• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
٢٢ نوامبر ٢٠١٧ میلادی - ٠١ آذر ١٣٩۶ خورشیدی  

حزب دمکرات از اقشار مختلف کورد در کوردستان ایران خواست تا صفوف خود را علیه جمهوری اسلامی ایران محکم و متحد سازند

میلادی: ١۶-١٠-٢٠١٧ - خورشیدی: ١٣٩۶/٠٧/٢۴ - ١۶:۴٣ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
حزب دمکرات از اقشار مختلف کورد در کوردستان ایران خواست تا صفوف خود را علیه جمهوری اسلامی ایران محکم و متحد سازند
کوردستان میدیا: حزب دمکرات کوردستان ایران در ارتباط با استراتژی جدید آمریکا در قبال رژیم تروریستی ایران بیانیه‌ای منتشر کرد.

متن بیاننامه:

بیاننامه دفتر سیاسی حزب دمکرات کوردستان ایران

"لازم است که استراتژی جدید آمریکا سرچشمه ترور را خشک کند"

هم‌میهنان عزیز


همانگونه که مطلع هستید، روز جمعه ٢١ مهر ١٣٩٦ برابر با ١٣ اکتبر ٢٠١٧، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، استراتژی جدید آمریکا در قبال رژیم جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد. با اینکه در این استراتژی بیشتر به تلاش‌های ایران برای دست‌یابی به بمب اتمی و انتقاد از توافق مابین ایران و گروه ١+٥ پرداخته شده بود اما در بخشی از آن به برخی از نکات اساسی در مورد سیاست‌های غلط جمهوری اسلامی ایران اشاره شد.

ما به مانند حزب دمکرات کوردستان ایران در سال‌های گذشته و در جریان نشست‌های بین‌المللی برای حل مساله تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای دست‌یابی به سلاح اتمی، اعلام کرده بودیم که مساله اصلی در رابطه با رژیم مستبدی همچون جمهوری اسلامی تنها مشكل تلاش برای دست‌یابی به سلاح اتمی نیست، بلکه رژیم مذکور برای منطقه و جهان، از چندین بعد تهدید محسوب می‌شود.

جمهوری اسلامی ایران، به مانند رژیمی ایدئولوژیک و مستبد آئینی که خشونت و جنایت را در منطقه گسترش می‌دهد، چندین دهه است که مردم ایران را استثمار می‌کند و با وحشانه‌ترین شیوه‌های ممکن آن‌ها را سرکوب می‌کند. دشمن اصلی همه ملیت‌های ایران است و در حق این مردمان مرتکب هزاران جنایت شده است و ده‌ها بار به دلیل نقض فاحش حقوق جامعه و ملیت‌های ایران و اقلیت‌های مذهبی از سوی سازمان‌های بین‌المللی مربوطه محکوم شده است.

این رژیم با تاسیس سپاه پاسداران رژیم ولایت فقیه و گسترش شبه‌نظامیان بسیج و بعدها نیز با ایجاد گروه‌های شبه‌نظامی تندروی مذهبی در منطقه، سرچشمه آشوب و گسترش جنگ‌های مذهبی بوده و هست و در راستای اشاعه هرچه بیشتر جنگ و آشوب حتی به گروه‌های مذهبی به ظاهر مخالف خود -همچون طالبان و القاعه- کمک رسانده و از آن‌ها حمایت کرده است، چرا که جمهوری اسلامی ایران تنها در وضعیت آشوب و جنگ مذهبی می‌تواند به حیات خود ادامه دهد.

جمهوری اسلامی منبع تروریسم دولتی و بین‌المللی است و پیشینیه‌ی سیاهی در این رابطه دارد که بر تمام جهان آشکار می‌باشد. این رژیم به ترور مخالفین خود و نیروهای آمریکایی و خارجی بسنده نکرد و پیش از همه دست به ترور آزادیخواهان ملیت‌های ایران به ویژه رهبران کورد زد و در این رابطه نیز در چندین دادگاه بین‌المللی محکوم شد و اکنون تمام جهان به خوبی آگاهند که تروریست بهترین شناسه برای رژیم ولایت فقیه است.

رژیم جمهوری اسلامی ایران در همان بدو تاسیس با اشغال سفارت آمریکا دست به نقض قوانین بین‌المللی زد که در همان دوران نیز حزب دمکرات کوردستان ایران اولین نیروی سیاسی بود که این عمل رژیم را محکوم کرد.

