• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
٢٠ نوامبر ٢٠١٧ میلادی - ٢٩ آبان ١٣٩۶ خورشیدی  

دیدار دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران با پیشمرگه‌های "نیروی ویژە"

میلادی: ١٨-٠٩-٢٠١٧ - خورشیدی: ١٣٩۶/٠۶/٢٧ - ١٠:۵٧ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
دیدار دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران با پیشمرگه‌های
کوردستان میدیا: مصطفی هجری دبیرکل حزب دمکرات کوردستان ایران در دیداری سه روزه از نیروی ویژه، در میان فرماندهان و پیشمرگه‌های این نیرو حضور یافت.

گزارشگر وب‌سایت کوردستان میدیا حاضر در مقر نیروهای ویژه حزب دمکرات کوردستان ایران گزارش داد که در روزهای بیست و یکم تا بیست و سوم شهریور ١٣٩٦، دبیرکل حزب دمکرات طی دیداری در میان پیشمرگه‌های این نیرو حضور یافت.

گزارشگر وب‌سایت کوردستان میدیا در این رابطه گزارش داد: مصطفی هجری دبیرکل حزب طی این سه روز، دیدارهای متعددی با پیشمرگه‌ها حاضر در بخش‌های مختلف نیروی ویژه داشته و پیشمرگه‌ها نیز طی این نشست به بیان انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند.

در این دیدار مصطفی هجری به نقش اشغالگران در طول تاریخ و به ویژه بعد از جنگ جهانی اول در تقسیم کوردستان اشاره کرد و گفت که این رژیم‌ها به طور مداوم در صدد آسمیلاسیون و از بین بردن هویت ملی ملت کورد بوده‌اند و در این رابطه از هیچ تلاش و دسیسه‌ای دریغ نکرده‌اند از تبعید فعالان سیاسی گرفته تا تبعیض و فرمان جهاد و ژینوساید و اعدام و زندانی کردن و ملیتاریزه نمودن کوردستان و تحریم اقتصادی کوردستان و سرکوب فریاد آزادیخواهی و تحمیل فقر و آوارگی بر مردم.

هجری متذکر شد که: تمام اقدامات و تلاش رژیم‌های اشغالگر در راستای به زانو درآوردن ملت کورد در برابر خواست‌های آن‌ها بوده اما آنچکه تاریخ صد سال اخیر مبارزات ملت کورد نشان می‌دهد خلاف تصور و خواست حکومت‌های حاکم بر ایران بوده است.

دبیرکل حزب دمکرات در این دیدار گفت که ملت کورد روز به روز بر دامنه‌ی مبارزه خود برای رسیدن به آزادی و صلح می‌افزاید. این مقاومت و ماندگاری، این واقعیت را اثبات می‌کند که ملت کورد ملتی آگاه است و دارای پیشمرگه است، پیشمرگه‌‌ای آزادیخواه، آگاه و دانا که درد و رنج‌های ملت خود را درک کرده و به همین خاطر همیشه در خط مقدم جنبش آزادیخواهی ملت خود حضور داشته و در این راه حاضر به فدا کردن بزرگترین سرمایه خود یعنی جانش در راه آزادی کوردستان بوده است.

گزارشگر وب‌سایت کوردستان میدیا در ادامه گزارش خود به بخش دیگری از سخنان دبیرکل حزب اشاره کرد که: وجود پیشمرگه و ایمان و اعتقاد راسخ به مکتب و آزادی ملتمان اثبات کننده این امر است که اشغالگر نتوانسته و نمی‌تواند اراده یک ملت را نابود کند و آن‌ها را وادار به پذیرش خواست‌ و اراده اشغالگر کند.

هجری در ادامه سخنان خود گفت: پیشمرگه فرزند قدردان ملت کورد است که سلاح شرف بدست گرفته و از همه لذت‌های زندگی دست کشیده و از خانواده و خویشاوندانش دور افتاده و در جبهه مبارزه علیه دشمنی که هیچ محدودیتی برای نابودی بشریت نمی‌شناسد حضور یافته و با تمام وجود خود در این مبارزه ایستاده و بنیاد و توطئه‌های دشمن را نابود می‌کند.

