• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
٢١ نوامبر ٢٠١٧ میلادی - ٣٠ آبان ١٣٩۶ خورشیدی  

رهروان شرفکندی، یاد و خاطره‌ رهبرشان را گرامی داشتند

میلادی: ١٨-٠٩-٢٠١٧ - خورشیدی: ١٣٩۶/٠۶/٢٧ - ١١:٢۴ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
رهروان شرفکندی، یاد و خاطره‌ رهبرشان را گرامی داشتند
کوردستان میدیا: مراسم گرامیداشت ٢٦ شهریور، ٢٥مین سالگرد شهادت دکتر سعید شرفکندی و همراهانش، در مقر دفتر سیاسی حزب دمکرات کوردستان ایران در شهر کویه برگزار گردید.

بنابر گزارش خبرنگار وب‌سایت کوردستان میدیا، روز یکشنبه بیست‌وششم شهریور ١٣٩٦، مراسم گرامیداشت ٢٥مین سالگرد ترور دکتر سعید شرفکندی و همراهانش با حضور اعضای رهبری، کادر و پیشمرگه‌ها، خانواده‌های حزب دمکرات کوردستان ایران و نیز چندین حزب و جناح سیاسی در مقر دفتر سیاسی حزب دمکرات در شهر کویه برگزار گردید.

این مراسم با خواندن سرود ملی "ای رقیب" و یک دقیقه سکوت برای ادای احترام به یاد و خاطره همه شهیدان راه آزادی کوردستان آغاز گردید.

سپس پیام دفتر سیاسی حزب دمکرات کوردستان ایران به مناسبت ٢٥مین سالگرد شهادت دکتر سعید شرفکندی و همراهانش توسط "مصطفی هجری" دبیر کل حزب، خوانده شد.

دبیرکل حزب دمکرات در سخنان خود گفت: پرونده دادگاه میکونوس در گام اول رهبران عالی رژیم ایران را به عنوان عاملین این ترور معرفی کرد و این حکم دادگاه، مانع از تداوم ترورهای دیگر از سوی رژیم در خاک اروپا شد.

رئیس دادگاه در حکم صادره به این موضوع اشاره کرده بود که ترور وین شبیه ترور برلین انجام شده است.

هجری همچنین متذکر شد: اگر چه مسئولین ایرانی، قضات این دادگاه را تحت فشار قرار داده بودند تا از ادامه بررسی این پرونده منصرف شوند اما صدور حکم قاطعانه دادگاه میکونوس چهره واقعی رژیم تروریستی ایران را به جهانیان نشان داد.

دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران در ادامه سخنانش افزود: اگر پرونده ترور وین توسط دولت اطریش پیگیری می‌شد، دکتر صادق شرفکندی ترور نمی‌شد.

مصطفی هجری به این موضوع نیز پرداخت که: دکتر صادق شرفکندی در خانواده‌ای فقیر چشم به جهان گشود و فارغ از همه کاستی‌های زندگی‌اش توانست درجات عالی علمی را بدست آورده و در دانشگاه پاریس مشغول به تدریس شود و بعدها نیز به صفوف پیشمرگه‌ها بپیوندد و با تکیه بر توانایی‌هایش به رهبری انقلابی بدل شود.

دبیر کل حزب دمکرات در پایان سخنان خود به مبحث رفراندوم استقلال اقلیم کوردستان پرداخت و گفت: این تصمیم ملی، حق مشروع تمام ملت‌های جهان است و حق تعین سرنوش یکی از اصول و اهداف حزب دمکرات کوردستان ایران می‌باشد و ما نیز با تمام وجود خود از رفراندوم استقلال کوردستان و نتایج آن پشتیبانی کامل می‌کنیم.

سپس سرودی تحت عنوان "صادق شرفکندی" توسط گروه سرود کودکان مرکز "نرگس" پیشکش حاضرین در این مراسم شد.

در قسمت دیگری از این برنامه سرودی تحت عنوان "رهبرم" سروده‌ی "عمر غلامعلی" از سوی گروه سرود حزب اجرا شد.

سپس پیام مشترک اتحادیه زنان، دانشجویان و جوانان حزب دمکرات کوردستان ایران از سوی "امین ابراهیمی" مدیر اجرای اتحادیه جوانان قرائت شد.

همچنین به مناسبت ٢٥مین سالگرد شهادت دکتر سعید و همراهانش بروشوری حاوی زندگی‌نامه این شهیدان در میان حضار منتشر شد.

در آخرین بخش این برنامه سرودی انقلابی تحت عنوان "شپول شین" سروده‌ی "سلام اسماعیل‌پور" توسط گروه موسیقی حزب تقدیم حاضرین در مراسم مذکور گردید.

