• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
٢٠ آوریل ٢٠١٨ میلادی - ٣١ فروردین ١٣٩٧ خورشیدی  

فریاد راسان ملت‌ها را نمی‌شنوند

میلادی: ٠۶-٠١-٢٠١٨ - خورشیدی: ١٣٩۶/١٠/١۶ - ١٢:٠٨ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
فریاد راسان ملت‌ها را نمی‌شنوند
کریم پرویزی

رژیم اسلامی حاکم بر ایران و سران آن، به دلیل تحریفات بی‌حد و مرز و غرق شدن در باتلاق اعمال و تبلیغات ضدبشری و کذب‌شان، فریاد آزادیخواهی ملت‌ها را نمی‌شنوند.

در روز هفتم دی‌ماه ١٣٩٦ شمسی، در روزها پایانی سال ٢٠١٧ میلادی، جنبش حق‌طلبانه‌ی ملیت‌های ایران بعد از چندین حرکت اعتراضی طی سال اخیر، به مانند سیلی خروشان سدهای در هم تنیده شده‌ی رژیم را در هم شکست و جنبشی فراگیری را در سراسر ایران به راه انداخت.

این سیل خروشان، حضور مردم فقیر، کم‌درآمد، تحت ستم و تحقیر شده بود که هیچ امیدی به حکومت نداشته و آرزوهای‌شان را پایمال شده می‌بینند و نان سفره‌شان را دزدیده‌اند تا صرف ساخت سلاح‌های کشتار جمعی و آشوب آفرینی در کشورهای همسایه کنند و آنچه از ثروت کشور نیز صرف داخل شده، سهم غارتگران گردیده و جوانان این سرزمین را بیکار و مبتلا به مواد مخدر کرده‌اند.

مردم ایران را با این وعده‌ی پوچ امیدوار کرده بودند که بعد از توافق برجام، رفاه آنان تامین خواهد شد و ایران به مقصد سرمایه‌گذاری خارجی بدل می‌شود و به مردم گفته شده بود که سپاه پاسداران تنها با هدف دفاع از اماکن مقدس به عراق و سوریه رفته است و چنان فضایی آفریدند که آن‌ها مانع از هجوم داعش شده‌اند.

اما تمام این دروغ‌پراکنی‌ها و تحریفات طی دو سال گذشته برملا شد و مشخص شد که میلیاردها دولار صرف سوریه، یمن، لبنان، طالبان، قاعده و داعش و... شده تا مردم ایران از این رهگذر تنها با حسرت به نان و تخم‌مرغ‌های فیلم‌های قدیم نگاهی بیندازند. مردم خشمگین از فساد و تحقیرها، که هدیه رژیم اسلامی ایران برای مردمان این سرزمین بوده، از خانه‌ها بیرون آمدند و خیابان‌ها را از اشغال ستمگران، آزاد کردند. پیشتر رژیم، نقطه به نقطه‌ی این سرزمین را با پوستر و تصاویر رهبران اهریمنی پر کرده بود، حال خود با شتاب آن‌ها را پائین می‌آورد تا مردم آنرا به آتش نکشند.

به مانند همیشه و بنابر عادت همه دیکتاتورها و مثل چهار دهه‌ی گذشته، رژیم جمهوری اسلامی نیز با خشونت، سرکوب، بازداشت و کشتن، به اعتراضات مردمی واکنش نشان داد و تا کنون صدها نفر در این اعتراضات کشته و زخمی شده‌اند. تمام مسئولین رژیم و همه‌ی جناح‌های حکومت به هراس افتاده‌اند و یکصدا می‌گویند که این اعتراضات توطئه‌ی دشمن است و باید معترضین را سرکوب کرد و غائله را تمام کرد.

اینگونه به نظر می‌رسد که نتیجه چهار دهه حاکمیت رژیم اسلامی تهران، تنها افزودن بر تعداد دشمنان بوده و اکنون دشمن، تا دم در بیت رهبر رژیم رفته است و در قم و مشهد نیز شعار مرگ بر خامنه‌ای و رژیم اسلامی، سرداده می‌شود!

