• لۆگۆی ڕۆژنامەی کوردستان
 • لۆگۆی ئاگری
 • لۆگۆی بیری خوێندکاری
 • لۆگۆی گۆڤاری لاوان
 • لۆگۆی گۆڤاری ژنان
 • لۆگۆی کەناڵی تیشک
 • لۆگۆی نەرگز
٠٢ می ٢٠١۶ میلادی - ١٣ اردیبهشت ١٣٩۵ خورشیدی  

یک کولبر کُرد در سردشت به دلیل شلیک نیروهای رژیم زخمی شد

میلادی: ١٣-١٠-٢٠١٢ - خورشیدی: ١٣٩١/٠٧/٢٢ - ١٢:٣١ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
یک کولبر کُرد در سردشت به دلیل شلیک نیروهای رژیم زخمی شد
کوردستان مــــــیدیا: شلیک مستقیم نیروهای رژیم ایران زخمی شدن یک جوان ٢٢ ساله را به دنبال داشت.

به گزارش "nnsroj" پنج‌شنبه ٢٠ مهرماه یک کاروان کاسبکاران کُرد در کمین نیروهای انتظامی و امنیتی رژیم افتادند و در نتیجه یک جوان اهل سردشت به نام "ابوبکر مولانایی" به شدت زخمی شد.

از سویی دیگر آژانس خبررسانی کردپا منتشر کرده است که "ابوبکر مولانایی" پسر "مام علی" و ٢٢ ساله و ساکن روستای "گولان" منطقه سردشت است و در مکانی به نام "کانال" در مرز میان ایران و عراق مورد هدف نیروهای رژیم ایران قرار گرفته است و به سختی زخمی شده است.

کردپا همچنین اعلام کرده است که "ابوبکر مولانایی" بعد از زخمی شدن به بیمارستانی در شهر سلیمانی اقلیم کُردستان برده شده است و بعد از معالجه موقت به بیمارستان شهر "قلعه دیزه" منتقل شده است.

در این حمله نیروهای رژیم تهران، ٨ رأس اسب نیز کشته شدند.

به استناد به مرکز آمار آژانس کردپا، در بیشتر از ٢٠ روز ١٥ کولبر توسط نیروهای رژیم کشته و زخمی شده‌اند.
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

اخبار حزب
روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٦٧٥ در این شمارە می‌خوانید:

