• روزنامەی کوردستان
  • Agirî
  • بیری خوێندکار
  • لاوان
  • ژنان
  • کانال تیشک تی وی
  • نرگز
١٩ مارس ٢٠١٨ میلادی - ٢٨ اسفند ١٣٩۶ خورشیدی  

دارایی‌های سران رژیم ایران آشکار می‌شوند

میلادی: ١٩-١١-٢٠١٧ - خورشیدی: ١٣٩۶/٠٨/٢٨ - ١٠:۴٨ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
دارایی‌های سران رژیم ایران آشکار می‌شوند
کوردستان میدیا: وزارت خزانه داری آمریکا مکلف شد تا دارایی‌های سران رژیم ایران را اعلام کند.

روز چهار شنبه بیست‌وچهارم آبان ١٣٩٦، کمیته امور مالی مجلس نمایندگان آمریکا با ٤٣ رای موافق و ١٦ رای مخالف، وزارت خزانه داری را مکلف کرد تا دارایی‌های علی خامنه‌ای رهبر رژیم ایران و ۸۰ نفر از دیگر مقامات رژیم، از جمله رئیس جمهوری، اعضای مجلس خبرگان، شورای نگهبان و فرماندهان سپاه پاسداران را اعلام کند.

در گزارش این کمیته تاکید شده که طبقه حاکم در ایران باعث فقر مردم شده است و در مصوبه‌ای وزارت خزانه داری را مکلف کرده است که دارایی‌های منقول و غیرمنقول علی خامنه‌ای، حسن روحانی، اعضای شورای نگهبان، اعضای مجلس خبرگان، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزیر اطلاعات، حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه، فرماندهان سپاه از جمله علی جعفری و قاسم سلیمانی را مشخص و اعلام کند.

در گزارش تاکید شده که شیوه رسیدن (جمع آوری) این دارایی‌ها نیز بررسی شود و بایستی با زبانی که برای مردم ایران قابل فهم باشد در وب‌سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا به صورت آنلاین در دسترس عموم قرار گیرد.

براساس آمارها تنها ۵ درصد از جمعیت ایران که شامل رهبر و خانواده او و اطرافیان و وابستگان آن‌ها هستند همه ثروت کشور را در دست دارند و ۹۵ درصد جمعیت کشور در فقر به سر می‌برند. موسسه بورگن ثروت رهبر نظام حاکم بر ایران را حدود ۹۵ میلیارد دلار برآورد کرده است.
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧٢٠ در این شمارە می‌خوانید:

ــ گذر از جمهوری اسلامی علل و عوامل
ــ کنگره‌ی راسان روژهلات
ــ متن کامل سخنان مصطفی هجری، مسئول کل حزب دمکرات کوردستان ایران، در جشن اختتامیه کنگره شانزدهم حزب
ــ بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