• لۆگۆی ڕۆژنامەی کوردستان
 • لۆگۆی ئاگری
 • لۆگۆی بیری خوێندکاری
 • لۆگۆی گۆڤاری لاوان
 • لۆگۆی گۆڤاری ژنان
 • لۆگۆی کەناڵی تیشک
 • لۆگۆی نەرگز
٠٩ فوریه ٢٠١۶ میلادی - ٢٠ بهمن ١٣٩۴ خورشیدی  

اتهامات جدید علیه محمد صدیق کبودوند از سوی مسئولین امنیتی رژیم ایران

میلادی: ١۵-٠٩-٢٠١٣ - خورشیدی: ١٣٩٢/٠۶/٢۴ - ١٠:٣٩ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
اتهامات جدید علیه محمد صدیق کبودوند از سوی مسئولین امنیتی رژیم ایران
کوردستان میدیا: دبیرخانه سازمان دفاع حقوق بشر کُردستان، طی اطلاعیه‌ای در رابطه با اتهامات جدید مسئولین امنیتی رژیم اسلامی ایران علیه "محمدصدیق کبودوند"، هر گونه تهدید و خشونت و یا سلب آزادی بیان رئیس در بند این سازمان را به مثابه نقض صریح آزادی‌های اساسی و اصول حقوق بشر قلمداد می‌نماید.


نسخه‌ای از این اطلاعیه که به وب‎سایت کُردستان میدیا رسیده است عیناً در پی می‌آید:

اطلاعیه:

مقام‌های امنیتی به رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان اطلاع داده‌اند که اتهامات جدیدی با احکام متفاوت برای ایشان در راه است که به زودی به وی ابلاغ می‌شود.


با توجه به مسئولیت عالی آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر جمهوری اسلامی، محمدصدیق کبودوند در نامه‌ای خطاب به ایشان توقف نقض حقوق بشر در ایران را خواستار شدند و در نامه دیگری، آیت‌الله صادق لاریجانی را به احترام  به اصول حقوق بشر فرا خوانده است، مقامات امنیتی گفته‌اند پاسخ‌خواستن از ولی فقیه و رهبری در مورد نقض حقوق بشر، نقض خط قرمز نظام بوده است.


رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان پیش از این نیز نامه‎های مشابهی به رهبر و مسئولین جمهوری اسلامی نوشته که برخی از آنها در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و سایر سایت‌ها و رسانه‌ها منتشر و انعکاس یافته است.


دیگر اتهامات وارده از سوی مقامات امنیتی جمهوری اسلامی، شامل برخی نامه‌ها به احزاب و رهبران کُرد در سوریه و ترکیه، بیانیه‌هایی مانند محکومیت تروریسم دولتی، که متاسفانه با عناوینی چون دعوت از کُردها به اتحاد با شورشیان برای مبارزه با دولت بشار اسد، دعوت و مصالحه با دولت ترکیه، نامه‌نگاری به گروه‌های مسلح و جدایی‌طلب، دعوت و تشویق به خودمختاری و فدرالیسم‌خواهی از جمله اتهامات مطرح و موضوع پرونده‌های در جریان است.


کبودوند نوشتن نامه در بیان نقض حقوق بشر، نامه‌نگاری به هر شخص دیگر از جمله مسئولین دولتی، رهبران احزاب و سازمان‌های سیاسی و اجتماعی و ارسال پیام و بیانیه را حق قانونی و شهروندی و از وظایف اخلاقی و انسانی خود می داند و اظهار می‌دارد:


"رهبر عالی جمهوری اسلامی نیز مطابق قانون اساسی موجود با دیگر شهروندان برابر است اما به لحاظ مسئولیتی که برعهده گرفته است باید در برابر نقض حقوق بشر در کشور در مقابل همه شهروندان و همه مردم ایران پاسخگو باشد و پرسش و پاسخ خواستن از وی جرم نیست و نباید جرم محسوب شود".


دبیرخانه سازمان دفاع حقوق بشر کُردستان، با عنایت به مراتب مطروحه مورد نظر آقای کبودوند هر گونه تهدید و خشونت و یا سلب آزادی بیان رئیس در بند این سازمان را به مثابه نقض صریح آزادی‌های اساسی و اصول حقوق بشر قلمداد می‌نماید و خواهان پایان‌دادن به این گونه تهدیدات می‌باشد.


دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان

شهریورماه ١٣٩٢ برابر با سپتامبر ٢٠١٣
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

دیگر خبرها
اخبار حزب
روزنامە کوردستان
شمارەی روزنامەی کردستان ش.٦٧٠ در این شمارە می‌خوانید:

ــ دیپلماسی "حکومت منطقه‌ای کردستان " با جمهوری اسلامی ایران
ــ اقلیم کردستان و اهمیت اقتصادی آن برای کشورهای غرب
ــ د. محمدعلی توفیقی در گفتگو با کوردستان...
ــ نگاهی اجمالی به وضعیت سیاسی اجتماعی ایالم
 • همراه با بانوان همراه با بانوان
  زنان به درازای تاریخ و در جای جای این کره‌ی خاکی تحت ستم بوده‌اند و در هیچ کجای این تاریخ به اصطلاح انسانی نیز از هیچ حق بشری برخوردار نبوده‌اند و در بهترین حالت همانند کالایی در دست مردان و به مانند ملک و دارای آن‌ها محسوب گردیده‌اند.
 • خداوند ایران را از دروغ محفوظ بدارد! خداوند ایران را از دروغ محفوظ بدارد!
  آنچه در دعای کوروش ذکر شده و به "دشمن" و "خشکسالی" اشاره می‌کند، امری است طبیعی چرا که در طول تاریخ این دو عامل از بلاهای بزرگی بوده‌اند که گریبانگیر همه‌ی ملت‌ها و سرزمین‌هایشان شده است.
 • دیپلماسی \ دیپلماسی "حکومت منطقه‌‏ای کردستان" با جمهوری اسلامی ایران (بخش چهارم)
  اما اهرم‌‏ها و فرصت‌‏های دیپلماسی کردها کدامند؟ کردها بر اساس جغرافیای سیاسی خود چه مزیت‏‌هایی برای دیگران و همسایه‌‏های خود دارند؟ کدام یک از این اهرم‏ها و مزیت‏ها برای کشورهای همسایه فرصت یا تهدید می‏باشند؟ کدام یک از آنها برای قدرت‏های بزرگ موقعیت و فرصت هستند؟ به دلیل گستردگی بحث در اینجا تأکید ما بر دیپلماسی منطقه‌ی حریم با جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. در اینجا به صورت مختصر به منابع دیپلماسی در ارتباط با ایران اشاره می‏‌کنیم.
 • توسعه‌ در ایلام؟ توسعه‌ در ایلام؟
  استان ایلام به دلیل موقعیت ژئوپولیتیک و نیز اهمیت اقتصادی‌اش برای مرکزنشینان و خطری که جریان‌های هویت‌خواه کردی می‌تواند متوجه این منافع کند از اهمیت خاصی در برنامه‌‌ریزی‌های امنیتی دولت مرکزی ایران برخوردار بوده و فضای امنیتی شدیدی را بر این استان حکمفرما کرده است.
 • د. محمدعلی توفیقی در گفتگو با کوردستان:در مدل حکومتی خامنه‌ای، مجلس ابزاری برای نمایش مضحکی از شبه‌دمکراسی است د. محمدعلی توفیقی در گفتگو با کوردستان:در مدل حکومتی خامنه‌ای، مجلس ابزاری برای نمایش مضحکی از شبه‌دمکراسی است
  در هفتم اسفندماه امسال فرآیند به اصطلاح انتخابات دوره دهم و پنجم مجلس شورای اسلامی و خبرگان در ایران به مورد اجرا درخواهد آمد که همچون سال ٩٢، رهبر رژیم ایران از مخالفان نظام و خود وی خواسته که با حضور در پای صندوق‌ها، رأی بدهند.
 • اقلیم کردستان و اهمیت اقتصادی آن برای کشورهای غرب اقلیم کردستان و اهمیت اقتصادی آن برای کشورهای غرب
  اقلیم کردستان به علت منابع انرژی و جایگاه ژئواستراتژیک که دارد باعث شده‌ که کشورهای غربی از لحاظ منابع زیرزمینی ثروتمند نیستند به اقلیم کردستان روی آورده‌ و سرمایه‌گذاری‌های عمیق در اقلیم کردستان انجام دهند و بر حمایت سیاسی و نظامی خود از آن تأکید بورزند.
