• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
٢۴ آوریل ٢٠١٨ میلادی - ٠۴ اردیبهشت ١٣٩٧ خورشیدی  

رهروان شرفکندی، یاد و خاطره‌ رهبرشان را گرامی داشتند

میلادی: ١٨-٠٩-٢٠١٧ - خورشیدی: ١٣٩۶/٠۶/٢٧ - ١١:٢۴ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
رهروان شرفکندی، یاد و خاطره‌ رهبرشان را گرامی داشتند
کوردستان میدیا: مراسم گرامیداشت ٢٦ شهریور، ٢٥مین سالگرد شهادت دکتر سعید شرفکندی و همراهانش، در مقر دفتر سیاسی حزب دمکرات کوردستان ایران در شهر کویه برگزار گردید.

بنابر گزارش خبرنگار وب‌سایت کوردستان میدیا، روز یکشنبه بیست‌وششم شهریور ١٣٩٦، مراسم گرامیداشت ٢٥مین سالگرد ترور دکتر سعید شرفکندی و همراهانش با حضور اعضای رهبری، کادر و پیشمرگه‌ها، خانواده‌های حزب دمکرات کوردستان ایران و نیز چندین حزب و جناح سیاسی در مقر دفتر سیاسی حزب دمکرات در شهر کویه برگزار گردید.

این مراسم با خواندن سرود ملی "ای رقیب" و یک دقیقه سکوت برای ادای احترام به یاد و خاطره همه شهیدان راه آزادی کوردستان آغاز گردید.

سپس پیام دفتر سیاسی حزب دمکرات کوردستان ایران به مناسبت ٢٥مین سالگرد شهادت دکتر سعید شرفکندی و همراهانش توسط "مصطفی هجری" دبیر کل حزب، خوانده شد.

دبیرکل حزب دمکرات در سخنان خود گفت: پرونده دادگاه میکونوس در گام اول رهبران عالی رژیم ایران را به عنوان عاملین این ترور معرفی کرد و این حکم دادگاه، مانع از تداوم ترورهای دیگر از سوی رژیم در خاک اروپا شد.

رئیس دادگاه در حکم صادره به این موضوع اشاره کرده بود که ترور وین شبیه ترور برلین انجام شده است.

هجری همچنین متذکر شد: اگر چه مسئولین ایرانی، قضات این دادگاه را تحت فشار قرار داده بودند تا از ادامه بررسی این پرونده منصرف شوند اما صدور حکم قاطعانه دادگاه میکونوس چهره واقعی رژیم تروریستی ایران را به جهانیان نشان داد.

دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران در ادامه سخنانش افزود: اگر پرونده ترور وین توسط دولت اطریش پیگیری می‌شد، دکتر صادق شرفکندی ترور نمی‌شد.

مصطفی هجری به این موضوع نیز پرداخت که: دکتر صادق شرفکندی در خانواده‌ای فقیر چشم به جهان گشود و فارغ از همه کاستی‌های زندگی‌اش توانست درجات عالی علمی را بدست آورده و در دانشگاه پاریس مشغول به تدریس شود و بعدها نیز به صفوف پیشمرگه‌ها بپیوندد و با تکیه بر توانایی‌هایش به رهبری انقلابی بدل شود.

دبیر کل حزب دمکرات در پایان سخنان خود به مبحث رفراندوم استقلال اقلیم کوردستان پرداخت و گفت: این تصمیم ملی، حق مشروع تمام ملت‌های جهان است و حق تعین سرنوش یکی از اصول و اهداف حزب دمکرات کوردستان ایران می‌باشد و ما نیز با تمام وجود خود از رفراندوم استقلال کوردستان و نتایج آن پشتیبانی کامل می‌کنیم.

سپس سرودی تحت عنوان "صادق شرفکندی" توسط گروه سرود کودکان مرکز "نرگس" پیشکش حاضرین در این مراسم شد.

در قسمت دیگری از این برنامه سرودی تحت عنوان "رهبرم" سروده‌ی "عمر غلامعلی" از سوی گروه سرود حزب اجرا شد.

سپس پیام مشترک اتحادیه زنان، دانشجویان و جوانان حزب دمکرات کوردستان ایران از سوی "امین ابراهیمی" مدیر اجرای اتحادیه جوانان قرائت شد.