دبیرکل حزب دمکرات گفت: حضور شما در اینجا مایه افتخار تمام ملت کورد است، شماها پسندیده‌ترین فرزندان این خاک و بوم هستید، شما از خواست ملت خود برای تحقق یک زندگی آزاد و مترقی دفاع می‌کنید و حضور شما در اینجا ضمانتی‌ست بر ادامه حیات ملتمان و ایمان داشته باشید که پیروزی با ماست چرا که مبارزه ما مبارزه‌ای برحق و مشروع است.

مصطفی هجری در بخش دیگری از سخنانش خطاب به فرماندهان نیروی ویژه گفت: شما باید آگاه باشید که مبارزه برای آزادی ملت و علیه رژیم‌های دیکتاتور نیازمند صبر و تحمل است و مطمئن باشید که آینده از آن ماست و همه یار و یاور همدیگر هستیم و همه ما پیشمرگه هستیم و بی‌شک آینده از آن ماست و به همین خاطر از شما می‌خواهم که با جدیت تمام خود را آماده کنید.

او در ادامه افزود: ما در حزب دمکرات هرگونه امکاناتی را برای شما مهیا کرده‌ایم و به همین خاطر از شما می‌خواهم که با جدیت تمام برای رسیدن به درجات پیشرفت، تلاش کنید و هرگونه مشکل و درخواستی را با مسئولین خود مطرح کنید و درجات ترقی را طی کرده و سکان رهبری حزب را به دست بگیرید. مبارزه و قیام ما مبارزه‌ای برحق است، مبارزه برای آزادی ملتی‌ست که در طول تاریخ، اشغالگران با استفاده از اسلحه و کشتار و به حاشیه راندن تلاش کرده‌اند که این ملت از میان ببرد اما در این راه موفق نشده است چرا که این ملت دارای پیشمرگه مبارز است.

او همچنین گفت: شماها نماینده اراده یک ملت هستید و حضور شما در این مکان اثبات این واقعیت است که درد و رنج ملت خود را درک کرده‌اید و حال تفنگ پیشمرگه را بدست گرفته‌اید تا از ملت خود دفاع کنید و حقوق حقه او را تحقق بخشید. شما برای آزادی، دمکراسی و دفاع از ملت خود به پا خواسته‌اید. شما به ظلم و ستمی که حکومت اشغالگر به ملت ما روا داشته آگاه شده‌اید و به همین خاطر قیام کرده‌‌اید. همه شما فرزندان این ملت هستید و چشم و چراغ آنان محسوب می‌شوید.
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧١٢ در این شمارە می‌خوانید:

ــ تروریست به خانه‌ات برگرد
ــ جمهوری اسلامی، منجلابی که جامعه ایران را در خود کشید
ــ مشروعیت سلاح و مشروعیت مردمی
ــ مصطفی هجری، دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران در مصاحبه با تیشک تی‌وی: نباید چشم به راه نیروی خارجی باشیم که جمهوری اسلامی را نابود یا آنرا مجبور به احقاق حقوق ما کند
 • مشروعیت سلاح و مشروعیت مردمی مشروعیت سلاح و مشروعیت مردمی
  شاید سلاح و زرادخانه برای مدتی اشغالگر را حفظ کند اما هیچگاه موجب مشروعیت آن نمی‌شود. حکومتی که نتواند رضایت مردم را جلب کند سرانجامی بجز نابودی نخواهد داشت.
 • مصطفی هجری، دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران در مصاحبه با تیشک تی‌وی: نباید چشم به راه نیروی خارجی باشیم که جمهوری اسلامی را نابود یا آنرا مجبور به احقاق حقوق ما کند مصطفی هجری، دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران در مصاحبه با تیشک تی‌وی: نباید چشم به راه نیروی خارجی باشیم که جمهوری اسلامی را نابود یا آنرا مجبور به احقاق حقوق ما کند
  واضح است که به موضوعات دیگر نیز اشاره کرده است اما اولویت اصلی ترامپ و دولت آمریکا تا بدین لحظه مساله برجام است چرا که توافق مذکور در آینده این امکان را به ایران می‌دهد که غنی‌سازی اورانیوم برای ساخت سلاح اتمی را بار دیگر آغاز کند. آنچه که در این توافق بر آن تاکید شده است مساله سلاح اتمی است.
 • کرکوک و سه حقیقت کرکوک و سه حقیقت
  فجایعی که طی روزهای اخیر ملت کورد در کوردستان عراق با آن روبرو شد، بی‌شک یکی از بزرگترین فجایع تاریخ کورد می‌باشد که تا مرز تحقق برخی از رویاهای خود نزدیک شده بود اما به ناگاه تمام این رویاها را به کابوسی وحشتناک بدل کردند! تراژدی تلخ کرکوک سه حقیقت را برایمان به اثبات رساند:
 • میلیتاریزه کردن کوردستان (با نگاهی به سخنان دکتر قاسملو در این رابطه) میلیتاریزه کردن کوردستان (با نگاهی به سخنان دکتر قاسملو در این رابطه)
  امروزه در این شرایط که خاورمیانه تاریخی دیگر را رقم می‌زند و جولانگاه ابر قدرت‌ها شده است بدون شک بازیگران منطقه هم ساکت ننشسته‌و خود را به عاملی تبدیل می‌کنند تا از کاروان تغییرات جا نمانند.
 • قدرت نظامی ایران قادر به حفظ و پوشش عمق استراتژیک رژیم جمهوری اسلامی نیست قدرت نظامی ایران قادر به حفظ و پوشش عمق استراتژیک رژیم جمهوری اسلامی نیست
  لازم به ذکر است در تحلیل فوق قدرت نظامی آمریکا و انگلیس و فرانسه به عنوان هم‌پیمانان کشورهای منطقه در نظر گرفته نشده است و بدون شک حمله ایران به شهرهای اسرائیل و یا جنگ میان‌مدت و طولانی‌مدت با عربستان که به بسته شدن تنگه هرمز منجر خواهد شد واکنش نظامی آمریکا و احتمالا مصر و اردن و کشورهای عربی دیگر را در پی خواهد داشت و حباب عمق استراتژیک رژیم ایران بسیار سریع‌تر خواهد ترکید.
 • راسان، دلیل اصلی سپاه برای غائله کرکوک راسان، دلیل اصلی سپاه برای غائله کرکوک
  سال گذشته درحالی که یک سال از اعلام رسمی راسان گذشته بود، مردم کوردستان ایران با به راه انداختن و شرکت فعال در کمپین "نورز جامانه" یا "زه‌ماوه‌ندی جامانه‌" یک حماسه تاریخی ثبت کردند. این حماسه تاریخی در روز رفراندوم کوردستان عراق نیز با کمپین "زه‌ماوه‌ندی ئالا" تکرار شد. رژیم که همواره تلاش کرده واقعیت مساله کورد را انکار یا منحرف نماید، این سیاست خود را با این حضور گسترده مردم کوردستان ایران در خیابان‌ها، شکست خورده قلمداد کرده و قصد داشت به هر طریقی در برابر آن بایستد.
 • ما فاتحان تاریخ بشری هستیم و شما شکست خوردگان تاریخ ما فاتحان تاریخ بشری هستیم و شما شکست خوردگان تاریخ
