• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
٢٠ اکتبر ٢٠١٧ میلادی - ٢٨ مهر ١٣٩۶ خورشیدی  

حزب دمکرات: رژیم ایران انتقام شکست‌های سیاسی خود را از مردم مدنی می‌گیرد

میلادی: ٢٩-٠٩-٢٠١٧ - خورشیدی: ١٣٩۶/٠٧/٠٧ - ١١:۴۵ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
حزب دمکرات: رژیم ایران انتقام شکست‌های سیاسی خود را از مردم مدنی می‌گیرد
کوردستان میدیا: حزب دمکرات کوردستان ایران طی انتشار بیانیه‌ای بازداشت گروهی و کورکورانه‌ی مردم و میلیتاریزه کردن کوردستان را محکوم کرده و از همه سازمان‌های سیاسی و انجمن‌ها و نهادهای بین‌المللی مرتبط می‌خواهد که در راستای آزاد کردن هر چه سریع بازداشت شدگان، جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار داده و شهرهای کوردستان را از نیروی نظامی خالی کنند.

متن کامل بیانیه:

رژیم، شادی مردم را با میلیتاریزه کردن شهرها پاسخ می‌دهد

هم‌میهنان عزیز

سازمان و انجمن‌ها حقوق بشری جهان


روز ٣ مهر ١٣٩٦ بعد از برگزاری رفراندوم استقلال در کوردستان عراق، مردم کوردستان ایران به نشانه اشتراک ملی و ابراز شادی، به صورت کاملا مدنی و تنها با برگزار کردن شادی و سرور به خیابان‌های شهرهای کوردستان آمدند و در تجمعات ده‌ها هزاری، شور و شوق خود را برای چنین روز تاریخی ابراز کردند. روزی تاریخی که در آن هم زبانان‌شان در بخشی از سرزمین کوردستان به طریق دمکراتیک و صلح‌طلبانه و با بهره‌گیری از مکانیزم رفراندوم نظر خود را در باب سرنوشت خود ابراز کردند و همانگونه که نتیجه این رفراندوم نیز اعلام شد با اکثریت قاطع یعنی ٧٣\٩٢ درصد به استقلال کوردستان عراق رای مثبت دادند.

جمهوری اسلامی که مدت مدیدی است که نیرو و سلاح‌های گسترده و فراوانی را در مناطق مرزی مستقر کرده است و تهدید می‌کرد که مخالف برگزاری رفراندوم در کوردستان عراق است و این همه‌پرسی تنها موجب گسترده‌تر شدن آشوب در خاورمیانه می‌شود و طی آن تروریست‌ها نیرومندتر می‌شوند، در مقابل شادی و سرور مدنی و معمولی مردم شهرهای کوردستان ایران متحیر ماند در واکنش به این جشن‌های مردمی دست به اعمالی درنده‌تر از تروریست‌های زد.

تنها جرم مردم کوردستان ایران ابراز شادی و سرور مدنی و ابراز همدلی با همزبانان‌شان در آن سوی مرزهای تحمیل شده است و برخلاف جمهوری اسلامی که تهدید می‌کرد که نباید همه‌پرسی برگزار شود، با جشن و شادی به استقبال برگزاری رفراندوم استقلال رفتند و این تمام نقشه‌ها و توطئه‌های رژیم اسلامی تهران را نقش بر آب کرد و در نهایت نیز سپاه پاسداران و سازمان‌های اطلاعاتی رژیم دست به گرفتن انتقام زدند.

طی روزهای اخیر در اکثر شهرهای کوردستان ایران صدها نفر از مردم معمولی از سوی سازمان‌های اطلاعاتی و سرکوبگر رژیم بازداشت شدند و تا کنون از سرنوشت آن‌ها اطلاعات دقیقی در دست نیست. در همین روزها نیروی بی‌شماری از سپاه پاسداران با سلاح‌های سنگین به شهرهای کوردستان اعزام شده‌اند، سلاح‌هایی که در درگیری مابین دو ارتش مجهز مورد استفاده قرار می‌گیرد نه برای سرکوب مردم مدنی در شهرها.

جمهوری اسلامی ایران برای بار دیگر اثبات کرد که تمام تهدیداتش نسبت به جهان خارج توخالی و بی‌اساس است و تنها توان سرکوب مردم مدنی و بی‌گناه را دارد و و انتقام شکست‌های سیاسی را از مردم مدنی می‌گیرد.

