• روزنامەی کوردستان
  • Agirî
  • بیری خوێندکار
  • لاوان
  • ژنان
  • کانال تیشک تی وی
  • نرگز
١٧ مارس ٢٠١٨ میلادی - ٢۶ اسفند ١٣٩۶ خورشیدی  

سازمان ملل تداوم نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرد

میلادی: ١۵-١١-٢٠١٧ - خورشیدی: ١٣٩۶/٠٨/٢۴ - ١٠:٣٧ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
سازمان ملل تداوم نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرد
کوردستان میدیا: کمیته‌ی سوم مجمع عمومی سازمان ملل در آخرین نشست خود نقض مستمر حقوق بشر در ایران توسط رژیم اسلامی ایران را محکوم کرد.

به گزارش وب‌سایت سازمان ملل، کمیته‌ی سوم مجمع عمومی سازمان ملل، روز سه‌شنبه بیست‌وسوم آبان ١٣٩٦ طی قطعنامه‌ای نقض گسترده و مستمر حقوق بشر در ایران را محکوم کرد. این قطعنامه‌ی پنج صفحه‌ای که از سوی کانادا به این نهاد بین‌المللی پیشنهاد شده بود، از تداوم نقض آزادی اقلیت‌های مذهبی و قومی،تبعیض سازمان یافته دولتی علیه اقلیت‌ها، آمار بالای اعدام‌ها، وضعیت بد زندان‌ها، شکنجه و بازداشت‌های خودسرانه در ایران ابراز نگرانی شده است.

نماینده‌ی کانادا هنگام ارائه این قطع‌نامه تحت عنوان "وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران" متذکر شد که پیش نویس قطع‌نامه‌ی مذکور با همکاری دیگر کشورها تهیه شده است تا با تشدید فشار هابر جمهوری اسلامی ایران، این کشور متقاعد شود که تعهدات بین‌المللی خود را اجرای کند.

در همین رابطه هفته‌ی گذشته ٣٤ سازمان بین‌المللی غیردولتی طی نامه‌ای خطاب به مجمع عمومی سازمان ملل از این نهاد خواستند تا نقض گسترده حقوق بشر در ایران را محکوم و علیه رژیم اسلامی قطعنامه‌ای را به تصویب برسانند. همچنین عاصمه جهانگیر در تازه‌ترین گزارش خود که شهریورماه سال جاری منتشر کرد، وضعیت حقوق بشر در ایران را اسفناک خواند و یادآور شد که: فقدان یک نظام قضایی مستقل، به‌ویژه دادگاه‌های انقلاب، وضعیت وخیمی را در ایران رقم زده است

لینک مرتبط:
٣٤ سازمان غیر دولتی خواستار تصویب قطعنامه‌ای علیه ایران شدند
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧٢٠ در این شمارە می‌خوانید:

ــ گذر از جمهوری اسلامی علل و عوامل
ــ کنگره‌ی راسان روژهلات
ــ متن کامل سخنان مصطفی هجری، مسئول کل حزب دمکرات کوردستان ایران، در جشن اختتامیه کنگره شانزدهم حزب
ــ بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