رژیم از همان دوران تا کنون و به درازای حیات خود، نقض حقوق و عرف بین‌المللی و منطقه‌ای را به عنوان بهترین راه برای بقاه و تداوم سیاست‌های خود دانسته و مرگ و نابودی محتوای درونی سیاست‌های‌اش را تشکیل می‌دهد و با زندگی و سعادت بشری بیگانه است.

جمهوری اسلامی هزینه‌ی سنگینی را برای دست‌یابی به سلاح اتمی متحمل شده است و هم اکنون نیز در تلاش است که به سلاح کشتار جمعی دست یابد و این توانایی را نیز تنها برای گسترش دامنه‌ی دخالت‌های خود در منطقه و اشاعه‌ی هرچه بیشتر تروریسم در جهان می‌خواهد.

ما هم پیشتر اعلام کرده بودیم که نقطه ضعف اصلی نشست‌های گروه ١+٥ با ایران در این است که تمام پرونده‌های تروریستی و جنایت و استبداد جمهوری اسلامی ایران را شامل نمی‌شود و تنها بر مساله‌ی اتمی ایران تمرکز کرده است و متذکر شدیم که این مساله به جمهوری اسلامی اجازه می‌دهد که به شیوه‌ی وحشیانه‌تری به جنایت‌های خود در ابعاد دیگر ادامه دهد و بر میزان سرکوب داخلی بیافزاید، همانگونه که گذشت زمان صحت این سخنان را اثبات کرد.

توافق جهانی در باب مساله‌ی پرونده‌ی اتمی جمهوری اسلامی هیچ منفعتی برای منطقه و ملیت‌های ایران نداشته است بلکه با پول‌های ویژ‌ه‌ای که بنابر این توافق بدست رژیم اسلامی تهران و سپاسه پاسداران رسیده و با ایجاد فرصت بیشتر برای این رژیم بر میزان سرکوب و تروریسم و دخالت در امور کشورهای منطقه افزوده است.

همچنین ما بر این باور بودیم که رژیم جمهوری اسلامی ایران برخلاف آنچکه خود و یا مداحانش در خارج و داخل ایران می‌گویند، از سوی مردم آزادیخواه ایران و مردم منطقه به مانند رژیمی آشوبگر و جنایتکار شناخته شده است و با ده‌ها بحران اقتصادی و اجتماعی و سیاسی روبرو است که در حل آن‌‌ها عاجز مانده و به همین خاطر رژیمی روبه افول و شکست است، حتا در پلونیوم هفدهم کمیته مرکزی حزب که در مردادماه امسال برگزار شد، گزارش سیاسی در رابطه با رژیم، تحت عنوان "جمهوری اسلامی رو به افول است" ارائه شد.

حال نیز که استراتژی جدید آمریکا، بازنگری در توافق گروه ١+٥ با ایران در رابطه با پرونده‌ی هسته‌ای ایران، تحمیل تحریم بر سپاه پاسداران و چندین موضوع دیگر را در دستور کار خود قرار داده است، رژیم اسلامی ایران را با تنگناها و مشکلات عدیده‌ای روبرو می‌سازد و جریان افول و ضعف آن را شتاب بیشتری می‌بخشد و نیز در راستای منافع ملیت‌های ایران و همه خاورمیانه می‌باشد، به همین خاطر ما پشتیبان این استراتژی جدید هستیم.

در همین راستا از تمام اقشار کورد در کوردستان ایران می‌خواهیم که برای مقابله با درنده‌ترین دشمن خود یعنی جمهوری اسلامی ایران متحد شده و با این عمل مصمم‌تر به حمایت از "راسان روژهلات" بپردازند و به افول و سقوط جمهوری اسلامی ایران شتاب بیشتری ببخشند.

ما بر این باوریم، آن هنگام جهان امن و منطقه‌ی خاورمیانه آسوده و ملیت‌های ایران زندگی بهتری خواهند داشت که سرچشمه‌ی تروریسم و تندروی آئینی و جنگ مذهبی که رژیم ولایت فقیه اصلی‌ترین حامی آن است با همکاری همه جناح‌ها خشک شود.