این بار فریاد مبارزان و قیام خلق‌های ایران و ملیت‌های تحت ستم آنچنان رسا و بلند است که گوش‌های ناشنوا و کیپ شده‌ی ولایت فقیه با تمام دار و دسته‌اش، آنرا نمی‌شنوند. رژیم پادشاهی اگر چه دیر اما سرانجام اعلام کرد که صدای انقلاب را شنیده است، اما این رژیم آنچنان ناشنواست و آنقدر به دروغ‌پراکنی‌های خود عادت کرده و فریاد انقلاب ملیت‌های ایران چنان رسا و بلند است که امکان شنیدن آنرا ندارد.

زباله‌دانی تاریخ نیز چشم به راه این رژیم سرکوبگر و ظالم می‌باشد اما امیدوارم که خامنه‌ای با مردن یا گریختن نجات نیابد و به چنگ دادگاه انقلاب مردم بیافتد.
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧٢٢ در این شمارە می‌خوانید:

ــ نگاهی به سخنان خامنه‌ای، در اول فروردین ٧٩
ــ نسل بی‌موسیقی ایران
ــ تحقیر راهکاری برای آسمیله کردن
ــ چارچوبی برای فهم تنش در روابط روسیه با غرب
 • چارچوبی برای فهم تنش در روابط روسیه با غرب چارچوبی برای فهم تنش در روابط روسیه با غرب
  وی همچنین در مصاحبه با تلویزیون سی.اس.پن مدعی شد که این اقدام نمونه‌ای از اقدامات متعددی است که روسیه بدون توجه به قواعد و عرف بین‌الملل انجام آن‌ها را انجام داده است و به همین دلیل است که کشورهای غربی با شدت عمل بیشتری با این مساله رو به رو شدند.
 • نگاهی به سخنان خامنه‌ای، در اول فروردین ٩٧ نگاهی به سخنان خامنه‌ای، در اول فروردین ٩٧
  فاکتور زمان، در حل چالش‌های داخلی و فاکتور تداوام ناامنی موجود در کشورهای که انقلاب اسلامی_ایرانی به آن‌ها صادر شده است، در مسائل خارجی از عواملی هستند که بر ابعاد چالش‌های پیش روی جمهوری اسلامی در داخل و خارج می‌افزاید و می‌تواند چالش‌ها را به ابرچالش و غیره‌قابل حل تبدیل نماید.
 • تحقیر راهکاری برای آسمیله کردن تحقیر راهکاری برای آسمیله کردن
  در جامعه چند فرهنگی، چندآئینی و چند ملیتی ایران، هر کدام از بخش‌های اصلی جامعه، خود را صاحب هویتی مستقل و مختص به خود می‌دانند و هیچکدام خود را بخشی یا جزئی از دیگری محسوب نمی‌کند.
 • کنگره راسان، کنگره تغییر و نوآوری کنگره راسان، کنگره تغییر و نوآوری
  نکته قابل توجه اینکه برای دمکراتیک‌تر شدن موسسات حزبی، مدیر کل از سوی کنگره انتخاب و در مقابل مرکز سیاسی و کنگره پاسخگو می‌باشد.
 • ترویستم دولتی و حکومت ترور علیه کوردستان ترویستم دولتی و حکومت ترور علیه کوردستان
  در واقع مقاومت مردمی کوردستان، قبل از فتوای جهاد خمینی با خشونت و تعصبات ناسیونالیسم ایرانی روبررو بود اما بعد از اعلام جهاد از طرف خمینی، کوردستان هدف ارعاب و خشونت گروه‌های متعصب مذهبی و قومی قرار گرفت.
 • بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟ بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟
  درست است که تلاش‌های ملت کورد برای احقاق حقوق اولیه‌شان به جایی نرسیده و خسارات سنگین جانی و مالی را هم متحمل شده‌اند اما سرکوب ملت کورد برای کشورهای ایران، ترکیه، عراق و سوریه هم بدون هزینه نبوده است. کشور ترکیه برای سرکوب کوردها هر سال بطور مستقیم میلیاردها دلار هزینه می‌کند و بطور غیرمستقیم هم در اثر جنگ و ناامنی لطمات اقتصادی زیادی را متحمل می‌شود و حتی مجبور است برای ساکت نگاه داشتن کشورهای قدرتمند و موثر جهان امتیازات سیاسی زیادی بدهد.
