• روزنامەی کوردستان
  • Agirî
  • بیری خوێندکار
  • لاوان
  • ژنان
  • کانال تیشک تی وی
  • نرگز
١٩ مارس ٢٠١٨ میلادی - ٢٨ اسفند ١٣٩۶ خورشیدی  

کمپین بزرگ فعالین مدنی سنندج، کرماشان و ایلام برای پاکسازی مناطق زلزله‌زده

میلادی: ٢۴-١١-٢٠١٧ - خورشیدی: ١٣٩۶/٠٩/٠٣ - ١٢:۵۶ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
کمپین بزرگ فعالین مدنی سنندج، کرماشان و ایلام برای پاکسازی مناطق زلزله‌زده
کوردستان میدیا: طی اقدامی خودجوش، انجمن‌های محیط زیستی استان‌های کوردستان به صورت هماهنگ، برای دفع زباله‌ها و پاکسازی مناطق زلزله‌زده تجمع بزرگی را به راه انداخته‌اند.

بنابر گزارش رسیده به وب‌سایت کوردستان میدیا، جوانان کورد و فعالین محیط زیستی استان‌های مختلف کوردستان از جمله سنندج، کرماشان و ایلام طی تصمیمی، بر آن شدند که برای پاکسازی مناطق زلزله‌زده از زباله‌ها و آلاینده‌های، جمع‌آوری آن و ارائه‌ی خدمات بهداشتی و نیز مشاوره‌ای، کمپین بزرگی با حضور ده‌ها فعال محیط زیستی کورد به راه بیاندازند.

در اعلامیه‌ای که از سوی تیم مرکزی این گروه منتشر شده است آمده: با توجه به ضرورت دفع مناسب زباله‌ها و پاکسازی مناطق آسیب‌دیده از آلاینده‌های مختلف در مناطق زلزله‌زده برخی از فعالین محیط زیست همراه با انجمن "چروی سبز قروه" استان سنندج و بنیاد "برگ و بلوط استان ایلام" در نظر دارند به پاکسازی مناطق مذکور، آموزش چهره به چهره ، همراه تیم مددکاری و تیم پزشکی در مناطق مختلف سرپل ذهاب بپردازند.

در این اعلامیه آمده است که این اقدام در چند مرحله و طی چند ماه اجرا خواهد شد. همچنین این کمپین متذکر شده است که انجمن ها،نهادها و موسساتی که علاقمند به شرکت در این برنامه می باشند می توانند با شماره و یا آیدی‌های ارائه شده تماس بگیرند.

مردمان کرماشان در کلیپ‌های تصویری که از خود و سایر قربانیان زلزله ٢١ آبان، ضبط و منتشر کرده‌اند مدعی هستند که عدم کمک‌رسانی حکومت اسلامی ایران به مناطق زلزله‌زده‌ این استان تنها به خاطر کورد بودن آن‌ها می‌باشد. با این آگاهی، مردمان شهرها و روستاهای مناطق دیگر کوردستان در همان ساعات اولیه زلزله با جمع‌آوری گسترده‌ی کمک‌های مردمی به یاری مردمان کرماشان شتافتند.
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧٢٠ در این شمارە می‌خوانید:

ــ گذر از جمهوری اسلامی علل و عوامل
ــ کنگره‌ی راسان روژهلات
ــ متن کامل سخنان مصطفی هجری، مسئول کل حزب دمکرات کوردستان ایران، در جشن اختتامیه کنگره شانزدهم حزب
ــ بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