جشن و سرور مردم در شهرهای کوردستان ایران این واقعیت را اثبات می‌کند که برخلاف سیاست‌های شوم رژیم، ملت کورد آگاه و هوشیار است و در مقابل تحریفات و دروغ‌های جمهوری اسلامی زانو نمی‌زند.

ما علاوه بر محکوم کردن اعمال ضدبشری جمهوری اسلامی، خواستاریم که هرچه زودتر بازداشت‌شدگان آزاد شوند و تما نیروهای نظامی به خارج از شهر منتقل شوند و به آنجا که آمده‌اند برگردند.

همچنین از تمام سازمان‌های سیاسی و انجمن‌های مرتبط خواستاریم که در راستای آزاد کردن هر چه سریع بازداشت شدگان جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار داده و شهرهای کوردستان را از نیروی نظامی خالی کنند.

حزب دمکرات کوردستان ایران
دفتر سیاسی

٦ شهریور ١٣٩٦
٢٨ سپتامبر ٢٠١٧
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧١٠ در این شمارە می‌خوانید:

ــ زندانی سیاسی وجود ندارد
ــ خاورمیانه در مقابل یک دوراهی، دموکراسی و احترام به حقوق اقلیت ها و
حق تعیین سرنوشت یا ادامه جنگ و کشتار
ــ ایران محــــور شرارت منطقه
ــ جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
 • ما فاتحان تاریخ بشری هستیم و شما شکست خوردگان تاریخ ما فاتحان تاریخ بشری هستیم و شما شکست خوردگان تاریخ
  اتوریتەی اشغالگری و ذهنیت‌های تمامیت‌خواە، آنگاە کە منافع خود را برای خود و منافع دیگران را نیز برای خودشان فرمولە می‌کنند، آزادی و حقوق افراد را با خیرەسری مشروط می‌کنند و خط قرمز را برای خواستەهای دمکراتیک دیگران تعیین می‌کنند.
 • جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
  یا باید از مشکلات کشاورزها آگاه باشیم که به عنوان مثال دولت طی برنامه‌ای از پیش تعین شده اقدام به خرید ارزان محصولات آن‌ها می‌کند.
 • زندانی سیاسی وجود ندارد زندانی سیاسی وجود ندارد
  در سرزمینی تحت سلطه دیکتاتوری و فاشیست، چیزی به نام زندانی سیاسی نمی‌تواند معنایی داشته باشد و اصلا دال مناسبی برای اشاره به چیزی واقعی نیست. در واقع مفهوم زندانی سیاسی می‌تواند مفهومی گمراه‌کننده و تحریف‌کننده باشد.
 • جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
  از سویی دیگر نباید نیروی عظیم انسانی و ژئوپلوتیک حساس جنوب زاگرس را فراموش کنیم و این فاکت نقش و جایگاه بسزایی در جنبش کوردستان دارد. رژیم بر واقعیت‌های ذکر شده واقف و آگاه است و آنچنان او را به هراس انداخته که تحلیلی‌ است بر شدت عمل رژیم تروریستی ایران در نابود کردن بنیادهای انسانی در این بخش از کوردستان.
 • برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی
  در کرماشان، قلب کوردستان، مردان و زنانی گام در خیابان‌ها نهادند و فریاد کشیدند که پرنده نیز از پر کشیدن هراس داشت. اما آنان با خود اندیشیدند تا به کی حقارت؟؟ تا به کی جان دادن و دم برنیاوردن؟؟ و بر آن شدند که سکوت سهمگین و رخوت حاکم بر شهر را بشکنند و فریاد برکشند که: "شهر زنده است ، شهر در خروش است".
 • مصطفی هجری در ٢٥مین سالیاد ترور دکتر صادق شرفکندی: با تمام توطئه‌هایی که رژیم جمهوری اسلامی و سایر رژیم‌های مستبد علیه ملت کورد اجرائی کردند، نه تنها نتوانستند کورد را به زانو درآورند بلکه امروزه کورد در شرایط مناسب سیاسی قرار دارد مصطفی هجری در ٢٥مین سالیاد ترور دکتر صادق شرفکندی: با تمام توطئه‌هایی که رژیم جمهوری اسلامی و سایر رژیم‌های مستبد علیه ملت کورد اجرائی کردند، نه تنها نتوانستند کورد را به زانو درآورند بلکه امروزه کورد در شرایط مناسب سیاسی قرار دارد