 • د.هاشم احمدزاده در گفتگو با \ د.هاشم احمدزاده در گفتگو با "کوردستان": منش قاضی محمد نمونه روشنی از دیالکتیک تغییرات اجتماعی است
  جمهوری کُردستان همچون رنسانس سیاسی ـ اجتماعی در ایران و منطقه خاورمیانه، برهه‌ی مهم تاریخی ملت کُرد به شمار می‌رود که پس از ٧٠ سال پتانسیل تبدیل شدن به الگو و حتی "مُثُل" فکری، سیاسی، اداری و اجتماعی را در دورنمای حق تعیین سرنوشت ملی کُردستان را داراست.
 • دیپلماسی \ دیپلماسی "حکومت منطقه‏‌ای کردستان" با جمهوری اسلامی ایران (بخش سوم)
  شناسایی، تقویت و مدیریت این مشخصه‌‏ها، منجر به موفقیت، پیشرفت و یا کسب امتیاز کشور یا ناکامی، شکست و از دست دادن امتیاز در مناسبات و ارتباط با دیگر بازیگران و قدرت‏های سیاسی می‏گردد.
 • از جنگ نیابتی تا احتمال جنگ مستقیم ایران و عربستان از جنگ نیابتی تا احتمال جنگ مستقیم ایران و عربستان
  ایران بیش از سه‌ دهه است كه‌ در راستای برنامه‌‌ی خمینی برای صدور انقلاب، با صرف ثروت ملی مردم كشور توانسته‌ است متحدانی از نوع مذهبی در منطقه‌ و جهان با خود همگام نماید.
 • حزب دمکرات و حکومت دمکراتیک حزب دمکرات و حکومت دمکراتیک
  در این بین، نقش وجودی حزب دمکرات کردستان به عنوان بنیانگذار این جمهوری، نقشی تعیین‌کننده و شناساننده به شمار می‌رود.
 • ملغمه‌‏ای به نام رابطه‏‌ی ایران و آمریکا ملغمه‌‏ای به نام رابطه‏‌ی ایران و آمریکا
  با تمام این اوصاف غرب باید به خوبی بداند که اگر در مقابل موارد اخیر نقض قطعنامه‏های شورای امنیت از سوی جمهوری اسلامی واکنش مناسب و درخوری از خود نشان ندهد، توجیهی خواهد بود برای کارشکنی‌های آتی این رژیم در اجرای توافق هسته‏‏ای‏، همچنین نباید فراموش کرد که تلاش برای حفظ توافق هسته‏ای بهانه‏‏ایی‏‏ شود در توجیه نقض قطع نامه‏های شورای امنیت و چشم پوشی کردن از تخلفات اعضای جامعه‏ی بین‏المللی.
 • دیپلماسی \ دیپلماسی "حکومت منطقه‌‏ای کردستان" با جمهوری اسلامی ایران (بخش دوم)
  بی‏‌شک موفقیت و شکوفایی دیپلماسی یک کشور رابطه نزدیکی با قدرت، توان، بازیگری و هویت سیاسی یک کشور دارد. می‌‏توان گفت: دیپلماسی و سیاست خارجی یک کشور برآمده از نوع نظام سیاسی یک کشور می‌‏باشد.
 • جعبه‌ی‌ مار‌ یا صندوق انتخاب ملت؟ جعبه‌ی‌ مار‌ یا صندوق انتخاب ملت؟
  گروهی دیگر نیز در کردستان هستند که تجربه‏ی‏ شکست‏خورده‏‏ی تلاش برای یافتن منفذ در میان دستگاه‏های تحت کنترل رژیم را هنوز باور نکرده‏‏اند و اینبار نیز همچنان به‏ دنبال دریچه‏ای می‏گردند که‏ در این رژیم تعبیه‏ نشده‏ است.
 • تحولات سوریه و باخت‌های رژیم اسلامی ایران تحولات سوریه و باخت‌های رژیم اسلامی ایران
  همچنین، رژیم ایران پس از توافق با طرف‌های خارجی و سرکشیدن "جام زهر" هسته‌ای ناچار است برای جلب اعتماد بین‌المللی نقش "دیگرگونه‌"ای در بحران‌های منطقه‌ای که در آنها مداخله دارد، بازی کند.