• روزنامەی کوردستان
  • Agirî
  • بیری خوێندکار
  • لاوان
  • ژنان
  • کانال تیشک تی وی
  • نرگز
٢٠ فوریه ٢٠١٨ میلادی - ٠١ اسفند ١٣٩۶ خورشیدی  

یک خبرنگار توسط اداره اطلاعات رژیم در مهاباد احضار و تهدید بە بازداشت شد

میلادی: ٢٩-٠١-٢٠١٨ - خورشیدی: ١٣٩۶/١١/٠٩ - ١٧:٢٢ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
یک خبرنگار توسط اداره اطلاعات رژیم در مهاباد احضار و تهدید بە بازداشت شد
کوردستا میدیا: "نیشتمان اسعدی" خبرنگار آژانس خبری موکریان در ماه‌های اخیر دست‌کم دو بار بە اداره اطلاعات رژیم در شهرستان مهاباد احضار و تهدید بە بازداشت شدە است.

بە گزارش رسیدە بە وب‌سایت کوردستان میدیا، اداره اطلاعات رژیم در شهرستان مهاباد روز پنج‌شنبه پنجم بهمن‌ماه سال‌جاری، طی تماس تلفنی برای دومین بار از "نیشتمان اسعدی" خبرنگار آژانس خبری موکریان خواسته است برای ارائە پاره‌ای توضیحات روز شنبه بە این اداره مراجعه کند. همچنین در اقدامی کم‌سابقه به وی گفته‌اند؛ خانواده‌اش را از احضار خود مطلع کند، چرا کە احتمال دارد مراجعه وی منجر بە بازداشت این خبرنگار شود.

برخلاف خواست دستگاه امنیتی رژیم ایران، خبرنگار موکریان از مراجعه بە این نهاد امتناع و تاکید کرده است کە بدون حکم قضایی مبنی بر احضار خود، بە این اداره مراجعه نمی‌کند.

عدم مراجعه اسعدی در روز شنبه، ماموران اداره رژیم اطلاعات را واداشته تا تهدید کنند که اگر حداکثر تا روز چهارشنبه این خبرنگار به آن اداره مراجعه نکند، وی را بازداشت کنند.

بار اول در دوم آذرماه امسال اداره اطلاعات رژیم در مهاباد پس از احضار اسعدی از وی خواسته بود فعالیت‌های رسانه‌ای خود را متوقف کند. مگر این‌کە محتوای گزارش‌ها و مصاحبه‌های خبری را از قبل با این نهاد امنیتی هماهنگ کند.

این خبرنگار زن طی سال‌‌های اخیر در حوزه زنان فعال بوده و بیشتر از یک سال است کە با آژانس خبری موکریان همکاری دارد.
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧١٨ در این شمارە می‌خوانید:

ــ مصاحبه با پرویز رحیم
ــ راسان و پیشمرگه
ــ زنان کوردستان در پیوند با راسان
ــ گفتگو با آرش صالح