ــ توضیحی درباره‌ی سخنان اخیر آقای خالد عزیزی
ــ عرفان شهنوازی، سخنگوی جیش‌العدل: ما آینده روشن‌تری برای ایران نمی‌بینیم...
ــ از دامنه‌های شاهو جوانه می‌زند
ــ دیپلماسی "حکومت منطقه‌ای کردستان" با جمهوری اسلامی ایران
 • نقش ایران و کشورهای همسایه‌ در تشدید بحران قره‌باغ نقش ایران و کشورهای همسایه‌ در تشدید بحران قره‌باغ
  بارزترین این مشكلات، جنگ كنونی در قره‌باغ است كه‌ شاید اقدامی از سوی تركیه‌ به حساب آید تا از این راه‌ جبهه‌ی‌ دیگری را علیه‌ روسیه‌ باز کند. اردوغان با این گفته که: "ما دعا می کنیم برادران آذربایجانی ما در این درگیری‌ها، با کمترین تلفات پیروز شوند"، بر‌ حمایت قاطع دولتش از آذربایجان تأکید نمود.
 • گوزن زرد و عقده‌گشایی مجدد شوینیسم ایرانی گوزن زرد و عقده‌گشایی مجدد شوینیسم ایرانی
  فاشیسم ایرانی طی یک قرن اخیر با سود جستن از انحصار رسانه‌ای-تبلیغاتی گسترده‌ای که به موجب وجود حکومت مرکزی و قبضه‌ی قدرت مهیا شده است، با پیشوندسازی و پسوندسازی‌های گسترده و وسیعی علیه ملیت‌های ایران و تخریب وجهه‌ی آن‌ها عمل کرده و بدین طریق توانسته‌اند به عاملی اساسی در اجرای برنامه‌های مدون آسمیلاسیون فرهنگی و تهی‌سازی هویتی مردمان این سرزمین‌ها بدل شوند.
 • دیپلماسی \ دیپلماسی "حکومت منطقه‏‌ای کردستان" با جمهوری اسلامی ایران (بخش نهم)
  برای شناخت بهتر و آمادگی بیشتر در روابط سیاسی و دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران، بی شک ایرانی‌ها به دلیل تجربه‌ی سیاسی و حکومتی در امر دیپلماسی و مناسبات با همسایگان از تجربه‌ی بیشتری برخوردار می‌باشند. از این منظر کردهای ایران بهتر و بیشتر از همتایان کرد خود در اقلیم کردستان عراق، از نظام سیاسی ایران، روحیه و رفتار سیاستمداران آن تجربه و شناخت دارند.
 • توضیحی درباره‌ی سخنان اخیر آقای خالد عزیزی توضیحی درباره‌ی سخنان اخیر آقای خالد عزیزی
  اعلام پیام نوروزی دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران که با استقبال گرم بسیاری از فعالان سیاسی و اقشار مختلف مردم کردستان ایران روبرو گردید، بحث‌ها و مناقشات بسیاری را در میان مجامع، محافل و رسانه‌های ایرانی در داخل و خارج از کشور برانگیخت که هر کدام از آنان از زاویه‌ی ارزیابی و تحلیل خویش برای مبارزات ملت کرد در این بخش از کردستان و حقوق مشروع آن، به تحلیل این پیام پرداخته‌اند.
 • از دامنه‌های شاهو جوانه‌ می‌زند از دامنه‌های شاهو جوانه‌ می‌زند
  در مدت چند دهه‌‌ی اخیر، تلاش‌های فعالان کُرد جهت محافظت از محیط زیست کردستان، بیش گذشته به‌ چشم می‌خورد و می‌توان این مسأله‌ را واکنشی در برابر ویرانگری‌های سپاه پاسداران دانست که‌ به‌ بهانه‌های گوناگون برای نابودی طبیعت کردستان دست به‌ هر کاری زده‌اند.
 • همراه با بانوان همراه با بانوان
  زن بودن در منطقه‌ی بلاخیز ما، درد و رنجی است که انسان به طور روزمره از مواجه شدن با آن گریزان می‌باشد، لیکن هربار با چهره‌ای ناخوشایندتر و دلخراشتر، در برابر دیدگان وی خودنمایی می‌کند.
 • آفریدن‌ فرصت‌ها آفریدن‌ فرصت‌ها
  در راستای تأمین و اثبات چنین موجودیت و حقی، هر جامعه‌ای از جمله کردستان، باید مبارزه کند و هزینه‌ی آن مبارزه و مطالبات و آزادی‌اش را بدهد.
 • کُردستان در مصاف با مین کُردستان در مصاف با مین
  عمق فاجعه‌ی عجین‌شده با مین را می‌توان در اخبار مربوط به انفجارها در فواصل ١٢٠ کیلومتری و حتی بیشتر از مرزها درک کرد. دروغگویی و توجیهات فنی در نزد مقامات و نهادهای حکومتی را می‌توان بر مضاعف‌بودن تأثیرات مخرب مین در کُردستان تلقی نمود.
 • دیپلماسی \ دیپلماسی "حکومت منطقه‏‌ای کردستان" با جمهوری اسلامی ایران (بخش هشتم)
  اما اگر با یک دیدگاه حداقلی به موضوع رابطه‌ی دیپلماتیک حکومت منطقه‌ای کردستان با جمهوری اسلامی ایران، آن هم تنها به دلیل نبودن حکومت منطقه‌ای کردستان به عنوان یک کشور مستقل درنگ کنیم
 • یاری، باوری مقدس یاری، باوری مقدس
  یارسان به تمامی سمبل‌های زندگی و حیات، تقدس می‌بخشد و جایگاه ویژەای برای آن‌ها در راستای حفظ و جاودانگی بشر و تعالی او در نظر می‌گیرد.
 • زن در پس ویترین‌های کرمانشاه زن در پس ویترین‌های کرمانشاه
  آن هنگام که مهرەهای حکومت بر ساز و دهل‌های خود می‌زدند و گوش فلک را کر کرده بودند، وجب به وجب خیابان‌های شهرم مملو از آگهی کار برای دخترانی بود که ٥٠ درصد جمعیت دنشگا‌ه ها را پر کرده بودند، اما سهم‌شان از بازار کار تنها منشی‌گری ادارات صوری‌ست با کم‌ترین میزان حقوق ماهیانه و یا فروشندگی در بوتیکی که تنها وظیفەاش جلب نظر مشتریان است.
 • چرا جنوب زاگرس؟ چرا جنوب زاگرس؟
  در همین راستا برای تمرکز هرچه بیشتر بر شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد،چهارمحال و بختیاری و نیز اطلاع‌رسانی در باب فعالیت‌های حق‌طلبانه و هویت‌خواهانه‌ی ملتمان در این بخش از کردستان بخشی از روزنامه‌ی "کوردستان" را به این موضوع اختصاص داده‌ایم تا سرآغازی باشد برای گسترش هر چه بیشتر پوشش خبری استان‌های مذکور و پر کردن خلأ رسانه‌ای در این مناطق.
 • جشن و انقلاب جشن و انقلاب
  امسال، و سال نو و ایام گشت و گذار و شادی مردم در کردستان ایران، مالامال از ابراز شور و شادی در استقبال از مبارزه‌ی انقلابی‌ای بود که در پیش داریم
 • دیپلماسی \ دیپلماسی "حکومت منطقه‌‏ای کردستان" با جمهوری اسلامی ایران (بخش هفتم)
  این دکترین سیاست خارجی نظام اسلامی ایران می‌باشد که در بخش دیپلماسی، تمام امکانات مادی و غیر مادی خود را برای پیشبرد آن بسیج می‌کند. در همین راستا در تمام زمینه‌های فرهنگی، آموزشی، تبلیغی، دینی، عمرانی، خدماتی و درمانی هزینه‌های بسیار با ارقام نجومی از بودجه های دولتی و منابع نامشخص و نهادهای غیر شفاف به کار گرفته می‌شود.