• لۆگۆی ڕۆژنامەی کوردستان
 • لۆگۆی ئاگری
 • لۆگۆی بیری خوێندکاری
 • لۆگۆی گۆڤاری لاوان
 • لۆگۆی گۆڤاری ژنان
 • لۆگۆی کەناڵی تیشک
 • لۆگۆی نەرگز
٢٨ ژوئن ٢٠١۶ میلادی - ٠٨ تیر ١٣٩۵ خورشیدی  

یک کولبر کُرد در سردشت به دلیل شلیک نیروهای رژیم زخمی شد

میلادی: ١٣-١٠-٢٠١٢ - خورشیدی: ١٣٩١/٠٧/٢٢ - ١٢:٣١ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
یک کولبر کُرد در سردشت به دلیل شلیک نیروهای رژیم زخمی شد
کوردستان مــــــیدیا: شلیک مستقیم نیروهای رژیم ایران زخمی شدن یک جوان ٢٢ ساله را به دنبال داشت.

به گزارش "nnsroj" پنج‌شنبه ٢٠ مهرماه یک کاروان کاسبکاران کُرد در کمین نیروهای انتظامی و امنیتی رژیم افتادند و در نتیجه یک جوان اهل سردشت به نام "ابوبکر مولانایی" به شدت زخمی شد.

از سویی دیگر آژانس خبررسانی کردپا منتشر کرده است که "ابوبکر مولانایی" پسر "مام علی" و ٢٢ ساله و ساکن روستای "گولان" منطقه سردشت است و در مکانی به نام "کانال" در مرز میان ایران و عراق مورد هدف نیروهای رژیم ایران قرار گرفته است و به سختی زخمی شده است.

کردپا همچنین اعلام کرده است که "ابوبکر مولانایی" بعد از زخمی شدن به بیمارستانی در شهر سلیمانی اقلیم کُردستان برده شده است و بعد از معالجه موقت به بیمارستان شهر "قلعه دیزه" منتقل شده است.

در این حمله نیروهای رژیم تهران، ٨ رأس اسب نیز کشته شدند.

به استناد به مرکز آمار آژانس کردپا، در بیشتر از ٢٠ روز ١٥ کولبر توسط نیروهای رژیم کشته و زخمی شده‌اند.
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

دیگر خبرها
اخبار حزب
روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٦٧٩ در این شمارە می‌خوانید:

ــ بیانیه‌ی دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران
ــ توضیحی درباره‌ی شعار سرنگونی جمهوری اسالمی
ــ مهاجر یا پناهجو؟ به مناسبت روز جهانی پناهندگان
ــ حزب هراسی رژیم و مروجان آن
 • توضیحی درباره‌ی شعار سرنگونی جمهوری اسلامی توضیحی درباره‌ی شعار سرنگونی جمهوری اسلامی
  این افراد تصور می‌کنند زمانی که یک حزب سیاسی، شعار سرنگونی رژیمی را سر می‌دهد، مقصود آن صرفا‌ً این است که خود حزب مزبور به گونه‌ای مطلق و بدون ارتباط با عوامل متعدد دیگر، نظام را سرنگون خواهد کرد و خود آن حزب نیز سیستم جایگزین را به جای آن مستقر خواهد نمود.
 • تشابه دو موضعگیری و درس نگرفتن از تاریخ تشابه دو موضعگیری و درس نگرفتن از تاریخ
  روز ٢٥ خردادماه امسال، ٣٦ سال از انشعاب گروه هفت نفره از حزب دمکرات کردستان ایران سپری شد.
 • مهاجر یا پناهجو؟ به مناسبت روز جهانی پناهندگان مهاجر یا پناهجو؟ به مناسبت روز جهانی پناهندگان
  مهاجر یا پناهنده،؟ کدام یک از این واژه‌ها را باید برای چه گروه‌هایی از پناهجویان به کار برد؟ آیا فردی که از شرایط بحرانی سوریه به اروپا پناهنده شده است، هم سطح با فردی می‌باشد که برای تحصیل یا کار به این کشورها آمده است؟ این سؤال مورد مناقشه‌ی بسیاری از روزنامه‌نگاران و سیاستمداران اروپایی می‌باشد. حتی تعدادی از سازمان‌های حقوق بشری نیز در این رابطه بیانیه‌هایی منتشر کرده و به تعریف این دو واژه پرداخته‌اند.
 • حماسه‌آفرینان حماسه‌آفرینان
  برای اینکه انسان بتواند در هیاهوی نبرد مرگ و زندگی جایگاه ویژه‌ای برای خود و باورها و هویتش پیدا کند، شاید لازم باشد تا در عمل و نقش‌آفرینی، در جستجوی راه و مسیر جدید و فی‌البداهه‌ای برآید تا نه تنها اسیر سیلاب رویدادها نشود، بلکه بر کارنامه‌ی زندگی خویش تأثیر یگذارد.
 • حزب‌هراسی رژیم و مروّجان آن حزب‌هراسی رژیم و مروّجان آن
  سیستم‌های بسته و میوه‌های آن یعنی توتالیتاریسم، تئوکراسی، دیکتاتوری و ... تحزب و پلورالیسم را علیه خود دانسته و به هر طریقی سعی در یکدست‌سازی جامعه دارند.
 • آسمیلاسیون فرهنگی، جنگ فراموش شده آسمیلاسیون فرهنگی، جنگ فراموش شده
  اینکه جمهوری اسلامی با آزاد گذاشتن جریانات پان‌ایرانیستی و پان‌فارسیسم در کردستان به جنگی نیابتی دست زده است واقعیتی است عیان، تاکتیکی که در آن نخبه‌های کرد با بی‌توجهی به این موضوع در دامی تاریخی افتاده و ضربه‌ی سنگینی را بر پیکره‌ی مبارزات آزادیخواهانه‌ی کردستان وارد نموده‌اند.
 • از ایلام نگویید! مبادا شیشه‌ی نازک فاشیسم ترک بردارد از ایلام نگویید! مبادا شیشه‌ی نازک فاشیسم ترک بردارد
  سخن از درد ملیت‌های تحت ستم در ایران نزد جریانات سیاسی، روشنفکران، گروه‌های اپوزیسیون و ... مرکزگرا نه جذابیتی دارد و نه خریداری. برای آنان نیز در بر همان پاشنه می‌چرخد که برای حاکمیت.
 • عرب‌زادگان اسلامی، ایرانی پارسی راسیست شده‌اند عرب‌زادگان اسلامی، ایرانی پارسی راسیست شده‌اند
  این نشان از آن است که‌ ایرانی پارسی‌گرا هر آنچه‌ دارد از اسلام و عرب است، برای همین هم هیچ وقت زبان عربی را زبان بیگانه ندانسته‌اند.
 • حماس به مثابه یک سازمان زنده: بررسی قهر و آشتی‌ها در روابط حماس و جمهوری اسلامی حماس به مثابه یک سازمان زنده: بررسی قهر و آشتی‌ها در روابط حماس و جمهوری اسلامی
  این اولین بار نبود که رابطه‌ی ایران و حماس بسیاری از ناظرین مسائل خاورمیانه را غافلگیر می‌کرد. طی سال‌های اخیر حماس و جمهوری اسلامی، به شدت تحت تأثیر مسائل منطقه، به هم نزدیک شده یا از یکدیگر فاصله گرفته‌اند.
 • جنگل سوخته جنگل سوخته
  نخستین تصور هر فردی از جنگل، مکانی سبز همراه با آواز پرندگان و صدا آب و رایحه‌ی زندگی و هوای پاک و تمیز می‌باشد. اما سالیان متمادی است که حاکمان ایران وضعیتی را پدید آورده‌اند که با شنیدن واژه‌ی جنگل، صدای سوختن تن جانداران، ابری از دود، الوارهای سوخته‌ی درختان و سیاهی مملو از مرگ و نیستی را به تصویر می‌کشد.
 • تال فریادی برای اتحاد (جستاری در باب موسیقی و خیزش زاگرس) تال فریادی برای اتحاد (جستاری در باب موسیقی و خیزش زاگرس)
  در همین راستا بود که دکتر عبدالرحمن قاسملو – معمار اصلی جنبش مدرن و آوانگارد کردستان- به صورت مداوم بر وجود و تولید هنر متعهد به اجتماع و مبارزه‌ی انسانی تأکید و پافشاری می‌کرد.{nl}زاگرس، تال و سال‌های سرکوب.
 • آیا کردها پیکر سایکس پیکو را تشییع خواهند کرد؟ آیا کردها پیکر سایکس پیکو را تشییع خواهند کرد؟
  صد سال پس از ظالمانه‌ترین قرارداد یک قرن اخیر علیه ملت کرد، تکاپوی خونبار این ملت برای برافراشتن بیرق سرفرازی در میان ملل معاصر، اینک بیش از هر زمان دیگری به تحقق آرمان رهایی ملی نزدیک گشته است، آرمانی که در تمامی طول تاریخ مبارزات مدرن این ملت، غیر واقعی و رؤیاپردازانه به نظر می‌رسید.
 • همراه با بانوان همراه با بانوان
  زنی که در صفوف پیشمرگه‌ها یا عضو حزب دمکرات است، معطر و آراسته و لطیف اما در همان حال مملو است از حس زندگی و انسانیت، پرنسیپ زنانگی خود را حفظ کرده، از زن بودن خود هراسناک و یا شرمگین نیست، نسبت به مردان حس بیزاری و دشمنی ندارد، کاملاً دمکرات است و خود را پرورش یافته‌ی مبارزه و مکتب حزب دمکرات می‌بیند که وظیفه‌ی جلای آینده را بر عهده دارد.
 • مرگ جلاد مرگ جلاد
  مرگ یک جلاد، منجر به تحقق زندگی توأم با آسودگی نشد، لذا بایستی طومار تاج و تختی را در هم پیچید که چنین جلادانی می‌پروراند.