• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
٢۴ نوامبر ٢٠١٧ میلادی - ٠٣ آذر ١٣٩۶ خورشیدی  

گزارشی در رابطه با برگزاری فعالیت تبلیغی به مناسبت ٢٢ تیرماه در کُردستان

میلادی: ١١-٠٧-٢٠١٣ - خورشیدی: ١٣٩٢/٠۴/٢٠ - ١٩:۴٢ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
گزارشی در رابطه با برگزاری فعالیت تبلیغی به مناسبت ٢٢ تیرماه در کُردستان
کوردستان میدیا: اعضا و هواداران حزب دمکرات کُردستان ایران طی چند روز اخیر به صورت مستمر مشغول انجام فعالیت تبلیغی به مناسبت سالیاد ترور دکتر قاسملو و همراهانش هستند.

به گزارش وب‌سایت کٌُردستان میدیا، در شهرهای نقده، ارومیه، سنندج، اسلام‌آباد غرب، ثلاث باباجانی و منطقه‌ی ‌افشار در آستانه‌ی بیست و چهارمین سالیاد ترور دکتر قاسملو پوستر و عکس شهید دکتر قاسملو را پخش کردند.

مکان‌هایی که در آن فعالیت تبلیغی صورت گرفتە است عبارتند از:

ارومیه
شهرک ترزیلو، شهرک اسلام‌آباد، فلکه‌ی مادر، خیابان آپادانا، شهرک دانشگاه، اداره‌ی جنگلبانی روبروی پارک ساحلی، خانه‌های سازمانی، فلکه‌ی کلیسا و جاده‌ی بالانیش روبروی تاناکورا

همچنین در پل هوایی جاده‌ی ارومیه – امام زاده و ارومیه – مهابا، پل هوایی روبروی نان ماشینی فردوسی در جاده‌ی ارومیه به مهاباد پرچم مقدس کُردستان برافراشته شد.

نقده

خیابان دانشگاه پیام‌نور، دانشگاه پیام‌نور، خیابان دکتر قاسملو، خیابان پیرانشهر، محله‌ی میدان فوتبال، محله‌ی 16 دستگاه، پارک معلم، محله‌ی ٥٣ هکتار، محله‌ی حاجی‌خضر.

در روستاهای شهرستان نقده نیز نظیر: " گلوان، مسیر شاوله تا گلوان، بالخچی، مسیر نقده به بالخچی، مهماندار، ماسوه، دایماو، محمد‌شاه علیا، محمد‌شاه سفلی، چاقل مصطفی، مملو، کانی مام سیده، بیگم قلعه، دیزج، مسیر نقده تا دزه، خلیفان، وزنه، کویک، حلبی، دیلان چی ارخیو وینسلیان از سوی اعضا و طرفداران حزب دمکرات کُردستان ایران فعالیت‌هایی انجام شد.

منطقەی افشار (هوشار)

در روستاهای حاجی‌آباد نزدیک رودخانه‌ی سیمنه رود، احمدآباد، قانزالی، قوزلوی هه وشار، آختیه، ممه‌ر، ینگیجه، قسقوپی در منطقه‌ی هه وشاراز سوی هواداران حزب دمکرات پوستر و عکس دکتر قاسملو شد و همچنین پرچم کُردستان با پرچمی به رنگ آبی در مدرسه‌ی روستای "حاجی‌آباد" برافراشته شد.

سنندج


کارآموزی، فیض‌آباد، چهارباغ، گلشن، بردشت، خیابان ژاندارمری، خیابان دکتر قاسملو، بهاران، شهر سعدی، سرتپوله، اطراف دفتر نماینده ولی فقیه، شریف‌آباد، تکیه و چمن، اطراف کلیسا، قطارچیان، وکیل، خیابان ادب، مساجد جامع، قبا، وکیل، طوبی‌خانم، فرنگیس‌خانم، دارالاسلام، والی، خدیجەی کبری و حضرت فاطمه و همچنین پاساژهای آشنا، شاهو، نهرو، صدف، بهاره، حبیبی و وریشه اماکنی بودند که در آن‌ها فعالیت تبلیغی صورت گرفتە است.

در همین ارتباط، پیام‌های کوتاه تبلیغاتی در رابطه با ٢٢ تیرماه برای کاندیداها و همچنین شوراهای شهر سنندج ارسال گردیده است.

اسلام‌آباد غرب

اعضا و هوادارن حزب دمکرات در خیابان دکتر قاسملو، پارک عمومی، ترمینال کرمانشاه، خیابان طوبی، فرهنگیان، میدان فوتبال و گردنەی "زوار" در جادەی کرمانشاه به فعالیت تبلیغی پرداختەاند.