حزب دمکرات کوردستان ایران
دفتر سیاسی

٢٤ مهر ١٣٩٦
١٦ اکتبر ٢٠١٧
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧١٢ در این شمارە می‌خوانید:

ــ تروریست به خانه‌ات برگرد
ــ جمهوری اسلامی، منجلابی که جامعه ایران را در خود کشید
ــ مشروعیت سلاح و مشروعیت مردمی
ــ مصطفی هجری، دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران در مصاحبه با تیشک تی‌وی: نباید چشم به راه نیروی خارجی باشیم که جمهوری اسلامی را نابود یا آنرا مجبور به احقاق حقوق ما کند
 • مشروعیت سلاح و مشروعیت مردمی مشروعیت سلاح و مشروعیت مردمی
  شاید سلاح و زرادخانه برای مدتی اشغالگر را حفظ کند اما هیچگاه موجب مشروعیت آن نمی‌شود. حکومتی که نتواند رضایت مردم را جلب کند سرانجامی بجز نابودی نخواهد داشت.
 • مصطفی هجری، دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران در مصاحبه با تیشک تی‌وی: نباید چشم به راه نیروی خارجی باشیم که جمهوری اسلامی را نابود یا آنرا مجبور به احقاق حقوق ما کند مصطفی هجری، دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران در مصاحبه با تیشک تی‌وی: نباید چشم به راه نیروی خارجی باشیم که جمهوری اسلامی را نابود یا آنرا مجبور به احقاق حقوق ما کند
  واضح است که به موضوعات دیگر نیز اشاره کرده است اما اولویت اصلی ترامپ و دولت آمریکا تا بدین لحظه مساله برجام است چرا که توافق مذکور در آینده این امکان را به ایران می‌دهد که غنی‌سازی اورانیوم برای ساخت سلاح اتمی را بار دیگر آغاز کند. آنچه که در این توافق بر آن تاکید شده است مساله سلاح اتمی است.
 • کرکوک و سه حقیقت کرکوک و سه حقیقت
  فجایعی که طی روزهای اخیر ملت کورد در کوردستان عراق با آن روبرو شد، بی‌شک یکی از بزرگترین فجایع تاریخ کورد می‌باشد که تا مرز تحقق برخی از رویاهای خود نزدیک شده بود اما به ناگاه تمام این رویاها را به کابوسی وحشتناک بدل کردند! تراژدی تلخ کرکوک سه حقیقت را برایمان به اثبات رساند:
 • میلیتاریزه کردن کوردستان (با نگاهی به سخنان دکتر قاسملو در این رابطه) میلیتاریزه کردن کوردستان (با نگاهی به سخنان دکتر قاسملو در این رابطه)
  امروزه در این شرایط که خاورمیانه تاریخی دیگر را رقم می‌زند و جولانگاه ابر قدرت‌ها شده است بدون شک بازیگران منطقه هم ساکت ننشسته‌و خود را به عاملی تبدیل می‌کنند تا از کاروان تغییرات جا نمانند.
 • قدرت نظامی ایران قادر به حفظ و پوشش عمق استراتژیک رژیم جمهوری اسلامی نیست قدرت نظامی ایران قادر به حفظ و پوشش عمق استراتژیک رژیم جمهوری اسلامی نیست
  لازم به ذکر است در تحلیل فوق قدرت نظامی آمریکا و انگلیس و فرانسه به عنوان هم‌پیمانان کشورهای منطقه در نظر گرفته نشده است و بدون شک حمله ایران به شهرهای اسرائیل و یا جنگ میان‌مدت و طولانی‌مدت با عربستان که به بسته شدن تنگه هرمز منجر خواهد شد واکنش نظامی آمریکا و احتمالا مصر و اردن و کشورهای عربی دیگر را در پی خواهد داشت و حباب عمق استراتژیک رژیم ایران بسیار سریع‌تر خواهد ترکید.
 • راسان، دلیل اصلی سپاه برای غائله کرکوک راسان، دلیل اصلی سپاه برای غائله کرکوک
  سال گذشته درحالی که یک سال از اعلام رسمی راسان گذشته بود، مردم کوردستان ایران با به راه انداختن و شرکت فعال در کمپین "نورز جامانه" یا "زه‌ماوه‌ندی جامانه‌" یک حماسه تاریخی ثبت کردند. این حماسه تاریخی در روز رفراندوم کوردستان عراق نیز با کمپین "زه‌ماوه‌ندی ئالا" تکرار شد. رژیم که همواره تلاش کرده واقعیت مساله کورد را انکار یا منحرف نماید، این سیاست خود را با این حضور گسترده مردم کوردستان ایران در خیابان‌ها، شکست خورده قلمداد کرده و قصد داشت به هر طریقی در برابر آن بایستد.