همچنین به مناسبت ٢٥مین سالگرد شهادت دکتر سعید و همراهانش بروشوری حاوی زندگی‌نامه این شهیدان در میان حضار منتشر شد.

در آخرین بخش این برنامه سرودی انقلابی تحت عنوان "شپول شین" سروده‌ی "سلام اسماعیل‌پور" توسط گروه موسیقی حزب تقدیم حاضرین در مراسم مذکور گردید.

همچنین چندین حزب و جناح سیاسی از تمام بخش‌های کوردستان در این مراسم حضور یافتند که:

اتحادیه میهنی کوردستان
پارت دمکرات کوردستان
حزب کمونیست کوردستان
اتحاد اسلامی کوردستان
حزب حق و آزادی -هاک پار-

از جمله آن‌ها می‌باشد. قابل ذکر است "کمال بورکای" شخصیت سیاسی کوردستان ترکیه در این مراسم حضور داشت.
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧٢٣ در این شمارە می‌خوانید:

ــ نان، آزادی، کرامت انسانی
ــ قدرت در سایه و دولت
ــ حمله به سوریه، واکنشی با ابعادی مختلف
ــ عرفان رهنمون در مصاحبه با "کوردستان": مبارزه برای دکتر شرفکندی، شیوه‌ای از زندگی بود که به آن معنا و مفهومی فلسفی و اخلاقی می‌بخشید
 • عرفان رهنمون در مصاحبه با \ عرفان رهنمون در مصاحبه با "کوردستان": مبارزه برای دکتر شرفکندی، شیوه‌ای از زندگی بود که به آن معنا و مفهومی فلسفی و اخلاقی می‌بخشید
  ما مردم کورد باید بدانیم که تحت اشغال قرار داریم و تاریخ استعمار نشان داده است که استعمارگر به سهولت از منافع سرزمین تحت اشغالش چشم پوشی نخواهد کرد و برای پایان دادن به این ستمگری باید خیزشی نوین در کوردستان صورت گیرد .
 • چرا هدف قرار دادن سلاح‌های شیمیایی در سوریه کافی نیستند چرا هدف قرار دادن سلاح‌های شیمیایی در سوریه کافی نیستند
  همین یک ‌هفته پیش بود که ترامپ در نظر داشت دو هزار سرباز آمریکایی را که در سوریه حضور دارند به کشور بازگرداند و به طور کلی از سوریه خارج شود.
 • حمله‌ به سوریه، واکنشی با ابعادی مختلف حمله‌ به سوریه، واکنشی با ابعادی مختلف
  آنچنان که پیش‌بینی می‌شد، واکنش نظامی به استفاده از سلاح شیمیایی از سوی رژیم اسد یک واکنش کاملا محدود بود. چند هدف محدود نظامی که بنا به گفته کشورهای غربی مراکز تولید سلاح‌های شیمیایی بودند مورد هدف قرار گرفتند. ترزا می، هدف از این حمله‌ را صرفا بازداشتن رژیم اسد از به کارگیری مجدد سلاح‌های شیمیای عنوان کرد.
 • قدرت در سایه و دولت قدرت در سایه و دولت
  در مورد چالش دوم نیز اسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی، در صدا و سیما جمهوری اسلامی به حضور عوامل داخلی در چالش ارز، اشاره کرد و مصطفی تاجزاده در تویتی از چالش ارز به عنوان نقطه عطف در تقابل دولت در سایه با دولت حسن روحانی نام برد.
 • نشست اعضای اتحادیه کشورهای عرب با هدف اتحاد در برابر ایران و اورشلیم نشست اعضای اتحادیه کشورهای عرب با هدف اتحاد در برابر ایران و اورشلیم
  این نشست در شهر ظهران در منطقه نفت‌خیز شرق عربستان برگذار شد. انتخاب این مکان احتمالا بر این مبنا بوده که از تیر رس موشک‌های حوثی‌ها که عموما ریاض پایتخت و شهرهای جنوبی را هدف قرار می‌دهند، در امان باشد.
 • نان، آزادی، کرامت انسانی نان، آزادی، کرامت انسانی
