• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
٢٠ فوریه ٢٠١٨ میلادی - ٠١ اسفند ١٣٩۶ خورشیدی  

گزارشی در رابطه با برگزاری فعالیت تبلیغی به مناسبت ٢٢ تیرماه در کُردستان

میلادی: ١١-٠٧-٢٠١٣ - خورشیدی: ١٣٩٢/٠۴/٢٠ - ١٩:۴٢ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
گزارشی در رابطه با برگزاری فعالیت تبلیغی به مناسبت ٢٢ تیرماه در کُردستان
کوردستان میدیا: اعضا و هواداران حزب دمکرات کُردستان ایران طی چند روز اخیر به صورت مستمر مشغول انجام فعالیت تبلیغی به مناسبت سالیاد ترور دکتر قاسملو و همراهانش هستند.

به گزارش وب‌سایت کٌُردستان میدیا، در شهرهای نقده، ارومیه، سنندج، اسلام‌آباد غرب، ثلاث باباجانی و منطقه‌ی ‌افشار در آستانه‌ی بیست و چهارمین سالیاد ترور دکتر قاسملو پوستر و عکس شهید دکتر قاسملو را پخش کردند.

مکان‌هایی که در آن فعالیت تبلیغی صورت گرفتە است عبارتند از:

ارومیه
شهرک ترزیلو، شهرک اسلام‌آباد، فلکه‌ی مادر، خیابان آپادانا، شهرک دانشگاه، اداره‌ی جنگلبانی روبروی پارک ساحلی، خانه‌های سازمانی، فلکه‌ی کلیسا و جاده‌ی بالانیش روبروی تاناکورا

همچنین در پل هوایی جاده‌ی ارومیه – امام زاده و ارومیه – مهابا، پل هوایی روبروی نان ماشینی فردوسی در جاده‌ی ارومیه به مهاباد پرچم مقدس کُردستان برافراشته شد.

نقده

خیابان دانشگاه پیام‌نور، دانشگاه پیام‌نور، خیابان دکتر قاسملو، خیابان پیرانشهر، محله‌ی میدان فوتبال، محله‌ی 16 دستگاه، پارک معلم، محله‌ی ٥٣ هکتار، محله‌ی حاجی‌خضر.

در روستاهای شهرستان نقده نیز نظیر: " گلوان، مسیر شاوله تا گلوان، بالخچی، مسیر نقده به بالخچی، مهماندار، ماسوه، دایماو، محمد‌شاه علیا، محمد‌شاه سفلی، چاقل مصطفی، مملو، کانی مام سیده، بیگم قلعه، دیزج، مسیر نقده تا دزه، خلیفان، وزنه، کویک، حلبی، دیلان چی ارخیو وینسلیان از سوی اعضا و طرفداران حزب دمکرات کُردستان ایران فعالیت‌هایی انجام شد.

منطقەی افشار (هوشار)

در روستاهای حاجی‌آباد نزدیک رودخانه‌ی سیمنه رود، احمدآباد، قانزالی، قوزلوی هه وشار، آختیه، ممه‌ر، ینگیجه، قسقوپی در منطقه‌ی هه وشاراز سوی هواداران حزب دمکرات پوستر و عکس دکتر قاسملو شد و همچنین پرچم کُردستان با پرچمی به رنگ آبی در مدرسه‌ی روستای "حاجی‌آباد" برافراشته شد.

سنندج


کارآموزی، فیض‌آباد، چهارباغ، گلشن، بردشت، خیابان ژاندارمری، خیابان دکتر قاسملو، بهاران، شهر سعدی، سرتپوله، اطراف دفتر نماینده ولی فقیه، شریف‌آباد، تکیه و چمن، اطراف کلیسا، قطارچیان، وکیل، خیابان ادب، مساجد جامع، قبا، وکیل، طوبی‌خانم، فرنگیس‌خانم، دارالاسلام، والی، خدیجەی کبری و حضرت فاطمه و همچنین پاساژهای آشنا، شاهو، نهرو، صدف، بهاره، حبیبی و وریشه اماکنی بودند که در آن‌ها فعالیت تبلیغی صورت گرفتە است.

در همین ارتباط، پیام‌های کوتاه تبلیغاتی در رابطه با ٢٢ تیرماه برای کاندیداها و همچنین شوراهای شهر سنندج ارسال گردیده است.

اسلام‌آباد غرب

اعضا و هوادارن حزب دمکرات در خیابان دکتر قاسملو، پارک عمومی، ترمینال کرمانشاه، خیابان طوبی، فرهنگیان، میدان فوتبال و گردنەی "زوار" در جادەی کرمانشاه به فعالیت تبلیغی پرداختەاند.

همچنین چندین پوستر تبلیغاتی در بخش "گهوار" از توابع اسلام‌آباد پخش شدە است و چندین پرچم کُردستان نیز در کوه‌های "قلعه‌ی قاضی" و "بزەهو" برافراشتە شدەاند.

