشته بود: در ساخت کانکس‌ها هیچ اصل مهندسی رعایت نشده و متاسفانه نهادهای و سازمان‌های مسئول به جای انجام وظیفه، مشغول بازی کردن با جان مردم هستند و تحت لوای کمک‌رسانی، در تلاش برای دزدی بیشتر هستند.
 • دکتر قاسملو و جنبش راسیونالیسم سیاسی در کوردستان دکتر قاسملو و جنبش راسیونالیسم سیاسی در کوردستان
  تلاش‌های دکتر قاسملو برای تثبیت سوسیالسم دمکراتیک به مانند سیستمی فکری در جنبش کوردستان، تحول و نقطه عطفی محسوب می‌شود که می‌توان آنرا "راسیونالیسم سیاسی در کوردستان" نامید.
 • پیام کمیسیون سیاسی-نظامی حزب دمکرات کوردستان ایران به مناسبت ٢٦ آذر، روز پیشمرگه کوردستان پیام کمیسیون سیاسی-نظامی حزب دمکرات کوردستان ایران به مناسبت ٢٦ آذر، روز پیشمرگه کوردستان
  امروز، ٢٦ آذر در تاریخ مبارزات آزادیخواهانه‌ی ملت کورد روزی مهم و نقطه عطفی تاریخی محسوب می‌شود. هفتادودو سال پیش در چنین روزی، یعنی در ٢٦ آذر ١٣٢٤ شمسی، مردم به خروش آمده‌ی مهاباد، برای از میان بردن سازمان‌ها و نهادهای سرکوبگر حکومت به شهربانی شهر هجوم بردند و پرچم کوردستان را بر بالای آن برافراشتند.
 • یلدا و راسان یلدا و راسان
  سرود نو راسان، از فرهنگ و دیدگاه کورد و نیز دنیای فکری-عملی قاسملوی رهبر سرچشمه می‌گیرد و ناخوداگاه جامعه را به تپش وا می‌دارد و به همین خاطر است که دل خلق با دل راسانیان می‌تپد.
 • فلسفه‌ی \ فلسفه‌ی "حق" و تمامیت ارضی
  آشکار است که این جستار در شرایطی منتشر می‌شود که در روزهای پایانی آبان‌ماه ١٣٩٦ شمسی، در آلمان، تعدادی از احزاب متعلق به ملیت‌های تحت ستم و همچنین ملت حاکم، شورایی تحت عنوان "شورای دمکراسی‌خواهی در ایران" را تشکیل دادند.
 • زلزلە، سنبلی برای اتحاد ملی و بهانەای برای به چپاول زلزلە، سنبلی برای اتحاد ملی و بهانەای برای به چپاول
  این وظیفه انسانی و قانونی، که رژیم اسلامی ایران در مناطق کوردستان، خود را در برابر آن مسئول نمی‌داند، از سیاست‌ها و ایدئولوژی‌هایی سرچشمه می‌گیرد که این رژیم در مورد ملت کورد، در راس برنامه‌های خود قرار داده و این داستان و غرض‌ورزی‌ها دولتمردان جمهوری اسلامی ریشه‌ای تاریخی و باوری سرکوبگرایانه دارد که با ژرف‌نگری تاریخی و سیاسی ابعاد آن کشف و ظاهر می‌شوند.
 • سرمایه‌گذاری فاشیستی و پس‌لرزه‌های زلزله‌ی کرماشان سرمایه‌گذاری فاشیستی و پس‌لرزه‌های زلزله‌ی کرماشان
  اما عمق فاجعه و از آن بدتر سیاست‌های حکومت در عدم کمک‌رسانی تعمدی به آسیب‌دیده‌گان و نیز ممانعت از رسیدن کمک‌های مردمی به دست آنان، دولت حسن روحانی را بر آن داشت تا فضایی کاملا امنیتی و سرکوبگرانه در مناطق مذکور ایجاد کند. در همین رابطه دادستان کرماشان به بهانه‌ی مدیریت بحران، در سرپل ذهاب حکومت نظامی اعلام کرد.
 • اپوزیسیون مرکزگرای ایرانی، مانع اصلی اتحاد اپوزیسیون اپوزیسیون مرکزگرای ایرانی، مانع اصلی اتحاد اپوزیسیون
  در این مقاله با زبانی ساده و بدون تعارف و ترس از هرگونه برچسب، می خواهم به دور از احساسات ایدئولوژیکی و حزبی به بررسی این مساله بپردازم که چه شد ایران به این وضعیت رسید و چرا اپوزیسیون قادر به تشکیل اتحادی فراگیر و حرکت گام به گام به سوی سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی نیستند.
 • برج بابل برج بابل
  رویدادهای تاریخی و حتا اسطوره‌ای نیز بر این امر تاکید می‌کنند که برای آنکه جامعه‌ای را تضعیف کرد تا به سمت زوال و نابودی گام بردارد، بهتر آن است که در میان آن‌ها تفرقه و آشوب ایجاد کرد تا هم مسائل و مشکلات اصلی را فراموش کنند و هم تنها به مسائل داخلی مشغول شوند و خود به عامل نابودی‌شان بدل شوند.
 • کرماشان در آئینه‌ زلزله کرماشان در آئینه‌ زلزله
  از سوی دیگر حکومت ایران برای آنکه سیاست‌های فاشیستی‌اش در قبال زلزله‌زدگان و عدم کمک‌رسانی به آن‌ها عیان نشود مانع از ورود خبرنگاران مستقل و خارجی به مناطق زلزله‌زده شد. در همین رابطه "توماس ارد بریک" گزارشگر نیویورک تایمز آمریکا در تویتی نوشت: "همزمان با وقوع زلزله در کوردستان، به گزارشگران اجازه ورود به محل حادثه را نداده‌اند".
 • مبارزه کورد و موانع آن مبارزه کورد و موانع آن
  این علل که تاثیرات آن کمتر از دو علت اولیه نبوده، شامل نیروهای بومی می‌باشد که در جهت تأمین منافع خویش با نیروهای بیرونی در سرکوب نهضت‌های مردمی سهیم بوده و ملت کورد را در راه رسیدن به خواسته‌ها و آرمان‌های‌شان دچار مشکلاتی نموده‌اند و بیش از نیمی از فشار نیروهای حاکم توسط این گروه به اجرا گذاشته می‌شود.
 • زلزله‌ی سیاسی زلزله‌ی سیاسی
  در آن شامگاهی که زلزله‌ای شدید کوردستان را لرزاند و چندین شهر این دیار را در استان کرماشان با فاجعه‌ای انسانی روبرو ساخت، جمهوری اسلامی تصور می‌کرد که از زیان‌های آن دور است، اما زیاد طول نکشید که زلزله‌ای سیاسی سرتاپای رژیم را به لرزه اندخت.