همچنین چندین حزب و جناح سیاسی از تمام بخش‌های کوردستان در این مراسم حضور یافتند که:

اتحادیه میهنی کوردستان
پارت دمکرات کوردستان
حزب کمونیست کوردستان
اتحاد اسلامی کوردستان
حزب حق و آزادی -هاک پار-

از جمله آن‌ها می‌باشد. قابل ذکر است "کمال بورکای" شخصیت سیاسی کوردستان ترکیه در این مراسم حضور داشت.
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧١٢ در این شمارە می‌خوانید:

ــ تروریست به خانه‌ات برگرد
ــ جمهوری اسلامی، منجلابی که جامعه ایران را در خود کشید
ــ مشروعیت سلاح و مشروعیت مردمی
ــ مصطفی هجری، دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران در مصاحبه با تیشک تی‌وی: نباید چشم به راه نیروی خارجی باشیم که جمهوری اسلامی را نابود یا آنرا مجبور به احقاق حقوق ما کند
 • مشروعیت سلاح و مشروعیت مردمی مشروعیت سلاح و مشروعیت مردمی
  شاید سلاح و زرادخانه برای مدتی اشغالگر را حفظ کند اما هیچگاه موجب مشروعیت آن نمی‌شود. حکومتی که نتواند رضایت مردم را جلب کند سرانجامی بجز نابودی نخواهد داشت.
 • مصطفی هجری، دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران در مصاحبه با تیشک تی‌وی: نباید چشم به راه نیروی خارجی باشیم که جمهوری اسلامی را نابود یا آنرا مجبور به احقاق حقوق ما کند مصطفی هجری، دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران در مصاحبه با تیشک تی‌وی: نباید چشم به راه نیروی خارجی باشیم که جمهوری اسلامی را نابود یا آنرا مجبور به احقاق حقوق ما کند
  واضح است که به موضوعات دیگر نیز اشاره کرده است اما اولویت اصلی ترامپ و دولت آمریکا تا بدین لحظه مساله برجام است چرا که توافق مذکور در آینده این امکان را به ایران می‌دهد که غنی‌سازی اورانیوم برای ساخت سلاح اتمی را بار دیگر آغاز کند. آنچه که در این توافق بر آن تاکید شده است مساله سلاح اتمی است.
 • کرکوک و سه حقیقت کرکوک و سه حقیقت
  فجایعی که طی روزهای اخیر ملت کورد در کوردستان عراق با آن روبرو شد، بی‌شک یکی از بزرگترین فجایع تاریخ کورد می‌باشد که تا مرز تحقق برخی از رویاهای خود نزدیک شده بود اما به ناگاه تمام این رویاها را به کابوسی وحشتناک بدل کردند! تراژدی تلخ کرکوک سه حقیقت را برایمان به اثبات رساند:
 • میلیتاریزه کردن کوردستان (با نگاهی به سخنان دکتر قاسملو در این رابطه) میلیتاریزه کردن کوردستان (با نگاهی به سخنان دکتر قاسملو در این رابطه)
  امروزه در این شرایط که خاورمیانه تاریخی دیگر را رقم می‌زند و جولانگاه ابر قدرت‌ها شده است بدون شک بازیگران منطقه هم ساکت ننشسته‌و خود را به عاملی تبدیل می‌کنند تا از کاروان تغییرات جا نمانند.
 • قدرت نظامی ایران قادر به حفظ و پوشش عمق استراتژیک رژیم جمهوری اسلامی نیست قدرت نظامی ایران قادر به حفظ و پوشش عمق استراتژیک رژیم جمهوری اسلامی نیست
  لازم به ذکر است در تحلیل فوق قدرت نظامی آمریکا و انگلیس و فرانسه به عنوان هم‌پیمانان کشورهای منطقه در نظر گرفته نشده است و بدون شک حمله ایران به شهرهای اسرائیل و یا جنگ میان‌مدت و طولانی‌مدت با عربستان که به بسته شدن تنگه هرمز منجر خواهد شد واکنش نظامی آمریکا و احتمالا مصر و اردن و کشورهای عربی دیگر را در پی خواهد داشت و حباب عمق استراتژیک رژیم ایران بسیار سریع‌تر خواهد ترکید.
 • راسان، دلیل اصلی سپاه برای غائله کرکوک راسان، دلیل اصلی سپاه برای غائله کرکوک
  سال گذشته درحالی که یک سال از اعلام رسمی راسان گذشته بود، مردم کوردستان ایران با به راه انداختن و شرکت فعال در کمپین "نورز جامانه" یا "زه‌ماوه‌ندی جامانه‌" یک حماسه تاریخی ثبت کردند. این حماسه تاریخی در روز رفراندوم کوردستان عراق نیز با کمپین "زه‌ماوه‌ندی ئالا" تکرار شد. رژیم که همواره تلاش کرده واقعیت مساله کورد را انکار یا منحرف نماید، این سیاست خود را با این حضور گسترده مردم کوردستان ایران در خیابان‌ها، شکست خورده قلمداد کرده و قصد داشت به هر طریقی در برابر آن بایستد.