ثلاث باباجانی


اعضا و هوادارن حزب دمکرات کُردستان ایران در بخش تازەآباد پوسترهای تبلیغاتی پخش کرده و همچنین بروی "دربند سیمینه" پرچم کُردستان را برافراشتەاند.

بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٧١٩ در این شمارە می‌خوانید:

ــ گذر از جمهوری اسلامی علل و عوامل
ــ مساله‌ی رفراندوم
ــ عملیات هواپیماهای اسرائیلی در سوریه و تفسیرهای پیرامونی
ــ کوردستان سرودی بر تارک آفرینش
 • مساله‌ی رفراندوم مساله‌ی رفراندوم
  رفراندوم دمکراتیک و واقعی بعد از سقوط جمهوری اسلامی و نوشتن قانونی اساسی بر مبنای پرنسیپ‌های دمکراسی و زندگی آزاد و برابرهمه ملیت‌های ایران انجام می‌شود که در چنین رفراندومی این قانون به رای گذاشته خوهد شد و به معیاری برای با هم زیستن بدل می‌گردد نه وسیله‌ای برای مقدس کردن وهم‌ها و شمشیر کشتار مردم.
 • دکتر پرویز رحیم در گفتگو با \ دکتر پرویز رحیم در گفتگو با "کوردستان": احزاب کوردستان اگر نتوانند ساختاری منسجم برای فعالیت‌های خود ایجاد کنند و بر مشکلات درون‌سازمانی فائق آیند، قدرت جذب نیرو و جلب حمایت‌های بین‌المللی را از دست می‌دهند
  سرزمین ما طی ادوار مختلف تاریخی شاهد رویدادهای متعددی بوده اما شاید هیچ مقطعی همچون دو دهه‌‌ی آغازین قرن بیست‌ویکم، برای این خاک و بوم مملو از تحولات و رویدادهای سریع و سرنوشت‌ساز نبوده باشد. اما از آن رویی که ما -بیرون راندگان تاریخ- کاری جز نظاره کردن نداشته‌ایم، تمام این وقایع بدون حضور ما و با تاثیر بر حال و آینده‌مان شکل گرفت.
 • راسان و پیشمرگه راسان و پیشمرگه
  این یک حقیقت تلخ است که حکومت‌های اشغالگر حاکم بر کوردستان توانسته‌اند، نوع مبارزه و مقاومت را بر ما تحمیل می‌کنند، به ویژه رژیم ولایت فقیه در تهران که تنها از زبان زور و تهدید و خشونت پیروی می‌کند.
 • کریم پرویزی در مصاحبه با Tishk TV: آینده عدالت محورانه و دمکراتیک برای تمامی ملیت‌های ایران زمانی محقق خواهد شد که خواست‌های یکدیگر را محترم و به رسمیت بشماریم کریم پرویزی در مصاحبه با Tishk TV: آینده عدالت محورانه و دمکراتیک برای تمامی ملیت‌های ایران زمانی محقق خواهد شد که خواست‌های یکدیگر را محترم و به رسمیت بشماریم
  در روزهای آغازین اعتراضات ملیت‌های ایران علیه رژیم فاشیستی-مذهبی ایران، Tishk TV طی برنامه‌ای اختصاصی میزبان رفیق مبارز، کریم پرویزی، از اعضای دفتر سیاسی حزب دمکرات کوردستان ایران بود، تا به بررسی چگونگی شکل‌گیری این اعتراضات و بررسی موضع احزاب کوردستانی به ویژه حزب دمکرات کوردستان ایران بپردازد. در همین راستا متن کامل این مصاحبه در سطور زیر تقدیم حضور خوانندگان "کوردستان" می‌شود.
 • راسان و تغییر راسان و تغییر
  مقطع راسان، یا پیوند دادن مبارزات شاخ و شار، فارغ از رگه‌های تاریخی آن، نوعی تجربه‌ی جدیدی‌ست که طی آن روابط و پیوندهای بخش‌های مختلف جامعه‌ای مبارز و حق‌طلب را بازتعریف و وظایف را دوباره تقسیم می‌کند. در این مقطع، دیدگاه‌ها وسیع‌تر و وظایف بازتعریف می‌شوند و جامعه با تمام اقشار و طبقات‌اش، نقش و وظایف و امیدهای‌شان، تعریف و سازمان داده می‌شوند.
 • جمال جوانمیری در مصاحبه با کوردستان میدیا: سرچشمه‌های این حماسه چیزی نیست جز کورد بودن و انسجام ملی کوردها در برابر وقایع سیاسی و حتا طبیعی در منطقه جمال جوانمیری در مصاحبه با کوردستان میدیا: سرچشمه‌های این حماسه چیزی نیست جز کورد بودن و انسجام ملی کوردها در برابر وقایع سیاسی و حتا طبیعی در منطقه
