• لۆگۆی ڕۆژنامەی کوردستان
 • لۆگۆی ئاگری
 • لۆگۆی بیری خوێندکاری
 • لۆگۆی گۆڤاری لاوان
 • لۆگۆی گۆڤاری ژنان
 • لۆگۆی کەناڵی تیشک
 • لۆگۆی نەرگز
٠٩ فوریه ٢٠١۶ میلادی - ٢٠ بهمن ١٣٩۴ خورشیدی  

محمد صدیق کبودوند با قرار وثیقه به مدت ٤ روز از زندان آزاد شد

میلادی: ٢٣-١٢-٢٠١٢ - خورشیدی: ١٣٩١/١٠/٠٣ - ١٠:۵٠ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
محمد صدیق کبودوند با قرار وثیقه به مدت ٤ روز از زندان آزاد شد
کوردستان میدیا: مسئول سازمان حقوق بشر کُردستان با قرار وثیقه‌ی ٧٠٠ میلیون تومانی به مدت ٤ روز از زندان آزاد شد.

به گزارش وب‌سایت کوردستان میدیا، محمد صدیق کبودند فعال حقوق بشر پس از شش سال زندان، با تلاش و کوشش خانواده‌اش به مدت چهار روز از زندان آزاد و در حال حاضر در میان خانواده‌اش بسر می‌برد.

محمد صدیق کبودند به علت شرایط نامناسب خود در زندان و عدم مرخصی جهت دیدار با پسر بیمارش، دست به اعتصاب زده، که پس ٦٣ روز و در پی درخواست مسئولان زندان و دادستان تهران که اعلام کرده بود اگر به اعتصاب خود پایان دهد با خواسته‌اش موافقت خواهیم کرد، به اعتصاب خود پایان داد.

محمد صدیق کبودند فعال حقوق بشر و مؤسس سازمان حقوق بشر کُردستان، مورخه‌ی دهم تیرماه سال ١٣٨٦، بازداشت و در دادگاه انقلاب رژیم در تهران به اتهام تلاش علیه امنیت ملی به ١٠ سال زندان و به اتهام تبلیغات علیه رژیم اسلامی ایران به یک سال زندان محکوم شد

در نهایت محمد صدیق کبودوند به ١١ سال زندان محکوم، که این حکم در دادگاه تجدید نظر استان تهران به ١٠ سال کاهش یافت.
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

اخبار حزب
روزنامە کوردستان
شمارەی روزنامەی کردستان ش.٦٧٠ در این شمارە می‌خوانید:

ــ دیپلماسی "حکومت منطقه‌ای کردستان " با جمهوری اسلامی ایران
ــ اقلیم کردستان و اهمیت اقتصادی آن برای کشورهای غرب
ــ د. محمدعلی توفیقی در گفتگو با کوردستان...
ــ نگاهی اجمالی به وضعیت سیاسی اجتماعی ایالم
 • همراه با بانوان همراه با بانوان
  زنان به درازای تاریخ و در جای جای این کره‌ی خاکی تحت ستم بوده‌اند و در هیچ کجای این تاریخ به اصطلاح انسانی نیز از هیچ حق بشری برخوردار نبوده‌اند و در بهترین حالت همانند کالایی در دست مردان و به مانند ملک و دارای آن‌ها محسوب گردیده‌اند.
 • خداوند ایران را از دروغ محفوظ بدارد! خداوند ایران را از دروغ محفوظ بدارد!
  آنچه در دعای کوروش ذکر شده و به "دشمن" و "خشکسالی" اشاره می‌کند، امری است طبیعی چرا که در طول تاریخ این دو عامل از بلاهای بزرگی بوده‌اند که گریبانگیر همه‌ی ملت‌ها و سرزمین‌هایشان شده است.
 • دیپلماسی \ دیپلماسی "حکومت منطقه‌‏ای کردستان" با جمهوری اسلامی ایران (بخش چهارم)
  اما اهرم‌‏ها و فرصت‌‏های دیپلماسی کردها کدامند؟ کردها بر اساس جغرافیای سیاسی خود چه مزیت‏‌هایی برای دیگران و همسایه‌‏های خود دارند؟ کدام یک از این اهرم‏ها و مزیت‏ها برای کشورهای همسایه فرصت یا تهدید می‏باشند؟ کدام یک از آنها برای قدرت‏های بزرگ موقعیت و فرصت هستند؟ به دلیل گستردگی بحث در اینجا تأکید ما بر دیپلماسی منطقه‌ی حریم با جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. در اینجا به صورت مختصر به منابع دیپلماسی در ارتباط با ایران اشاره می‏‌کنیم.
 • توسعه‌ در ایلام؟ توسعه‌ در ایلام؟
  استان ایلام به دلیل موقعیت ژئوپولیتیک و نیز اهمیت اقتصادی‌اش برای مرکزنشینان و خطری که جریان‌های هویت‌خواه کردی می‌تواند متوجه این منافع کند از اهمیت خاصی در برنامه‌‌ریزی‌های امنیتی دولت مرکزی ایران برخوردار بوده و فضای امنیتی شدیدی را بر این استان حکمفرما کرده است.
 • د. محمدعلی توفیقی در گفتگو با کوردستان:در مدل حکومتی خامنه‌ای، مجلس ابزاری برای نمایش مضحکی از شبه‌دمکراسی است د. محمدعلی توفیقی در گفتگو با کوردستان:در مدل حکومتی خامنه‌ای، مجلس ابزاری برای نمایش مضحکی از شبه‌دمکراسی است
  در هفتم اسفندماه امسال فرآیند به اصطلاح انتخابات دوره دهم و پنجم مجلس شورای اسلامی و خبرگان در ایران به مورد اجرا درخواهد آمد که همچون سال ٩٢، رهبر رژیم ایران از مخالفان نظام و خود وی خواسته که با حضور در پای صندوق‌ها، رأی بدهند.
 • اقلیم کردستان و اهمیت اقتصادی آن برای کشورهای غرب اقلیم کردستان و اهمیت اقتصادی آن برای کشورهای غرب
  اقلیم کردستان به علت منابع انرژی و جایگاه ژئواستراتژیک که دارد باعث شده‌ که کشورهای غربی از لحاظ منابع زیرزمینی ثروتمند نیستند به اقلیم کردستان روی آورده‌ و سرمایه‌گذاری‌های عمیق در اقلیم کردستان انجام دهند و بر حمایت سیاسی و نظامی خود از آن تأکید بورزند.
 • د.هاشم احمدزاده در گفتگو با \ د.هاشم احمدزاده در گفتگو با "کوردستان": منش قاضی محمد نمونه روشنی از دیالکتیک تغییرات اجتماعی است
  جمهوری کُردستان همچون رنسانس سیاسی ـ اجتماعی در ایران و منطقه خاورمیانه، برهه‌ی مهم تاریخی ملت کُرد به شمار می‌رود که پس از ٧٠ سال پتانسیل تبدیل شدن به الگو و حتی "مُثُل" فکری، سیاسی، اداری و اجتماعی را در دورنمای حق تعیین سرنوشت ملی کُردستان را داراست.
 • دیپلماسی \ دیپلماسی "حکومت منطقه‏‌ای کردستان" با جمهوری اسلامی ایران (بخش سوم)
  شناسایی، تقویت و مدیریت این مشخصه‌‏ها، منجر به موفقیت، پیشرفت و یا کسب امتیاز کشور یا ناکامی، شکست و از دست دادن امتیاز در مناسبات و ارتباط با دیگر بازیگران و قدرت‏های سیاسی می‏گردد.
 • از جنگ نیابتی تا احتمال جنگ مستقیم ایران و عربستان از جنگ نیابتی تا احتمال جنگ مستقیم ایران و عربستان
  ایران بیش از سه‌ دهه است كه‌ در راستای برنامه‌‌ی خمینی برای صدور انقلاب، با صرف ثروت ملی مردم كشور توانسته‌ است متحدانی از نوع مذهبی در منطقه‌ و جهان با خود همگام نماید.
 • حزب دمکرات و حکومت دمکراتیک حزب دمکرات و حکومت دمکراتیک
  در این بین، نقش وجودی حزب دمکرات کردستان به عنوان بنیانگذار این جمهوری، نقشی تعیین‌کننده و شناساننده به شمار می‌رود.
 • ملغمه‌‏ای به نام رابطه‏‌ی ایران و آمریکا ملغمه‌‏ای به نام رابطه‏‌ی ایران و آمریکا
  با تمام این اوصاف غرب باید به خوبی بداند که اگر در مقابل موارد اخیر نقض قطعنامه‏های شورای امنیت از سوی جمهوری اسلامی واکنش مناسب و درخوری از خود نشان ندهد، توجیهی خواهد بود برای کارشکنی‌های آتی این رژیم در اجرای توافق هسته‏‏ای‏، همچنین نباید فراموش کرد که تلاش برای حفظ توافق هسته‏ای بهانه‏‏ایی‏‏ شود در توجیه نقض قطع نامه‏های شورای امنیت و چشم پوشی کردن از تخلفات اعضای جامعه‏ی بین‏المللی.
 • دیپلماسی \ دیپلماسی "حکومت منطقه‌‏ای کردستان" با جمهوری اسلامی ایران (بخش دوم)
  بی‏‌شک موفقیت و شکوفایی دیپلماسی یک کشور رابطه نزدیکی با قدرت، توان، بازیگری و هویت سیاسی یک کشور دارد. می‌‏توان گفت: دیپلماسی و سیاست خارجی یک کشور برآمده از نوع نظام سیاسی یک کشور می‌‏باشد.
 • جعبه‌ی‌ مار‌ یا صندوق انتخاب ملت؟ جعبه‌ی‌ مار‌ یا صندوق انتخاب ملت؟
  گروهی دیگر نیز در کردستان هستند که تجربه‏ی‏ شکست‏خورده‏‏ی تلاش برای یافتن منفذ در میان دستگاه‏های تحت کنترل رژیم را هنوز باور نکرده‏‏اند و اینبار نیز همچنان به‏ دنبال دریچه‏ای می‏گردند که‏ در این رژیم تعبیه‏ نشده‏ است.
 • تحولات سوریه و باخت‌های رژیم اسلامی ایران تحولات سوریه و باخت‌های رژیم اسلامی ایران
  همچنین، رژیم ایران پس از توافق با طرف‌های خارجی و سرکشیدن "جام زهر" هسته‌ای ناچار است برای جلب اعتماد بین‌المللی نقش "دیگرگونه‌"ای در بحران‌های منطقه‌ای که در آنها مداخله دارد، بازی کند.