 • ما فاتحان تاریخ بشری هستیم و شما شکست خوردگان تاریخ ما فاتحان تاریخ بشری هستیم و شما شکست خوردگان تاریخ
  اتوریتەی اشغالگری و ذهنیت‌های تمامیت‌خواە، آنگاە کە منافع خود را برای خود و منافع دیگران را نیز برای خودشان فرمولە می‌کنند، آزادی و حقوق افراد را با خیرەسری مشروط می‌کنند و خط قرمز را برای خواستەهای دمکراتیک دیگران تعیین می‌کنند.
 • جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
  یا باید از مشکلات کشاورزها آگاه باشیم که به عنوان مثال دولت طی برنامه‌ای از پیش تعین شده اقدام به خرید ارزان محصولات آن‌ها می‌کند.
 • زندانی سیاسی وجود ندارد زندانی سیاسی وجود ندارد
  در سرزمینی تحت سلطه دیکتاتوری و فاشیست، چیزی به نام زندانی سیاسی نمی‌تواند معنایی داشته باشد و اصلا دال مناسبی برای اشاره به چیزی واقعی نیست. در واقع مفهوم زندانی سیاسی می‌تواند مفهومی گمراه‌کننده و تحریف‌کننده باشد.
 • جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
  از سویی دیگر نباید نیروی عظیم انسانی و ژئوپلوتیک حساس جنوب زاگرس را فراموش کنیم و این فاکت نقش و جایگاه بسزایی در جنبش کوردستان دارد. رژیم بر واقعیت‌های ذکر شده واقف و آگاه است و آنچنان او را به هراس انداخته که تحلیلی‌ است بر شدت عمل رژیم تروریستی ایران در نابود کردن بنیادهای انسانی در این بخش از کوردستان.
 • برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی
  در کرماشان، قلب کوردستان، مردان و زنانی گام در خیابان‌ها نهادند و فریاد کشیدند که پرنده نیز از پر کشیدن هراس داشت. اما آنان با خود اندیشیدند تا به کی حقارت؟؟ تا به کی جان دادن و دم برنیاوردن؟؟ و بر آن شدند که سکوت سهمگین و رخوت حاکم بر شهر را بشکنند و فریاد برکشند که: "شهر زنده است ، شهر در خروش است".
 • مصطفی هجری در ٢٥مین سالیاد ترور دکتر صادق شرفکندی: با تمام توطئه‌هایی که رژیم جمهوری اسلامی و سایر رژیم‌های مستبد علیه ملت کورد اجرائی کردند، نه تنها نتوانستند کورد را به زانو درآورند بلکه امروزه کورد در شرایط مناسب سیاسی قرار دارد مصطفی هجری در ٢٥مین سالیاد ترور دکتر صادق شرفکندی: با تمام توطئه‌هایی که رژیم جمهوری اسلامی و سایر رژیم‌های مستبد علیه ملت کورد اجرائی کردند، نه تنها نتوانستند کورد را به زانو درآورند بلکه امروزه کورد در شرایط مناسب سیاسی قرار دارد
  در این تیم ترور افرادی از حزب‌الله لبنان، یکی از اعضای شیعه لبنان و خود ایرانی‌ها که همگی در ایران و تحت نظارت سپاه پاسداران و و سازمان اطلاعات آموزش دیده بودند، به صورت مشترک و طی برنامه‌ای از پیش تعین شده، ترور مذکور را انجام می‌دهند.
 • دولت کوردستان، جغرافیایی برای زندگی آزاد دولت کوردستان، جغرافیایی برای زندگی آزاد
  دولت مستقل کوردستان در جنوب هم بنیاد نهادن اراده ملی است و هم گامی تاریخی مهمی است که شاید امروز نتوان به روشنی و وضوح لذت‌ها و رنگ‌های آن را مشاهده کرد اما همانقدر که دشمنان کورد و به ویژه جمهوری اسلامی از این امر خشمگین و با تمام توان آنرا مورد تهدید قرار می‌دهند و تعدای به اصطلاح روشنفکر فارس، اما در واقع متحجر و فاشیست که ادامه جمهوری اسلامی‌اند از استقلال کوردستان به هراس افتاده‌اند که این خود اشاره‌ای‌ست به حقیقت دولت مستقل کوردستان.
 • کودکان، قربانیان اصلی رژیم فاشیستی ایران کودکان، قربانیان اصلی رژیم فاشیستی ایران
  در حال حاضر در زندان‌های رژیم فاشیستی جمهوری اسلامی ایران زندانیان زیادی وجود دارند که تنها جرم آن‌ها حمایت و دفاع از حقوق این کودکان است اما متاسفانه حاکمیت این افراد را که چیزی جز قائل شدن حق زندگی برای کودکان این سرزمین و آب و خاک خواستار نیستند را مجرم دانسته و آن‌ها را دشمن نظام و اسلام قلمداد می‌کند.