  اتوریتەی اشغالگری و ذهنیت‌های تمامیت‌خواە، آنگاە کە منافع خود را برای خود و منافع دیگران را نیز برای خودشان فرمولە می‌کنند، آزادی و حقوق افراد را با خیرەسری مشروط می‌کنند و خط قرمز را برای خواستەهای دمکراتیک دیگران تعیین می‌کنند.
 • جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
  یا باید از مشکلات کشاورزها آگاه باشیم که به عنوان مثال دولت طی برنامه‌ای از پیش تعین شده اقدام به خرید ارزان محصولات آن‌ها می‌کند.
 • زندانی سیاسی وجود ندارد زندانی سیاسی وجود ندارد
  در سرزمینی تحت سلطه دیکتاتوری و فاشیست، چیزی به نام زندانی سیاسی نمی‌تواند معنایی داشته باشد و اصلا دال مناسبی برای اشاره به چیزی واقعی نیست. در واقع مفهوم زندانی سیاسی می‌تواند مفهومی گمراه‌کننده و تحریف‌کننده باشد.
 • جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
  از سویی دیگر نباید نیروی عظیم انسانی و ژئوپلوتیک حساس جنوب زاگرس را فراموش کنیم و این فاکت نقش و جایگاه بسزایی در جنبش کوردستان دارد. رژیم بر واقعیت‌های ذکر شده واقف و آگاه است و آنچنان او را به هراس انداخته که تحلیلی‌ است بر شدت عمل رژیم تروریستی ایران در نابود کردن بنیادهای انسانی در این بخش از کوردستان.
 • برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی
  در کرماشان، قلب کوردستان، مردان و زنانی گام در خیابان‌ها نهادند و فریاد کشیدند که پرنده نیز از پر کشیدن هراس داشت. اما آنان با خود اندیشیدند تا به کی حقارت؟؟ تا به کی جان دادن و دم برنیاوردن؟؟ و بر آن شدند که سکوت سهمگین و رخوت حاکم بر شهر را بشکنند و فریاد برکشند که: "شهر زنده است ، شهر در خروش است".
 • مصطفی هجری در ٢٥مین سالیاد ترور دکتر صادق شرفکندی: با تمام توطئه‌هایی که رژیم جمهوری اسلامی و سایر رژیم‌های مستبد علیه ملت کورد اجرائی کردند، نه تنها نتوانستند کورد را به زانو درآورند بلکه امروزه کورد در شرایط مناسب سیاسی قرار دارد مصطفی هجری در ٢٥مین سالیاد ترور دکتر صادق شرفکندی: با تمام توطئه‌هایی که رژیم جمهوری اسلامی و سایر رژیم‌های مستبد علیه ملت کورد اجرائی کردند، نه تنها نتوانستند کورد را به زانو درآورند بلکه امروزه کورد در شرایط مناسب سیاسی قرار دارد
  در این تیم ترور افرادی از حزب‌الله لبنان، یکی از اعضای شیعه لبنان و خود ایرانی‌ها که همگی در ایران و تحت نظارت سپاه پاسداران و و سازمان اطلاعات آموزش دیده بودند، به صورت مشترک و طی برنامه‌ای از پیش تعین شده، ترور مذکور را انجام می‌دهند.
 • دولت کوردستان، جغرافیایی برای زندگی آزاد دولت کوردستان، جغرافیایی برای زندگی آزاد
  دولت مستقل کوردستان در جنوب هم بنیاد نهادن اراده ملی است و هم گامی تاریخی مهمی است که شاید امروز نتوان به روشنی و وضوح لذت‌ها و رنگ‌های آن را مشاهده کرد اما همانقدر که دشمنان کورد و به ویژه جمهوری اسلامی از این امر خشمگین و با تمام توان آنرا مورد تهدید قرار می‌دهند و تعدای به اصطلاح روشنفکر فارس، اما در واقع متحجر و فاشیست که ادامه جمهوری اسلامی‌اند از استقلال کوردستان به هراس افتاده‌اند که این خود اشاره‌ای‌ست به حقیقت دولت مستقل کوردستان.
 • کودکان، قربانیان اصلی رژیم فاشیستی ایران کودکان، قربانیان اصلی رژیم فاشیستی ایران
  در حال حاضر در زندان‌های رژیم فاشیستی جمهوری اسلامی ایران زندانیان زیادی وجود دارند که تنها جرم آن‌ها حمایت و دفاع از حقوق این کودکان است اما متاسفانه حاکمیت این افراد را که چیزی جز قائل شدن حق زندگی برای کودکان این سرزمین و آب و خاک خواستار نیستند را مجرم دانسته و آن‌ها را دشمن نظام و اسلام قلمداد می‌کند.