 • پروفایل گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران در سوریه و عراق پروفایل گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران در سوریه و عراق
  این گروه و ابومهدی مهندس برای فعالیت‌های‌شان تا قبل از ٢٠١١ از سوی ایالات متحده به عنوان تروریست شناخته شده‌اند.
 • کرکوک، کرماشان، عفرین، نوروز کرکوک، کرماشان، عفرین، نوروز
  کوردستان در سالی که گذشت, شاهد وقایع متعدد تاریخی بود. وقایع تاریخی می‌توانند هم تلخ باشد و هم شیرین و نسبت به اهمیت آن، می‌تواند مقطعی از تاریخ را خلق کند و به نمادی از یک دوران تاریخی بدل شود.
 • خالد درویژه در مصاحبه با کوردستان: به باور من هدف از تغییر ساختار حزب، فعال‌تر کردن ارگانیزاسیون حزب است خالد درویژه در مصاحبه با کوردستان: به باور من هدف از تغییر ساختار حزب، فعال‌تر کردن ارگانیزاسیون حزب است
  مبانی فکری-عملی حزب دمکرات دستیابی، حفاظت و حراست از معیارها و ارزش‌های والای انسانی‌است.
 • پروفایل گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران در سوریه و عراق پروفایل گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران در سوریه و عراق
  بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها، پروفایل کوتاهی از گروه‌های شیعه‌ی را که در عراق و سوریه، منافع جمهوری اسلامی ایران را دنبال می‌کنند آماده کرده است با اینکه گزارش مذکور مختص به عراق و سوریه می‌باشد اما نشانه‌هایی از تحرکات متشابه ایران در بحرین و یمن نیز وجود دارد.
 • بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟ بازنده مساله کورد و کوردستان کیست؟
  کشورهای نام برده باید این واقعیت را قبول کنند که سرکوب و استعمار ملت کورد به قیمت استعمار و سوءاستفاده قدرت‌های جهانی از آنان است و در واقع نفعی از ظلم بر ملت کورد عاید و نصیب آنان نخواهد شد.
 • متن کامل سخنان مصطفی هجری، مسئول کل حزب دمکرات کوردستان ایران، در جشن اختتامیه کنگره شانزدهم حزب متن کامل سخنان مصطفی هجری، مسئول کل حزب دمکرات کوردستان ایران، در جشن اختتامیه کنگره شانزدهم حزب
  باید این نکته را هم اضافه کنم که با توجه به ضرورت همکاری و کار مشترک با احزاب کوردستان ایران و اپوزیسیون ایرانی، کنگره تمام موانع موجود را رفع کرده و مرکز سیاسی را مختار کرده که هر وقت لازم دانست با این جناح‌ها ارتباط برقرار کند، فعالیت مشرک داشته باشد و در نهایت به ایجاد جبهه برای وسیع‌تر کردن دامنه مبارزه در کوردستان، دست یابد.
 • گذر از جمهوری اسلامی علل و عوامل گذر از جمهوری اسلامی علل و عوامل
  در بخش اول اشاره‌ی گذرا به ریشه خوانش اندیشه‌های سیاسی غرب در جامعه ایران کردم، اهمیت بررسی تاریخی ترمینولوژی در حوزه سیاست در این است که این موضوع می‌تواند درک خواست گروه‌های اجتماعی و سیاسی را به مراتب آسان‌تر نماید.
 • کنگره‌ی راسان روژهلات کنگره‌ی راسان روژهلات
  شرایط زمانی کنگره "راسان روژهلات"، به ویژه بعد از نابودی تهدید داعش و سربرآوردن تهدید جدید تحت لوای حشد شعبی و رویدادهای بعد از سقوط کرکوک و هجوم ترکیه به عفرین و دعوت نیروهای رژیم اسد به عفرین و چندین رویداد مهم دیگر که هر کدام به تنهایی نیازمند تحلیل و تفسیر جداگانه‌ای هستند و بر آن هستیم که در آینده بیشتر به این موضوعات بپردازیم.