 • ما فاتحان تاریخ بشری هستیم و شما شکست خوردگان تاریخ ما فاتحان تاریخ بشری هستیم و شما شکست خوردگان تاریخ
  اتوریتەی اشغالگری و ذهنیت‌های تمامیت‌خواە، آنگاە کە منافع خود را برای خود و منافع دیگران را نیز برای خودشان فرمولە می‌کنند، آزادی و حقوق افراد را با خیرەسری مشروط می‌کنند و خط قرمز را برای خواستەهای دمکراتیک دیگران تعیین می‌کنند.
 • جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
  یا باید از مشکلات کشاورزها آگاه باشیم که به عنوان مثال دولت طی برنامه‌ای از پیش تعین شده اقدام به خرید ارزان محصولات آن‌ها می‌کند.
 • زندانی سیاسی وجود ندارد زندانی سیاسی وجود ندارد
  در سرزمینی تحت سلطه دیکتاتوری و فاشیست، چیزی به نام زندانی سیاسی نمی‌تواند معنایی داشته باشد و اصلا دال مناسبی برای اشاره به چیزی واقعی نیست. در واقع مفهوم زندانی سیاسی می‌تواند مفهومی گمراه‌کننده و تحریف‌کننده باشد.
 • جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
  از سویی دیگر نباید نیروی عظیم انسانی و ژئوپلوتیک حساس جنوب زاگرس را فراموش کنیم و این فاکت نقش و جایگاه بسزایی در جنبش کوردستان دارد. رژیم بر واقعیت‌های ذکر شده واقف و آگاه است و آنچنان او را به هراس انداخته که تحلیلی‌ است بر شدت عمل رژیم تروریستی ایران در نابود کردن بنیادهای انسانی در این بخش از کوردستان.
 • برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی
  در کرماشان، قلب کوردستان، مردان و زنانی گام در خیابان‌ها نهادند و فریاد کشیدند که پرنده نیز از پر کشیدن هراس داشت. اما آنان با خود اندیشیدند تا به کی حقارت؟؟ تا به کی جان دادن و دم برنیاوردن؟؟ و بر آن شدند که سکوت سهمگین و رخوت حاکم بر شهر را بشکنند و فریاد برکشند که: "شهر زنده است ، شهر در خروش است".
 • مصطفی هجری در ٢٥مین سالیاد ترور دکتر صادق شرفکندی: با تمام توطئه‌هایی که رژیم جمهوری اسلامی و سایر رژیم‌های مستبد علیه ملت کورد اجرائی کردند، نه تنها نتوانستند کورد را به زانو درآورند بلکه امروزه کورد در شرایط مناسب سیاسی قرار دارد مصطفی هجری در ٢٥مین سالیاد ترور دکتر صادق شرفکندی: با تمام توطئه‌هایی که رژیم جمهوری اسلامی و سایر رژیم‌های مستبد علیه ملت کورد اجرائی کردند، نه تنها نتوانستند کورد را به زانو درآورند بلکه امروزه کورد در شرایط مناسب سیاسی قرار دارد
  در این تیم ترور افرادی از حزب‌الله لبنان، یکی از اعضای شیعه لبنان و خود ایرانی‌ها که همگی در ایران و تحت نظارت سپاه پاسداران و و سازمان اطلاعات آموزش دیده بودند، به صورت مشترک و طی برنامه‌ای از پیش تعین شده، ترور مذکور را انجام می‌دهند.
 • دولت کوردستان، جغرافیایی برای زندگی آزاد دولت کوردستان، جغرافیایی برای زندگی آزاد
  دولت مستقل کوردستان در جنوب هم بنیاد نهادن اراده ملی است و هم گامی تاریخی مهمی است که شاید امروز نتوان به روشنی و وضوح لذت‌ها و رنگ‌های آن را مشاهده کرد اما همانقدر که دشمنان کورد و به ویژه جمهوری اسلامی از این امر خشمگین و با تمام توان آنرا مورد تهدید قرار می‌دهند و تعدای به اصطلاح روشنفکر فارس، اما در واقع متحجر و فاشیست که ادامه جمهوری اسلامی‌اند از استقلال کوردستان به هراس افتاده‌اند که این خود اشاره‌ای‌ست به حقیقت دولت مستقل کوردستان.
 • کودکان، قربانیان اصلی رژیم فاشیستی ایران کودکان، قربانیان اصلی رژیم فاشیستی ایران
  در حال حاضر در زندان‌های رژیم فاشیستی جمهوری اسلامی ایران زندانیان زیادی وجود دارند که تنها جرم آن‌ها حمایت و دفاع از حقوق این کودکان است اما متاسفانه حاکمیت این افراد را که چیزی جز قائل شدن حق زندگی برای کودکان این سرزمین و آب و خاک خواستار نیستند را مجرم دانسته و آن‌ها را دشمن نظام و اسلام قلمداد می‌کند.