• روزنامەی کوردستان
  • Agirî
  • بیری خوێندکار
  • لاوان
  • ژنان
  • کانال تیشک تی وی
  • نرگز
١٩ فوریه ٢٠١٨ میلادی - ٣٠ بهمن ١٣٩۶ خورشیدی  

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا: ایران بارزترین دولت حامی تروریسم است

میلادی: ١۴-٠٢-٢٠١٨ - خورشیدی: ١٣٩۶/١١/٢۵ - ١١:١٧ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا: ایران بارزترین دولت حامی تروریسم است
کوردستان میدیا: نهادهای اطلاعاتی آمریکا در گزارش سالانه‌ی خود بر تهدید ایران تمرکز کرده و نقش حمایتی این رژیم از سازمان‌های تروریستی را آشکار ساختند.

بنابر گزارشات منتشر شده، روز سه‌شنبه بیست‌وچهارم بهمن‌ماه، مدیران ارشد جامعه اطلاعاتی آمریکا، از جمله رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سی آی ای، و مدیر اطلاعات ملی آمریکا، گزارش سالانه‌ی خود را به سنای آمریکا ارائه دادند.

در این گزارش آمده است: ایران بارزترین دولت حامی تروریسم است که مشاوره، کمک‌‌ مالی، تجهیزات پیشرفته و تاکتیک‌های جدید به گروه‌های تروریستی در سراسر خاورمیانه ارائه می‌کند.

همچنین گزارش مذکور به تلاش‌های ایران برای سواستفاده از جنگ‌های داخلی خاورمیانه اشاره کرده و می‌افزاید: این کشور می‌کوشد از نبرد با داعش برای تحکیم موقعیت شرکایش بهره‌برداری کرده و پیروزهای نظامی در عرصه عملیاتی را به دستاوردهایی برای توافقات سیاسی، امنیتی و اقتصادی تبدل کند.

این گزارش همچنین به شرایط داخلی ایران نیز اشاره کرده و متذکر می‌شود که: سیاستمداران میانه‌‌رو و تندروی ایران در راستای اجرای سیاست‌های مد نظر خود برای آینده ایران، به شکلی فزاینده با یکدیگر درگیری خواهند داشت.

در بخش دیگری از گزارش سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا، به مسائل نظامی و موشکی ایران پرداخته شده و تاکید می‌کند که: جمهوری اسلامی بزرگترین زرادخانه موشک‌های بالیستیک در منطقه خاورمیانه را در اختیار دارد و این رژیم در آینده به توسعه و ارتقا طیفی از توانمندی‌های نظامی خود برای هدف قرار دادن تجهیزات نظامی آمریکا و متحدانش در منطقه ادامه خواهد داد.
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧١٨ در این شمارە می‌خوانید:

ــ مصاحبه با پرویز رحیم
ــ راسان و پیشمرگه
ــ زنان کوردستان در پیوند با راسان
ــ گفتگو با آرش صالح