• روزنامەی کوردستان
 • Agirî
 • بیری خوێندکار
 • لاوان
 • ژنان
 • کانال تیشک تی وی
 • نرگز
٠٢ اکتبر ٢٠١۶ میلادی - ١١ مهر ١٣٩۵ خورشیدی  

یک کولبر کُرد در سردشت به دلیل شلیک نیروهای رژیم زخمی شد

میلادی: ١٣-١٠-٢٠١٢ - خورشیدی: ١٣٩١/٠٧/٢٢ - ١٢:٣١ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
یک کولبر کُرد در سردشت به دلیل شلیک نیروهای رژیم زخمی شد
کوردستان مــــــیدیا: شلیک مستقیم نیروهای رژیم ایران زخمی شدن یک جوان ٢٢ ساله را به دنبال داشت.

به گزارش "nnsroj" پنج‌شنبه ٢٠ مهرماه یک کاروان کاسبکاران کُرد در کمین نیروهای انتظامی و امنیتی رژیم افتادند و در نتیجه یک جوان اهل سردشت به نام "ابوبکر مولانایی" به شدت زخمی شد.

از سویی دیگر آژانس خبررسانی کردپا منتشر کرده است که "ابوبکر مولانایی" پسر "مام علی" و ٢٢ ساله و ساکن روستای "گولان" منطقه سردشت است و در مکانی به نام "کانال" در مرز میان ایران و عراق مورد هدف نیروهای رژیم ایران قرار گرفته است و به سختی زخمی شده است.

کردپا همچنین اعلام کرده است که "ابوبکر مولانایی" بعد از زخمی شدن به بیمارستانی در شهر سلیمانی اقلیم کُردستان برده شده است و بعد از معالجه موقت به بیمارستان شهر "قلعه دیزه" منتقل شده است.

در این حمله نیروهای رژیم تهران، ٨ رأس اسب نیز کشته شدند.

به استناد به مرکز آمار آژانس کردپا، در بیشتر از ٢٠ روز ١٥ کولبر توسط نیروهای رژیم کشته و زخمی شده‌اند.
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٦٨٥ در این شمارە می‌خوانید:

