• لۆگۆی ڕۆژنامەی کوردستان
 • لۆگۆی ئاگری
 • لۆگۆی بیری خوێندکاری
 • لۆگۆی گۆڤاری لاوان
 • لۆگۆی گۆڤاری ژنان
 • لۆگۆی کەناڵی تیشک
 • لۆگۆی نەرگز
٢۵ می ٢٠١۶ میلادی - ٠۵ خرداد ١٣٩۵ خورشیدی  

محمد صدیق کبودوند با قرار وثیقه به مدت ٤ روز از زندان آزاد شد

میلادی: ٢٣-١٢-٢٠١٢ - خورشیدی: ١٣٩١/١٠/٠٣ - ١٠:۵٠ تاران سایز فونت: بزرگتر‌کوچکتر
محمد صدیق کبودوند با قرار وثیقه به مدت ٤ روز از زندان آزاد شد
کوردستان میدیا: مسئول سازمان حقوق بشر کُردستان با قرار وثیقه‌ی ٧٠٠ میلیون تومانی به مدت ٤ روز از زندان آزاد شد.

به گزارش وب‌سایت کوردستان میدیا، محمد صدیق کبودند فعال حقوق بشر پس از شش سال زندان، با تلاش و کوشش خانواده‌اش به مدت چهار روز از زندان آزاد و در حال حاضر در میان خانواده‌اش بسر می‌برد.

محمد صدیق کبودند به علت شرایط نامناسب خود در زندان و عدم مرخصی جهت دیدار با پسر بیمارش، دست به اعتصاب زده، که پس ٦٣ روز و در پی درخواست مسئولان زندان و دادستان تهران که اعلام کرده بود اگر به اعتصاب خود پایان دهد با خواسته‌اش موافقت خواهیم کرد، به اعتصاب خود پایان داد.

محمد صدیق کبودند فعال حقوق بشر و مؤسس سازمان حقوق بشر کُردستان، مورخه‌ی دهم تیرماه سال ١٣٨٦، بازداشت و در دادگاه انقلاب رژیم در تهران به اتهام تلاش علیه امنیت ملی به ١٠ سال زندان و به اتهام تبلیغات علیه رژیم اسلامی ایران به یک سال زندان محکوم شد

در نهایت محمد صدیق کبودوند به ١١ سال زندان محکوم، که این حکم در دادگاه تجدید نظر استان تهران به ١٠ سال کاهش یافت.
بالاترین چاپکردنی ئەم بابەتە

اخبار حزب
روزنامە کوردستان
روزنامەی کردستان ش.٦٧٧ در این شمارە می‌خوانید:

ــ خیزشی دشم نشکن
ــ در باتلاق سیاسی سوریه ، ایران چه نقشی دارد؟
ــ تنوع و توسعه فرهنگی
ــ سایکس پیکو و اتحادی شوم
 • پشت پرده‌ی آتش‌سوزی‌های زاگرس چيست؟ پشت پرده‌ی آتش‌سوزی‌های زاگرس چيست؟
  مسلماً رژیم كه همواره باید با دید امنیتی به كردستان می‌نگرد، با توجه به تحركات و تردد نیروهای اپوزیسیون كرد از جنگل‌ها و كوه‌ها برای ورود به كردستان ایران، به بهانه جلوگیری از این ترددها ، این مناطق را آتش می‌زند كه نیروهای كرد به آسانی نتوانند تردد كنند.
 • شبکه‌ی‌ استانی زاگرس، خدمت یا تحقیر شبکه‌ی‌ استانی زاگرس، خدمت یا تحقیر
  زبان طنز و تمسخر در صدا و سیمای کرماشان هیچ گونه‌ پرنسیپ و اساس ادبی و علمی ندارد و تنها ابزاری برای توهین به‌ زبان کردی و آداب و رسوم مردم کرد است.
 • سایکس‌ ـ ‌‌پیکو و اتحادی شوم سایکس‌ ـ ‌‌پیکو و اتحادی شوم
  آری پیمانی که‌ در نتیجه‌ی‌ حماقت دو افسر جوان و چشم‌سبز شکل گرفت، مسبب شکل‌گیری یک سده‌ تراژدی است که‌ باید آن را "تراژدی کرد بودن" خواند.
 • در باتلاق سیاسی سوریه‌، ایران چه‌ نقشی دارد؟ در باتلاق سیاسی سوریه‌، ایران چه‌ نقشی دارد؟
  سیاست نادرست دولت ترکیه را می‌توان در دو مؤلفه خلاصه نمود: ۱ـ مخالفت با دستیابی کردهای کردستان سوریه به استاتوی سیاسی و حقوق ملی ۲ـ رؤیای رسیدن به امپراطوری عثمانی و تأسیس مجدد در سالروز انقراض آن در سال ۲۰۲۳ میلادی.
 • تنوع و توسعه فرهنگی تنوع و توسعه فرهنگی
  توسعه‌ی فرهنگی از سوی یونسکو، مؤسسه‌ی علمی فرهنگی سازمان ملل متحد، فرآیند ارتقاء شئون گوناگون فرهنگ جامعه اعم از نگرش‌ها، ارزش‌ها، هنجارها، قوانین، آداب و رسوم در راستای اهداف مطلوبی که زمینه‌ساز رشد و تعالی انسان‌ها باشد، تعریف گردیده است. این توسعه به عنوان بُعد مهمی در موضوع توسعه‌ی پایدار هر کشوری بدان اشاره گردیده به نحوی که توسعه‌ی پایدار وابسته‌ی رشد فرهنگی می‌باشد.
 • پیام دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران به مناسبت درگذشت سید رضا درودگر، عضو پیشین کمیته‌ی مرکزی حزب دمکرات پیام دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران به مناسبت درگذشت سید رضا درودگر، عضو پیشین کمیته‌ی مرکزی حزب دمکرات
  کوردستان میدیا: به مناسبت درگذشت سید رضا درودگر، عضو پیشین رهبری حزب دمکرات و شخصیت سرشناس ملی منطقه‌ی هورامان، دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز همدردی با خانواده و بستگانش، از مبارزات خستگی‌ناپذیر ایشان در راه تأمین حقوق ملت کرد تقدیر نمود.
 • ویژگی جنبش کرد در کرماشان و ایلام ویژگی جنبش کرد در کرماشان و ایلام
  باید متذکر که گفتمان کردی در یگر مناطق کردستان جایگاه خود را تحکیم کرده و با صرف نظر از کاستی‌های تئوریک و عملکردی‌اش، حرکت تاریخی خود را پیش می‌برد.
 • همراه با بانوان همراه با بانوان
  این زن در حیاط خانه‌اش خود را در پارچه‌ی سیاهی پیچیده و با هزار دلواپسی پا به درون کوچه می‌گذارد. می‌خواهد به بازار برود و مقداری سبزی و مواد غذایی بخرد و به سرعت به منزل بازگردد تا غذایی برای نهار درست کند.
 • نقطه‌ی ضعف رژیم نقطه‌ی ضعف رژیم
  نقطه ضعف رژیمی همچون جمهوری اسلامی که با اشاعه‌ی تروریسم در منطقه، آشوب بزرگی به راه انداخته و مدعی امنیت و ثبات در داخل مرزهای خویش می‌باشد، همانا در شهرهای کردستان است.
 • کرماشان در مسیر بازیابی هویت و جایگاه خود کرماشان در مسیر بازیابی هویت و جایگاه خود
  کرماشان به دلیل موقعیت جغرافیایی و پهنه‌ی دشت مانند خود از دیرباز در مسیر تجاری شرق به غرب قرار داشته که این امر خود به گونه‌ای فزاینده و تصاعدی بر اهمیت استراتژیک این بخش از کردستان افزوده و می‌افزاید.
 • دیپلماسی \ دیپلماسی "حکومت منطقه‏‌ای کردستان" با جمهوری اسلامی ایران (بخش دهم)
  حکومت منطقه‌ای کردستان فراتر از مرز کنونی خود، فرصت‌ها، مزیت‌ها، گستردگی‌های هویتی از لحاظ ملی، آیینی، تاریخی، پراکندگی جمعیتی و جغرافیای تنوع خاص خود را دارد. این مزیت‌ها و فرصت‌ها به عنوان ژئوپولیتیک کردها باید در مناسبات و روابط دیپلماتیک در راستای تأمین حقوق ملی کردها و کارت‌های تأثیرگذار و نتیجه‌بخش، با حفظ موقعیت، اهمیت ملی و جایگاه ملی به بهترین نحو ممکن به کار گرفته شوند.
 • ترکیه‌ جدید و قانون اساسی جدید! ترکیه‌ جدید و قانون اساسی جدید!
  ترکیه‌ نیاز به‌ اساسنامه‌ای جدید دارد که‌ با قراردادی نوین بین همه‌‌ی آحاد جامعه‌ در همكاری با سازمان‌های غیر دولتی آماده‌ شود و در تصویب آن نمایندگان ملل ساكن در كشور، همچنین همه‌ قشرهای جامعه و ‌سندیکاها حضور داشته‌ باشند.
 • رؤیا حکاکیان، نویسنده‌ی کتاب \ رؤیا حکاکیان، نویسنده‌ی کتاب "قاتلان قصر فیروزه" در گفتگو با کوردستان: حکم میکونوس از بزرگترین شکست‌های رژیم ایران در طی ٣٨ سال حاکمیت است
  زوایای پنهان و مختلف این ترور و شخصیت‌های جانباخته در آن، دست مایه‌ای برای کتابی تحت عنوان " قاتلین قصر فیروزه" شد که در پاییز سال ٩٠ توسط خانم رؤیا حکاکیان به رشته‌ی تحریر درآمده و منتشر گردید.
 • غربت مناسبت‌های جهانی غربت مناسبت‌های جهانی
  روز جهانی آزادی مطبوعات نیز برای آن است که در سرتاسر جهان به آزادی اندیشه‌ی انسان‌ها احترام گذاشته شود و اگر ذره‌ای از طرز فکر سیستم سیاسی حاکم عدول نمودند و متفاوت از آن اندیشیدند، موجودیت آنان به عنوان انسان مورد بی‌حرمتی قرار نگیرد.