  در همین رابطه مصاحبه‌ای داشتم با جمال جوانمیری فعال سیاسی کورد اهل کرماشان که در این روزها ساکن نروژ می‌باشد. متن کامل این مصاحبه تقدیم خوانندگان روزنامه‌ی کوردستان می‌شود.
 • فریاد راسان ملت‌ها را نمی‌شنوند فریاد راسان ملت‌ها را نمی‌شنوند
  رژیم اسلامی حاکم بر ایران و سران آن، به دلیل تحریفات بی‌حد و مرز و غرق شدن در باتلاق اعمال و تبلیغات ضدبشری و کذب‌شان، فریاد آزادیخواهی ملت‌ها را نمی‌شنوند.
 • کرماشان در پناه بی‌پناهی کرماشان در پناه بی‌پناهی
  این شرایط در حالی وخیم‌تر می‌شود که احسن علوی، دیگر نماینده‌ی رژیم در مجلس در این رابطه اظهار داشته بود: در ساخت کانکس‌ها هیچ اصل مهندسی رعایت نشده و متاسفانه نهادهای و سازمان‌های مسئول به جای انجام وظیفه، مشغول بازی کردن با جان مردم هستند و تحت لوای کمک‌رسانی، در تلاش برای دزدی بیشتر هستند.
 • دکتر قاسملو و جنبش راسیونالیسم سیاسی در کوردستان دکتر قاسملو و جنبش راسیونالیسم سیاسی در کوردستان
  تلاش‌های دکتر قاسملو برای تثبیت سوسیالسم دمکراتیک به مانند سیستمی فکری در جنبش کوردستان، تحول و نقطه عطفی محسوب می‌شود که می‌توان آنرا "راسیونالیسم سیاسی در کوردستان" نامید.
 • پیام کمیسیون سیاسی-نظامی حزب دمکرات کوردستان ایران به مناسبت ٢٦ آذر، روز پیشمرگه کوردستان پیام کمیسیون سیاسی-نظامی حزب دمکرات کوردستان ایران به مناسبت ٢٦ آذر، روز پیشمرگه کوردستان
  امروز، ٢٦ آذر در تاریخ مبارزات آزادیخواهانه‌ی ملت کورد روزی مهم و نقطه عطفی تاریخی محسوب می‌شود. هفتادودو سال پیش در چنین روزی، یعنی در ٢٦ آذر ١٣٢٤ شمسی، مردم به خروش آمده‌ی مهاباد، برای از میان بردن سازمان‌ها و نهادهای سرکوبگر حکومت به شهربانی شهر هجوم بردند و پرچم کوردستان را بر بالای آن برافراشتند.
 • یلدا و راسان یلدا و راسان
  سرود نو راسان، از فرهنگ و دیدگاه کورد و نیز دنیای فکری-عملی قاسملوی رهبر سرچشمه می‌گیرد و ناخوداگاه جامعه را به تپش وا می‌دارد و به همین خاطر است که دل خلق با دل راسانیان می‌تپد.
 • فلسفه‌ی \ فلسفه‌ی "حق" و تمامیت ارضی
  آشکار است که این جستار در شرایطی منتشر می‌شود که در روزهای پایانی آبان‌ماه ١٣٩٦ شمسی، در آلمان، تعدادی از احزاب متعلق به ملیت‌های تحت ستم و همچنین ملت حاکم، شورایی تحت عنوان "شورای دمکراسی‌خواهی در ایران" را تشکیل دادند.
 • زلزلە، سنبلی برای اتحاد ملی و بهانەای برای به چپاول زلزلە، سنبلی برای اتحاد ملی و بهانەای برای به چپاول
  این وظیفه انسانی و قانونی، که رژیم اسلامی ایران در مناطق کوردستان، خود را در برابر آن مسئول نمی‌داند، از سیاست‌ها و ایدئولوژی‌هایی سرچشمه می‌گیرد که این رژیم در مورد ملت کورد، در راس برنامه‌های خود قرار داده و این داستان و غرض‌ورزی‌ها دولتمردان جمهوری اسلامی ریشه‌ای تاریخی و باوری سرکوبگرایانه دارد که با ژرف‌نگری تاریخی و سیاسی ابعاد آن کشف و ظاهر می‌شوند.
 • سرمایه‌گذاری فاشیستی و پس‌لرزه‌های زلزله‌ی کرماشان سرمایه‌گذاری فاشیستی و پس‌لرزه‌های زلزله‌ی کرماشان
  اما عمق فاجعه و از آن بدتر سیاست‌های حکومت در عدم کمک‌رسانی تعمدی به آسیب‌دیده‌گان و نیز ممانعت از رسیدن کمک‌های مردمی به دست آنان، دولت حسن روحانی را بر آن داشت تا فضایی کاملا امنیتی و سرکوبگرانه در مناطق مذکور ایجاد کند. در همین رابطه دادستان کرماشان به بهانه‌ی مدیریت بحران، در سرپل ذهاب حکومت نظامی اعلام کرد.