ــ جاودانگی دکتر صادق شرفکندی و رسوایی ادامه‌دار رژیم خمینی
ــ از جنگ نیابتی تا احتمال جنگ مستقیم ایران و عربستان
ــ اهمیت دانشگاه در راسان و نقش دانشگاه‌های کرماشان در این چارچوب
ــ ایلام، در باتلاق فاشیسم و دروغگویی
 • محمد نظیف قادری، عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات در گفتگو با کوردستان: حزب ما بر احترام متقابل، منافع مشترک و ملی و اصل استقلال در تصمیم‌گیری سیاسی تأکید می‌نماید محمد نظیف قادری، عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات در گفتگو با کوردستان: حزب ما بر احترام متقابل، منافع مشترک و ملی و اصل استقلال در تصمیم‌گیری سیاسی تأکید می‌نماید
  مهمتر از همه، آن پایگاه مردمی است که حزب دمکرات در جامعه‌ی کردستان و در میان آزادیخواهان ایران از آن برخوردار است، می‌توانم بگویم که اینها مجموعه نکات مثبتی است که در این حرکت ما دیده شده و می‌شود.
 • جنگ برای جنگ جنگ برای جنگ
  جامعه‌شناسان اگر در علل و عواقب جنگ با یکدیگر اختلاف‌نظر داشته باشند ولی در این اصل که "جنگ پدیده‌ای طبیعی است" باهم اتفاق‌نظر دارند. نتایج جنگ نیز آنان(جامعه‌شناسان) را در دو جبهه قرار داده؛ نظریات خوشبیانه که جنگ را زاده‌ی ساختار اجتماعی می‌دانند و بایستی دگرگون شود و نیز نظریات بدبینانه که جنگ را ابدی و مفیدی می‌دانند.
 • جاودانگی دکتر صادق شرفکندی و رسوایی ادامه‌دار رژیم خمینی جاودانگی دکتر صادق شرفکندی و رسوایی ادامه‌دار رژیم خمینی
  سال ١٩٩٢ ماشین قاره‌پیمای ترور حکومت جمهوری اسلامی جنایت‌پیشه که تجارب زیادی را از کشتار دگراندیشان و فعالان سیاسی کسب کرده بود، بی محابا ردپای دکتر شرفکندی را دنبال می‌کرد. تروریست‌ها چنان پیش‌بینی می‌کردند که به سهولت خواهند توانست آثار این جنایت را پشت سر گذاشته و در میان لایه‌های سودای بازرگانی بین‌المللی حل و فصلش کنند. اما همان گونه که دیده شد، تمام پیشگویی‌ها به گونه‌ای دیگر رقم خوردند.
 • از جنگ نیابتی تا احتمال جنگ مستقیم ایران و عربستان از جنگ نیابتی تا احتمال جنگ مستقیم ایران و عربستان
  افزایش این تنش‌ها بود كه‌ در هفته‌های اخیر سبب قطع کامل مناسبات سیاسی بین دو كشور شد. با توجه‌ به‌ بحرانیتر شدن اوضاع منطقه‌ و استیلاخواهی و هژمونی‌طلبی مذهبی، چه‌ بسا كه‌ در آینده‌ای نه‌ چندان دور دو کشور منافع سیاسی و اقتصادی همدیگر را نیز هدف قرار دهند و در نهایت به‌ جنگی بزرگ در خاورمیانه‌ دامن بزنند.
 • اهمیت دانشگاه در \ اهمیت دانشگاه در "راسان" و نقش دانشگاه‌های کرماشان در این چارچوب
  مردم که تحت فشارهای کمرشکن اقتصادی و سیاسی (امنیتی) قرار دارند، اعتماد به نفس خود و امیدشان برای تغییر را از دست داده بودند.
 • ایلام، در باتلاق فاشیسم و دروغگویی ایلام، در باتلاق فاشیسم و دروغگویی
  دروغگویی و ترویج ریا و تزویر از اصول لایتغیر رژیم اسلامی ایران بوده و هست، امری که نمایندگان مجالس مختلف جمهوری اسلامی به خوبی در حوزه‌های انتخابیه‌ی خود آن را رعایت کرده و با دروغگویی و ریا درصدد تثبیت مقام و پست خود هستند. نمایندگانی که نه نماینده‌ی مردم، بلکه دست نشاندگان حکومتی جنایتکار در مناطق مختلف زاگروس و کوردستان هستند.
 • تلاش برای تیمار اسبی مرده‌ تلاش برای تیمار اسبی مرده‌
  برخورد دوگانه‌ با کلیت بحران اقتصادی جامعه‌‌ی ایران و فساد اقتصادی موجود در ایران که‌ ساختار رژیم جمهوری اسلامی مسبب آن شده‌ است، در یک نگاه‌ ساده‌ می‌تواند نشاندهنده‌ی‌ عمق اختلافات جناح‌های درونی رژیم و حاکی از تلاش جداگانه‌ی‌ هر جناح برای کسب پایگاه‌ جداگانه‌ی‌ اجتماعی مستقل باشد.
 • ما را چه شده است ما را چه شده است
  متأسفانه ما زاگرسی‌ها به دلیل نبود تعریف روشنی از هویت جمعی‌مان در طول هزاران سال مبارزه دچار انشقاق قیام و مبارزه بوده و هستیم، در حالی که همیشه دشمنان مشترک، منافع مشترک، تاریخ مشترک و فرهنگی مشترک داشته‌ایم، اما به دلایلی متعدد و متکثر نتوانسته‌ایم ساختار اجتماعی-سیاسی-هویتی مشترکی برای خود تعریف کنیم و از اتحادی سراسری در مقابل دشمنانمان بی‌بهره بوده‌ایم.
 • لورها، از سرکوب تا تحقیر لورها، از سرکوب تا تحقیر
  لورها پیشاهنگان هویت‌طلبی و آزادیخواهی در زاگرس بوده‌اند، به گونه‌ای که نخبگان لور در سال ١٣٠٠ شمسی اقدام به تأسیس حزبی مدرن و مترقی تحت عنوان "حزب ستاره‌ی بختیاری" نمودند که خواهان احقاق حقوق مردمان زاگرس و به رسمیت شناساندن حق تعین سرنوشت برای این سرزمین بودند.
 • اهداف مشترک ایران، ترکیه‌ در سوریه‌ و سرنوشت کردها اهداف مشترک ایران، ترکیه‌ در سوریه‌ و سرنوشت کردها
  این سیاست در واقع برای تقویت هویت شیعی در داخل است، چرا که‌ افزایش گرایشات سکولاریستی در میان توده‌های عظیم مردم از جمله‌ خطرات پیش روی حکومت مذهبی ایران است و بارها سران جمهوری اسلامی هراس خود را از رشد تفکرات سکولاریستی نشان داده‌اند.
 • ایران از اقلیم کردستان چه می‌خواهد؟ ایران از اقلیم کردستان چه می‌خواهد؟
  نکته‌ی قابل توجه آن است که این خواست رژیم ایران در حالیست که خود رژیم ایران در داخل ایران و در خارج از مرزهایش، به دلیل سیاست‌های ضد مردمی‌اش، نه تنها هیچ امنیتی برای مردم ایران و مردم منطقه باقی نگذاشته، بلکه به یکی از بزرگترین خطرها برای ایجاد ناامنی و نابودی زندگی و حیات انسانی در کل منطقه تبدیل شده است.
 • آسمیلاسیون هم کم خواهد آورد! آسمیلاسیون هم کم خواهد آورد!
  کرماشان، شهری که به عنوان بزرگترین شهر کردستان شناخته شده‌، بیش از ٩٧% از شهروندان آن کرد هستند.
 • انتقاد یا تهمت؟ انتقاد یا تهمت؟
  این بحث زمانی که در جامعه و در سطح گسترده‌تری مطرح می‌شود، اقدامات، سیاست‌ها و اظهارات گروه‌ها و احزاب نقش بیشتری در زندگی افراد ایفا می‌نماید و بر همین اساس، افراد، گروه‌ها و احزاب حق دارند که اینگونه سیاست‌ها و اعمال سایر احزاب را مورد نقد قرار دهند.
 • وقتی لک‌ها \ وقتی لک‌ها "خار چشم" می‌شوند
  اگر جامعه کردستان به بیراهه برود، اگر زاگرس دچار تفرقه و نفاق شود، اگر سیاست‌های فاشیستی و ضد بشری جمهوری اسلامی در این سرزمین به موفقیت‌هایی دست یابد، انگشت اتهام را باید به سمت قشر خاصی از این جامعه کشید و عدم توانایی این قشر در شناخت صحیح زمان و مکان خویش و ناتوانی در انتخاب کنش مناسب را عامل اصلی این شکست دانست.