  در این تیم ترور افرادی از حزب‌الله لبنان، یکی از اعضای شیعه لبنان و خود ایرانی‌ها که همگی در ایران و تحت نظارت سپاه پاسداران و و سازمان اطلاعات آموزش دیده بودند، به صورت مشترک و طی برنامه‌ای از پیش تعین شده، ترور مذکور را انجام می‌دهند.
 • دولت کوردستان، جغرافیایی برای زندگی آزاد دولت کوردستان، جغرافیایی برای زندگی آزاد
  دولت مستقل کوردستان در جنوب هم بنیاد نهادن اراده ملی است و هم گامی تاریخی مهمی است که شاید امروز نتوان به روشنی و وضوح لذت‌ها و رنگ‌های آن را مشاهده کرد اما همانقدر که دشمنان کورد و به ویژه جمهوری اسلامی از این امر خشمگین و با تمام توان آنرا مورد تهدید قرار می‌دهند و تعدای به اصطلاح روشنفکر فارس، اما در واقع متحجر و فاشیست که ادامه جمهوری اسلامی‌اند از استقلال کوردستان به هراس افتاده‌اند که این خود اشاره‌ای‌ست به حقیقت دولت مستقل کوردستان.
 • کودکان، قربانیان اصلی رژیم فاشیستی ایران کودکان، قربانیان اصلی رژیم فاشیستی ایران
  در حال حاضر در زندان‌های رژیم فاشیستی جمهوری اسلامی ایران زندانیان زیادی وجود دارند که تنها جرم آن‌ها حمایت و دفاع از حقوق این کودکان است اما متاسفانه حاکمیت این افراد را که چیزی جز قائل شدن حق زندگی برای کودکان این سرزمین و آب و خاک خواستار نیستند را مجرم دانسته و آن‌ها را دشمن نظام و اسلام قلمداد می‌کند.
 • زن و رویاهایی که در دنیای مردسالارانه فنا می‌شوند زن و رویاهایی که در دنیای مردسالارانه فنا می‌شوند
  وقتی به دوستانم مراجعه می‌کنم و چهره‌های افسرده‌شان را می‌بینم که وا اسفااا، ما چه کردیم!! مگر درس نخواندیم! مگر زحمت بسیارنکشیدیم!
 • توتالیتاریسم و جامعه توتالیتاریسم و جامعه
  همچنین در عصر حاضر در سیستم عراق پیشین و سوریه امروزی می‌بایست و باید عضو حزب بعث صدام و حزب بعث خانواده اسد باشد.
 • اصلاح‌طلبی ایرانی و عشق یک طرفه اصلاح‌طلبی ایرانی و عشق یک طرفه
  البته چون اصلاح‌طلبان کورد تنها در سطح دیپلماسی عمومی آنهم در فصل انتخاباتی بدان‌ها اجازه عرض اندام داده می‌شود، پس باید اظهار کرد کابینه دوم روحانی خطی پایان پدیده اصلاح‌طلبی در کوردستان است.
 • شهر شوری در سر دارد شهر شوری در سر دارد
  مردم دیگر تحمل آنرا ندارند که هرگونه تجمع، حرکت و یا کوچکترین خواست‌شان، با گلوله‌های نیروهای رژیم روبرو شود و روزی شهر تصمیم خواهد گرفت که تفنگ به دست بگیرد و در دل شهر به روی کاخ لرزان جمارانی‌ها آتش بگشاید.
 • دیدگاه امنیتی جمهوری اسلامی و جنگ نرم علیه کوردستان دیدگاه امنیتی جمهوری اسلامی و جنگ نرم علیه کوردستان
  بنابراین در استراتژی امنیت رژیم، کوردستان مساله‌ای است که شیوه حکمرانی جمهوری اسلامی، پروژه ملت-دولت فارس، عمیق شدن بحران آب و استراتژی کمربند شیعه در منطقه -که رویای مشترک ناسیونالیسم فارس و شیعه‌گرایی ایرانیست- را با تهدید جدی روبرو می‌سازد، به همین خاطر نیز تحلیل‌گر سپاه و بیت خامنه‌ای آشکارا معترف است که چهل سال آینده، ٤٠ سال رویارویی کوردستان با دستگاه‌های امنیتی و سرکوبگر رژیم جمهوری اسلامی است.
 • متن سخنان کریم پرویزی، عضو دفتر سیاسی به مناسبت ٧٢مین سالروز تاسیس حزب متن سخنان کریم پرویزی، عضو دفتر سیاسی به مناسبت ٧٢مین سالروز تاسیس حزب
  فاشیسم قصد سلطه بر تمام جهان را داشت، فاشیسم می‌خواست که رهبری تمام ملت‌های جهان را در دست بگیرد و فقط نژادی که او آنرا برتر می‌دانست سرور و حاکم جهان باشد.