  "انسانی که در فقر نگه داشته شده و انسانی كه هویت قومی، دینی و یا ملی‌اش انکار می‌گردد و مورد هجوم سیاست آسمیلاسیون فرهنگی و تحقیر قرار گرفته و یا تحت ستم جنسی زندگی می‌کند، انسانی‌ست که کرامت‌اش از او سلب گردیده".
 • چارچوبی برای فهم تنش در روابط روسیه با غرب چارچوبی برای فهم تنش در روابط روسیه با غرب
  وی همچنین در مصاحبه با تلویزیون سی.اس.پن مدعی شد که این اقدام نمونه‌ای از اقدامات متعددی است که روسیه بدون توجه به قواعد و عرف بین‌الملل انجام آن‌ها را انجام داده است و به همین دلیل است که کشورهای غربی با شدت عمل بیشتری با این مساله رو به رو شدند.
 • نگاهی به سخنان خامنه‌ای، در اول فروردین ٩٧ نگاهی به سخنان خامنه‌ای، در اول فروردین ٩٧
  فاکتور زمان، در حل چالش‌های داخلی و فاکتور تداوام ناامنی موجود در کشورهای که انقلاب اسلامی_ایرانی به آن‌ها صادر شده است، در مسائل خارجی از عواملی هستند که بر ابعاد چالش‌های پیش روی جمهوری اسلامی در داخل و خارج می‌افزاید و می‌تواند چالش‌ها را به ابرچالش و غیره‌قابل حل تبدیل نماید.
 • تحقیر راهکاری برای آسمیله کردن تحقیر راهکاری برای آسمیله کردن
  در جامعه چند فرهنگی، چندآئینی و چند ملیتی ایران، هر کدام از بخش‌های اصلی جامعه، خود را صاحب هویتی مستقل و مختص به خود می‌دانند و هیچکدام خود را بخشی یا جزئی از دیگری محسوب نمی‌کند.
 • کنگره راسان، کنگره تغییر و نوآوری کنگره راسان، کنگره تغییر و نوآوری
  نکته قابل توجه اینکه برای دمکراتیک‌تر شدن موسسات حزبی، مدیر کل از سوی کنگره انتخاب و در مقابل مرکز سیاسی و کنگره پاسخگو می‌باشد.
 • ترویستم دولتی و حکومت ترور علیه کوردستان ترویستم دولتی و حکومت ترور علیه کوردستان
  در واقع مقاومت مردمی کوردستان، قبل از فتوای جهاد خمینی با خشونت و تعصبات ناسیونالیسم ایرانی روبررو بود اما بعد از اعلام جهاد از طرف خمینی، کوردستان هدف ارعاب و خشونت گروه‌های متعصب مذهبی و قومی قرار گرفت.
 • بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟ بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟
  درست است که تلاش‌های ملت کورد برای احقاق حقوق اولیه‌شان به جایی نرسیده و خسارات سنگین جانی و مالی را هم متحمل شده‌اند اما سرکوب ملت کورد برای کشورهای ایران، ترکیه، عراق و سوریه هم بدون هزینه نبوده است. کشور ترکیه برای سرکوب کوردها هر سال بطور مستقیم میلیاردها دلار هزینه می‌کند و بطور غیرمستقیم هم در اثر جنگ و ناامنی لطمات اقتصادی زیادی را متحمل می‌شود و حتی مجبور است برای ساکت نگاه داشتن کشورهای قدرتمند و موثر جهان امتیازات سیاسی زیادی بدهد.
 • پروفایل گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران در سوریه و عراق پروفایل گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران در سوریه و عراق
  این گروه و ابومهدی مهندس برای فعالیت‌های‌شان تا قبل از ٢٠١١ از سوی ایالات متحده به عنوان تروریست شناخته شده‌اند.
 • کرکوک، کرماشان، عفرین، نوروز کرکوک، کرماشان، عفرین، نوروز
  کوردستان در سالی که گذشت, شاهد وقایع متعدد تاریخی بود. وقایع تاریخی می‌توانند هم تلخ باشد و هم شیرین و نسبت به اهمیت آن، می‌تواند مقطعی از تاریخ را خلق کند و به نمادی از یک دوران تاریخی بدل شود.