همچنین چندین پوستر تبلیغاتی در بخش "گهوار" از توابع اسلام‌آباد پخش شدە است و چندین پرچم کُردستان نیز در کوه‌های "قلعه‌ی قاضی" و "بزەهو" برافراشتە شدەاند.

ثلاث باباجانی


اعضا و هوادارن حزب دمکرات کُردستان ایران در بخش تازەآباد پوسترهای تبلیغاتی پخش کرده و همچنین بروی "دربند سیمینه" پرچم کُردستان را برافراشتەاند.

بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧١٣ در این شمارە می‌خوانید:

ــ مبارزه کورد و موانع آن
ــ زلزله‌ی سیاسی
ــ شکست کرکوک پایان راه نیست
ــ کرماشان در آئینه زلزله
 • کرماشان در آئینه‌ زلزله کرماشان در آئینه‌ زلزله
  از سوی دیگر حکومت ایران برای آنکه سیاست‌های فاشیستی‌اش در قبال زلزله‌زدگان و عدم کمک‌رسانی به آن‌ها عیان نشود مانع از ورود خبرنگاران مستقل و خارجی به مناطق زلزله‌زده شد. در همین رابطه "توماس ارد بریک" گزارشگر نیویورک تایمز آمریکا در تویتی نوشت: "همزمان با وقوع زلزله در کوردستان، به گزارشگران اجازه ورود به محل حادثه را نداده‌اند".
 • مبارزه کورد و موانع آن مبارزه کورد و موانع آن
  این علل که تاثیرات آن کمتر از دو علت اولیه نبوده، شامل نیروهای بومی می‌باشد که در جهت تأمین منافع خویش با نیروهای بیرونی در سرکوب نهضت‌های مردمی سهیم بوده و ملت کورد را در راه رسیدن به خواسته‌ها و آرمان‌های‌شان دچار مشکلاتی نموده‌اند و بیش از نیمی از فشار نیروهای حاکم توسط این گروه به اجرا گذاشته می‌شود.
 • زلزله‌ی سیاسی زلزله‌ی سیاسی
  در آن شامگاهی که زلزله‌ای شدید کوردستان را لرزاند و چندین شهر این دیار را در استان کرماشان با فاجعه‌ای انسانی روبرو ساخت، جمهوری اسلامی تصور می‌کرد که از زیان‌های آن دور است، اما زیاد طول نکشید که زلزله‌ای سیاسی سرتاپای رژیم را به لرزه اندخت.
 • مشروعیت سلاح و مشروعیت مردمی مشروعیت سلاح و مشروعیت مردمی
  شاید سلاح و زرادخانه برای مدتی اشغالگر را حفظ کند اما هیچگاه موجب مشروعیت آن نمی‌شود. حکومتی که نتواند رضایت مردم را جلب کند سرانجامی بجز نابودی نخواهد داشت.
 • مصطفی هجری، دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران در مصاحبه با تیشک تی‌وی: نباید چشم به راه نیروی خارجی باشیم که جمهوری اسلامی را نابود یا آنرا مجبور به احقاق حقوق ما کند مصطفی هجری، دبیر کل حزب دمکرات کوردستان ایران در مصاحبه با تیشک تی‌وی: نباید چشم به راه نیروی خارجی باشیم که جمهوری اسلامی را نابود یا آنرا مجبور به احقاق حقوق ما کند
  واضح است که به موضوعات دیگر نیز اشاره کرده است اما اولویت اصلی ترامپ و دولت آمریکا تا بدین لحظه مساله برجام است چرا که توافق مذکور در آینده این امکان را به ایران می‌دهد که غنی‌سازی اورانیوم برای ساخت سلاح اتمی را بار دیگر آغاز کند. آنچه که در این توافق بر آن تاکید شده است مساله سلاح اتمی است.
 • کرکوک و سه حقیقت کرکوک و سه حقیقت
  فجایعی که طی روزهای اخیر ملت کورد در کوردستان عراق با آن روبرو شد، بی‌شک یکی از بزرگترین فجایع تاریخ کورد می‌باشد که تا مرز تحقق برخی از رویاهای خود نزدیک شده بود اما به ناگاه تمام این رویاها را به کابوسی وحشتناک بدل کردند! تراژدی تلخ کرکوک سه حقیقت را برایمان به اثبات رساند:
 • میلیتاریزه کردن کوردستان (با نگاهی به سخنان دکتر قاسملو در این رابطه) میلیتاریزه کردن کوردستان (با نگاهی به سخنان دکتر قاسملو در این رابطه)
  امروزه در این شرایط که خاورمیانه تاریخی دیگر را رقم می‌زند و جولانگاه ابر قدرت‌ها شده است بدون شک بازیگران منطقه هم ساکت ننشسته‌و خود را به عاملی تبدیل می‌کنند تا از کاروان تغییرات جا نمانند.
 • قدرت نظامی ایران قادر به حفظ و پوشش عمق استراتژیک رژیم جمهوری اسلامی نیست قدرت نظامی ایران قادر به حفظ و پوشش عمق استراتژیک رژیم جمهوری اسلامی نیست
  لازم به ذکر است در تحلیل فوق قدرت نظامی آمریکا و انگلیس و فرانسه به عنوان هم‌پیمانان کشورهای منطقه در نظر گرفته نشده است و بدون شک حمله ایران به شهرهای اسرائیل و یا جنگ میان‌مدت و طولانی‌مدت با عربستان که به بسته شدن تنگه هرمز منجر خواهد شد واکنش نظامی آمریکا و احتمالا مصر و اردن و کشورهای عربی دیگر را در پی خواهد داشت و حباب عمق استراتژیک رژیم ایران بسیار سریع‌تر خواهد ترکید.
 • راسان، دلیل اصلی سپاه برای غائله کرکوک راسان، دلیل اصلی سپاه برای غائله کرکوک
  سال گذشته درحالی که یک سال از اعلام رسمی راسان گذشته بود، مردم کوردستان ایران با به راه انداختن و شرکت فعال در کمپین "نورز جامانه" یا "زه‌ماوه‌ندی جامانه‌" یک حماسه تاریخی ثبت کردند. این حماسه تاریخی در روز رفراندوم کوردستان عراق نیز با کمپین "زه‌ماوه‌ندی ئالا" تکرار شد. رژیم که همواره تلاش کرده واقعیت مساله کورد را انکار یا منحرف نماید، این سیاست خود را با این حضور گسترده مردم کوردستان ایران در خیابان‌ها، شکست خورده قلمداد کرده و قصد داشت به هر طریقی در برابر آن بایستد.
 • ما فاتحان تاریخ بشری هستیم و شما شکست خوردگان تاریخ ما فاتحان تاریخ بشری هستیم و شما شکست خوردگان تاریخ
  اتوریتەی اشغالگری و ذهنیت‌های تمامیت‌خواە، آنگاە کە منافع خود را برای خود و منافع دیگران را نیز برای خودشان فرمولە می‌کنند، آزادی و حقوق افراد را با خیرەسری مشروط می‌کنند و خط قرمز را برای خواستەهای دمکراتیک دیگران تعیین می‌کنند.
 • جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
  یا باید از مشکلات کشاورزها آگاه باشیم که به عنوان مثال دولت طی برنامه‌ای از پیش تعین شده اقدام به خرید ارزان محصولات آن‌ها می‌کند.
 • زندانی سیاسی وجود ندارد زندانی سیاسی وجود ندارد
  در سرزمینی تحت سلطه دیکتاتوری و فاشیست، چیزی به نام زندانی سیاسی نمی‌تواند معنایی داشته باشد و اصلا دال مناسبی برای اشاره به چیزی واقعی نیست. در واقع مفهوم زندانی سیاسی می‌تواند مفهومی گمراه‌کننده و تحریف‌کننده باشد.
 • جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد
  از سویی دیگر نباید نیروی عظیم انسانی و ژئوپلوتیک حساس جنوب زاگرس را فراموش کنیم و این فاکت نقش و جایگاه بسزایی در جنبش کوردستان دارد. رژیم بر واقعیت‌های ذکر شده واقف و آگاه است و آنچنان او را به هراس انداخته که تحلیلی‌ است بر شدت عمل رژیم تروریستی ایران در نابود کردن بنیادهای انسانی در این بخش از کوردستان.
 • برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی برای آنانی که به خاموشی نه گفتند به بهانه بازداشت پنج فعال کرماشانی
  در کرماشان، قلب کوردستان، مردان و زنانی گام در خیابان‌ها نهادند و فریاد کشیدند که پرنده نیز از پر کشیدن هراس داشت. اما آنان با خود اندیشیدند تا به کی حقارت؟؟ تا به کی جان دادن و دم برنیاوردن؟؟ و بر آن شدند که سکوت سهمگین و رخوت حاکم بر شهر را بشکنند و فریاد برکشند که: "شهر زنده است ، شهر در خروش است".